مطهری از روحانی خواست در مجلس بگوید که برجام تصمیم رهبر بوده است

 رادیو فرانسه :علی مطهری، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی ایران، از حسن روحانی خواسته است که با استفاده از فرصت طرح سئوال از رئیس جمهوری در مجلس شورای اسلامی، بگوید که "مذاکرات برجام با نظر رهبری شروع شد و توافق [برجام] نیز با نظر ایشان امضا شد."

علی مطهری گفته است که برجام "توافق خوبی بود و کار درستی انجام شد" منتهی به گفته او "بخشی از نظام [اسلامی] قدر آن را ندانست و همگام با اسرائیل و آمریکا تصمیم گرفت آنها را منهدم کند که منتهی به خروج آمریکا از برجام منجر شد."

مطهری تأکید کرده است که برجام ثمره "تصمیم کل نظام بوده" است.

دست کم ۱۳۰ تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران خواستار طرح سئوال از رئیس جمهوری درباره اوضاع بد اقتصادی کشور شده اند که می تواند احتمالاً به استیضاح روحانی نیز منجر شود.

افزایش تورم و بیکاری، سقوط بی وقفه ارزش ریال در مقابل دلار و بحران ناشی از بیماری کرونا همگی نمایندگان مجلس را که اکثریت کرسی های آن در انحصار "اصولگرایان" است واداشته تا طرح سئوال از رئیس جمهوری را در دستور کار قرار دهند.

امضا کنندگان این طرح گفته اند که می خواهند از حسن روحانی بپرسند :
 1.     علت افزایش قیمت ارزهای خارجی و کاهش ارزش پولی ملی چیست؟
 2.     علت از هم گسیختگی وضعیت مسکن و خودرو، تورم چند صد درصدی بازار مسکن چیست؟
 3.     چه اشتباه راهبردی در امضای برجام صورت گرفته که آمریکا بدون پرداخت هزینه ای از آن به طور یکجانبه خارج شد، در حالی که اروپایی ها، به گفته مجلس، "با پررویی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران هستند، بی آنکه خود به تعهدات شان عمل کنند؟"
نمایندگان مجلس همچنین می خواهند بدانند که تاکنون حسن روحانی چند میلیارد دلار به قیمت دولتی و به چه کسانی پرداخت کرده و این دلارها به چه سرنوشتی دچار شده و "چه تاثیری بر کنترل تورم داشته است."
+40
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  با سپاس از شجاعت ایشان ، از کاربرانِ وطن پرست میخواهم همیشه " عقل و وجدان " را در قضاوت ها و نظراتشان در نظر داشته باشند و به نظراتِ " سطحی نگران " و مخصوصا نفوذی‌ها توجه نکنند ! پدرِ ایشان هر چه بودند ، خوب یا بد ، به ایشان مربوط نیست . البته خودِ ایشان هم ایراداتی دارند اما شجاعت و آزادگیِ ایشان قابلِ احترام است . من بار‌ها گفته‌ام که ایشان را در سالِ ۸۸ و در جریانِ اعتراضات ملاقات کردم و او را انسانی‌ صادق و آزاده یافتم. او به من و دوستانم اطمینان داد که در مقابلِ ظلم سکوت نخواهد کرد !
  3
  17
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس
  سوال الکی: تاکنون حسن روحانی چند میلیارد دلار به قیمت دولتی و به چه کسانی پرداخت کرده ؟؟ ؟؟معلوم دیگه به علی گدا
  3
  16
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  تمام عوامل دولت از رییس جمهور بپایین همه کارگزار ولایت میباشند(ولایت لزوما خامنه ای نیست شاید mi6)مجلس فعلی میترسه که از این خوان یغما چیزی گیرش نیاد
  3
  15
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  زبونت دراز شده از وقتیکه رد سلاحیت شدی اینو هر خری میدونه که برجام با تأئید رهبر فرزانه تان بوده از یک بچه کلاس پنچم دبستان بپرسی همین جوابو میده چلمک.
  5
  4
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۴
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  همینطور نمایندگان منتخب گوسفندی و طویله رهبری بپرسند پولهایی را که اوباما با هواپیما از سوییس فرستاد کجا بلعیده شد. کجا و کوفت کی شد؟
  0
  5
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
  نظر شما چیست؟