سیمبا، بچه شیر زجرکشیده اکنون بازیگوشی می‌کند

یورونیوز :تا چند ماه پیش سیمبا، توله شیر ده ماهه با شکنجه و مرگ دست و پنجه نرم می‌کرد. یک عکاس ساکن سوچی این حیوان را خریداری کرده بود و آزارش می‌داد.

توله شیر که تا نزدیکی مرگ آزار دیده بود توسط کنشگران موسسه حمایت از حیوانات «مرا نجات بده» مستقر در شهر شلیابینسک در جنوب روسیه نجات یافت. آنها حیوان کوچک را از زیرزمینی که در آن زندانی بود خارج کرده و فوراً به بیمارستان رساندند.

توله شیر به قدری زخمی و ضعیف بود که دیگر حتی نمی‌توانست غذا بخورد. همه جای پوستش زخم و موهایش ریخته بود. پنجه‌هایش را نیز برای جلوگیری از فرار چندین بار شکسته بودند.

با مشاهده شدت وخامت حال این بچه شیر، اعضای تیم دامپزشکی تصمیم گرفتند با وجود وضعیت قرنطینه و نبود پرواز، با کسب مجوزی ویژه حیوان را به بیمارستانی مجهزتر منتقل کنند.

در ابتدای مراحل درمان توله شیر، هر روز ۱۷ بار به سرم وصل می‌شد. به گفته دامپزشکان شکستگی‌های او نه تنها کار انسان است بلکه نه با دست که با ابزار سنگین صورت گرفته است.

سیمبا پس از انتقال به بیمارستان دامپزشکی شهر شلیابینسک تا کنون چندین بار جراحی ستون فقرات و معده شده است. اما درنهایت پس از یک ماه نقاهت توانست دوباره روی پا خود بایستد.

طبق گزارش صندوق جهانی طبیعت هر ساله هزاران حیوان وحشی به طور غیرقانونی تکثیر شده و داخل کشور روسیه قاچاق می‌شوند. قاچاق حیوانات وحشی درآمد بالایی دارد و این جانداران به منزله اسباب بازی دست به دست می‌شوند.
+53
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  آزاردهندگان حیوانات از بدترین کافرها بدتر هستند. کسانی هم که به حیوانات محبت می‌کنند، گر کافر هم که باشند مورد لطف خداوند قرار خواهند گرفت.
  7
  22
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. اونها که ندا را کشتن چی؟
  3
  30
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
  ۵۳
  seniorjesus - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. کافرکیلویی چنده بابا؟ خودتونو مسخره کردین با این کلمات اشغالی!!
  0
  18
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۹
  نظر شما چیست؟