انفجار مهیب در کارگاهی در جنوب تهران ۲ کشته و ۳ زخمی در پی داشت

انفجار در اوایل بامداد هفدهم تیرماه به وقت محلی در یک شهرک صنعتی در جنوب تهران رخ داده استبی بی سی :بر اثر انفجاری که در کارگاهی در باقرشهر در جنوب تهران و در نزدیکی کهریزک رخ داد دو نفر کشته و سه نفر زخمی شده‌اند.

انفجار در اوایل بامداد روز سه‌شنبه هفدهم تیرماه (هفتم ژوئیه) رخ داد. بر اساس گزارش‌ها صدای انفجار "مهیب" بوده است.

امین بابایی بخشدار کهریزک گفته است که علت انفجار "بی‌احتیاطی کارگران کارگاه پرکننده کپسول اکسیژن" بوده است.

این مقام محلی گفته شدت انفجار به حدی بالا بوده که دیوارهای کارخانه مجار محل انفجار که متعلق به کارخانه ساپیاپرس بوده، تخریب شده است.

باقرشهر یک شهرک صنعتی در جنوب تهران است. آتش سوزی در یکی از واحدهای پالایشگاه نفت تهران در این منطقه، در حدود سه سال پیش باعث مرگ چهار نفر شده بود.

انفجار در کارگاه کپسول اکسیژن باقرشهر یک هفته پس از انفجار در کلینیکی در شمال تهران روی داده که بر اثر آن ۱۹ نفر کشته شدند. یکی از دلایل این انفجار ها مربوط به کپسول های اکسیژن عنوان شده اما تحقیقات بیشتر به گفته منابع پلیسی و قضایی در جریان است.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران پیش از این گفته بود "در وقوع این حادثه وزارت بهداشت، شهرداری، وزارت کار و مالک ساختمان مسؤولیت‌هایی داشته‌اند که باید هر کدام پاسخگوی عملکردشان باشند".

آقای هاشمی در جلسه شورای شهر تهران گفته بود "بعد از حادثه پلاسکو، ۳۳ هزار ساختمان ناایمن شناسایی و مقرر شد تا با همکاری دستگاه قضایی این مشکل رفع شود" اما "فقط ۲۰۰ ساختمان ایمن شده است و ۳ هزار ساختمان هم در مسیر ایمن سازی قرار دارند اما ۲۹ هزار ساختمان هیچ اقدامی انجام نداده‌اند".

ساختمان پلاسکو یک مرکز بزرگ تجاری در مرکز تهران و در اختیار بنیاد مستضعفان بود که در جریان آتش سوزی در سال ۱۳۹۵ به طور کامل فروریخت. دولت ایران علت حادثه را رعایت نشدن مقررات ایمنی در آن اعلام کرد.

رئیس شورای شهر تهران گفته "مردم باید بدانند که آیا ساختمانی که قصد ورود به آن را دارند ایمن هست یا خیر".
+14
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس
  انفجار بزرگ (مردم ایران) هنوز انجام نشده !!
  1
  13
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  بعد از حادثه پلاسکو، ۳۳ هزار ساختمان ناایمن شناسایی و مقرر شد تا با همکاری دستگاه قضایی این مشکل رفع شود" این یعنی چقدر شیرینی باید بگیریم بابا، خسته شدیم. مرض قند گرفتیم!!
  0
  5
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
  نظر شما چیست؟