فروش علنی قرص متادون و تریاک با حضور نیروی انتظامی

ایران وایر :«مصطفی» این گزارش را از خرم‌آباد تهیه و ارسال کرده است. «شهروندخبرنگار» ایران‌وایر به چند محله در این شهرستان سرزده و از دسترسی راحت و آسان به قرص متادون و تریاک گزارش تهیه کرده است.
مصطفی، در توضیح این گزارش نوشته است: «بعد از انتشار گزارشی از نحوه خودکشی دختری نوجوان در خرم‌آباد با قرص متادون تصمیم گرفتم که این گزارش را تهیه کنم. در این شهر به‌راحتی مواد مخدر و قرص به فروش می‌رسد. کافی است به یک دکه سیگارفروشی در یکی از محله‌های مرکزی یا حاشیه‌ای شهر بروید. این دو محله‌ای که این گزارش‌ها را در آن‌ها تهیه کرده‌ام مرکز خریدوفروش است. در این دو محله بیشتر از مابقی محله‌ها قرص متادون و تریاک و مابقی مواد مخدر وجود دارد. بدون استثنا همه مغازه‌ها دارند و مردم ارزان‌تر از یک کیلو برنج می‌توانند مواد مخدر تهیه کنید. نیروی انتظامی روزبه‌روز به مغازه‌ها سر می‌زند و باج می‌گیرد و می‌رود. زمانی با فروشندگان مواد مخدر برخورد می‌کنند که باج‌شان دیر شده باشد یا اینکه نگرفته باشند. خرید قرص متادون از خرید روزانه راحت‌تر و ارزان‌تر است. تنها چیزی که در یک سال گذشته زیاد گران نشده همین قرص متادون است.»
+67
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  زمانی‌ که رضا شاه حکومت را در دست گرفت. فقط در تهران ۴۰ درصد معتاد داشت.سوزاک.سفلیک. مرگ کودکان. بیماری چشمی "ترخم" بیداد می‌‌کرد. در عرض ۲ سال ریشه بیماری‌های مقاربتی را کند. در زمان پسرش. فقط افراد بالای ۷۰ سال .که دیگر ترک اعتیاد نمی‌‌شد. کارت داشتند و جیره از داروخانه. آن زمان آخوند‌ها فریاد. بله دولت خودش مواد مخدر می‌‌فروشد. قاچاقچی است. ۶۰ سال بعد کشور‌های اروپاهی کشف کردند. که هرگز نابودی مستقیم اعتیاد ممکن نیست.چکار کردند.؟ کارت برای معتادان.که به دروخانه. و متادون بگیرند. تا بیماری از طریق سوزن آلوده .خرید و فروش در خیابان را کنترل کنند. یعنی‌ چیزی که دولت ما ۷۰ سال پیش درک کرد.زنان در پیش ما با انقلاب سفید. توانستند حق ری بگیرند. در سوویس زنان از سال ۱۹۷۱ میلادی حق ری دارند. ۲۱ سال بعد از ما.زبان سرخ و سیاه،سر سفید بر باد داد.هنوز هم دو متر زبان دارند. به قول امام امت. خدا شما را آدم کند.
  7
  65
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۹
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  متآسفانه از ایران ما از بهشت ما یک لجنزار ساختند خدا لعنتشون کنه کشور شده پر از اختلاس و دزدی وفقر و فحشا و اعتیاد و قتل و جنایت رشوه گیری و رشوه خواری بزرگترین جنایت با یک زیرمیزی حل میشه . همه مسئولین دستشون تو یک کاسه است . کاسه ای بنام بیت المال
  1
  58
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۵
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  عمق فاجعه را میتوان در این ویدیو دید. هر قدرتی که در آینده حکومت ایران را به دست بگیرد باید حداقل یک قرن به بازسازی ایران مشغول باشد. گند زدند به همه چی. به زمین. به آدما. به طبیعت. به افکار. به حیوانات. به کودکان. به اعتبار. به مال و جان. به شخصیتها. به تاریخ. به آینده. به همه چی گند زدند. اصلا چیزی نمونده که نگندیده باشد.
  2
  20
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۷
  ۵۴
  abadannl - روتردام، هلند
  با این آدرسی که دادی از فردا مشتریهاشون چند برابر می‌شه که :)
  0
  15
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  آخه دروغ تا به چه حد؟! رفته خوار و بار فروشی، اصلا نه صحبت تلخکی، متاع یا چیز دیگری رو کرد. صدای فیلم رو هم که پیچونده بود که مشخص نشه داره خالی میبنده. یک مشت کذاب که تنها هدفشون تضعیف در جامعه هست.
  35
  5
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷
  ۵۴
  دانای نادان - آمستردام، هلند
  ایران شده بهشت معتاد‌ها و خانوم باز‌ها ووو ریا کار ها.
  2
  19
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. تا آنجا که بنده حقیر می‌‌دانم. سردار قایم شهید. بزرگترین قاچاقچی دنیا بود. از افغانستان گرفته تا ترکیه کامیون‌های تحت حفاظت سپاه. که هروهین به سراسر دنیا. صادر،تا رشوه به عراقی ها. برای چه ؟ تا چند تا سیاست مدار دست سوم عراقی بگویند. بله ریش آقا مقدس است.نگفتی بزرگترین وطن پرست ؟ ما در طول تاریخ قاچاق چی‌ زیاد داشتیم. ولی‌ دیلر وطن پرست؟ دیلر که می‌‌دانی چی‌ است
  2
  11
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. آخه عمو یه حد و اندازه ای قائل بشو. ما که قرنها از غرب عقب بودیم و ادعای ابتکار؟ تمام طرحها وارداتی بودند ..اکثرا تحصیلکرده های خارج این ایده ها رو میاوردند رضاشاه که بنده خدا سواد نداشت تیمورتاش و داور و نصرت الدوله بودند بعداز مدتی هم سر هرسه رو کرد زیر آب به پاس خدماتشون!! حالا مثلا یه ایده ای رو از فرانسه گرفته باشند توی سوئیس هنوز اون نشده باشه بعدا بشه آیا معنیش اینه که ایران از سوئیس مترقی تر بوده؟ !! . آخه در کشوری که تا دهها سال پس از مشروطه رای مردها عملا واقعی نبود رای زن به چه درد میخورد؟ جز اینکه اینها همه حرکتهای تقلیدی نمایشی بود؟ چند بار مجلس رو تعطیل کردند ؟ چند بار دعوا شد سر اینکه این انتخابات واقعی نیست؟ حالا برو نمایشی از فرانسه حق رای زن بیار بوق و کرنا کن چه فایده داره؟
  5
  3
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. مرتیکه این دین تو است که دروغ است و ریا و دزدی و سقت پرستی ،این دروغ نیست.سنگ چه کسی را به سینه ،میزنی ،تشت رسوایی خدای توها ،دین تو ها مسلک مردار پرست توها ۴۱ سال پیش به زمین افتاد.
  1
  17
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. من با توام فاطی!. این ضدانقلابا نمیتونن ببینن ایران شده بهشت برین و سرزمین گل و بلبل!. اینکه یارو یواشکی فیلم میگیره واسه خوشی و هیجانه و میپرسه ماستتون کیلو چند! نمیگه متادون!. بعد چند تا با رژیم غذایی و آگاه به چربی و کالری داد میزنن مرگ بر نان خامه ای و این فرصت طلبا میشنون مرگ بر خامنه ای!. با منطقت جور در میاد فاطی جون؟ /
  0
  8
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  مگر ایده از فرانسه آوردن بد است؟ رضا شاه بیسواد. ایده فرانسه. رسو.دکارت. دکتر بنی صدر شما. ایده از حضرت ......۱۵۰۰ ساله. حالا خوش وجدان. کدام باسواد تر بود.؟ طرف شما توی توی سوربن فرانسه هم درس خوانده. به امام امت می‌‌گفت پدر. مجبور نیستی‌. یک چیزی بگید. که تف سربالا شود.
  3
  6
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::Attila14 - استکهلم، سوئد::]. ممنون از لطفتون. در آیه 5 و 6 سوره بقره آمده که کافران را بترسانی یا نترسانی، ایمان نخواهند آورد و خداوند بر دل ها و گوش ها و چشم های آن ها مهر نهاده است. اینا نمیتونن ببینن که هیچ، گوشاشونم شنوایی لازمه رو نداره. همین چیزایی رو میگن که شما میگی.
  6
  0
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. نمیگم ایده از خارج آوردن بد هست. میگم اینکه از یک کشور عقب افتاده دانشجو بفرستی فرانسه حقوق بخونه بعد اون بیاد قوانین فرانسه رو برات کپی کنه توی قوانین خودت معناش این نیست که تو آن قوانین را داری!! حق رای زنان رو بیار کپی کن توی جامعه ای که زن توش توسری میخوره گرفتار هست هنوز حق طلاق نداره بعد حق رای داره! جامعه آش شله قلمکار میشه!! قانونی که تو کپی کنی از آن تو نیست چون توی جامعه تو نهادینه نیست!! اینکه قانون حق رای زن رو زودتر از سوئیس آوردی کپی کردی معنیش این نیست که از سوئیس پیشرفته تر هستی!!
  2
  5
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. سوال اینکه تو از کدوم قران نقل قو میکنی، اگر قران فعلی است پس طبق نظرات ایت الشیطانهای مثل حیدری دین مردار پرست و کزایی تو قران فعلی تحریف شده و غیر قابل استناد میدوبنه، قران را باید یک امام خیال زمان که به گفته...
  0
  0
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. اینجور ایده آوردن که برای هر کشور عقب افتاده مثل آب خوردن هست. اتفاقا اکثر این کشورای افریقایی که اینهمه جنگ داخلی و کشت و کشتار دارند زن و بچه و حیوون هم توشون عملا حقوقی نداره قوانینشون اکثرا کپی قوانین کشورهایی هستند که قبلا مستعمرشون کرده بودند چه در زمان استعمار تصویب شده چه بعدها توسط مسئولینشون که اکثرا فارغ التحصیل دانشگاههای خوب غربی هستند!! همون ایده مشروطه دیدیم که صد سال ازش گذشت اجرا نشد هنوز هم نمیشه!! چون یه اقلیت نخبه بودند اینرو آوردند ولی جامعشون در اون حد نبود عملا شاه به پادشاهی مطلقه ادامه داد مجلس هم نماینده واقعی مردم نشد رای گیری هم رای گیری واقعی نشد ..یه جا کدخدا خبر آورد همه باید به فلانی رای بدید یه جا اومدن شناسنامه ها رو جمع کردند بردند مهر زدند آوردند یه جا ژاندارمری اومد رایها رو به زور گرفت یه جا صدوق رو کلا عوض کردند!!! اینا اسمش ایده گرفتن نیست اینا اسمش تقلید کورکورانه هست
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸
  نظر شما چیست؟