یک آفریقایی‌تبار که زبان مادریش فارسی نیست، غلط فاحش این مجری‌ صدا و سیما را میگیرد!

بیسوادی مجری‌ صدا و سیما!
یک آفریقایی‌تبار که زبان مادریش فارسی نیست، غلط فاحش این مجری زن رو باید بگیره و گاف‌ش رو درست کنه؟؟!!
مجری شما اینقدر بیسواده که فرق "حسن برداشت" و "سوءبرداشت" رو نمی‌دونه؟؟!!
+129
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد

  دروغه! این عمرا آفریقایی نیست! ایرانی‌ِ بوشهری یا بندرعباس یه،
  11
  102
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  اینها از اون آفریقایی‌هایی هستند که خیلی وقت پیشها بخاطر مسائلی (گشنگی، فقر، بی‌بضاعتی، حمله شیرها، خشکسالی و از این قبیل) اومدن ایران و چندین نسل هم بودن. یادمه خیلی وقت قبل رفتم یه مجلس ایرانی، دیدم چند تا آفریقایی سیاه در حد زغال‌سنگ دارند آهنگهای شیش و هشت رو میزنن و هم میخونن (دختر ایرونی، آهای نگار نازنین و چند تای دیگه). خیلی تعجب کردم، بعد فهمیدم که از برو بچه‌های آبادان هستند که از آفریقا جد و آبادشون مهاجرت کرده ایران.
  99
  16
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  اون موقع استادبدیع الزمان فروزانفر برنامه داشت توی رادیو . تقی زاده بااینکه ترک بود ولی مسوول فرهنگستان فارسی بود و تعصب داشت در مورد استفاده کلمات فارسی بجای بیگانه. رضازاده شفق ترک بودولی فارسی دوست بودکلمه آریامهر کار اونه. کاظم زاده ایرانشهر که ترک بودولی فارسی گوی و کاندیدنوبل صلح هم شده بوددهه ۶۰ میلادی. اما حالا رائفی پور و ازغدی برنامه دارن رادیو تلویزیون به اضافه حداد عادل رئیس فرهنگستان فارسی! . این هم میشه نتیجه
  2
  44
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  اوه کفم برید از فارسی حرف زدن مهمون برنامه. دمش گرم
  4
  31
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  اینم یه مدرک دیگه که ثابت میکنه عربها فهم و شعورشون از ما بیشتر هست. البته مدرک مهم وضع کشورشون هست. قبلا ایرانیها همه جا میگفتن عرب نفهم هست چون نفتش رو میفروشه و اون نفت تموم میشه!! این در زمانی بود که خودشون هم نفتشون رو میفروختند و برای جنگ با صدام اسلحه میخریدند بعد از اونهم میفروختند و پولش رو میدزدیدند!! کسی که همش بشینه پای منقل عدد 2500 و دوسه تا اسم قدیمی رو تکرار بکنه معلومه چشمه عقلش کور میشه!!. در نتیجه ساحل شما زباله دانی هست و اون بندری روی نیمکت لم داده مگس 200 گرمی روی دماغش نسشته توان نداره مگس رو در بکنه بهش میگه ولک بابا ممان خوبن ؟ ساحل اونرو برد پیت میاد متری خداتومن ازش میخره تازه اون عرب بعد از یه مدت بهش میگه اگه میخواهی بیایی به ویلای خودت سر بزنی باید ویزا بگیری ...خلایق هرچه لایق
  59
  20
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
  ۳۷
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  خداییش, خیلی خوب فارسی صحبت میکنه, حتی لهجه هم نداره, احتمالا ایران بزرگ شده.
  3
  38
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  چرا گیر بی خودی میدهید؟ پدر من انگلیسی را از 99 درصد امریکائی ها بهتر میدانست. دائی ام که کارمند سفارت امریکا بود و تمام نطق های چرچیل را حفظ بود وقتی در معنای جمله ای در سفارت در می ماندند مرجع ان ها پدر من بود
  27
  19
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  تمام صحبت‌های معقول دوستان به کنار، این شخص میتواند همسر مناسبی برای فاطی خودمان باشد.
  6
  27
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۸
  ۴۰
  Hooloo7 - گوتنبرگ، سوئد

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. عزیز انگلیسی زبانِ بین المللیِ دنیاست، فارسی با تمام زیبای هاش و روان بودنش پشمکِ حاج عبدالله هم نیست در دنیای امروز که کسی‌ بخواد مثل بلبل حرف بزنه مثل این هم شهری دوست داشتنی!
  3
  41
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  به احتمال زیاد از سیاه پوستان زنگباری یا سنگال امروز است که برده پرتقالی ها در زمان حضور انها در خلیج فارس و اللخصوص بندر عباس و بوشهر و جزیره قشم در قرن ۱۷ هستند که تعداد زیادی از انها بعد از ترک پرتقالی ها از منطقه در حوالی بوشهر زندگی میکنند. شبکه ارته برنامه یک ساعته زیبایی از زندگی انها در ایران و تاثیرانها در موزیک و رقص و اواز و سایر موارد را در اون منطقه نشان داد که کسانی که المانی و فرانسوی مسلط هستند میتونند در سایت شبکه ارته اونو پیدا کنند.
  1
  27
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶
  ۳۵
  کیانپور - ونکوور، کانادا
  دقت کرید این آقا چه گفت؟ خاطره ای از یک دوست لبنانی اش که به ایران آمد و ایرانیها او را سیاه و تروریست خطاب می کردند ولی او متوجه نشد.راستی چه بر سر ما آمده که اینقدر نژاد پرستیم؟
  10
  16
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. داره کم کم ازت خوشم میاد جیگر. گلپری جون مرمری و آهای دختر چوپون را یادت رفت! نه این مفتخور از همین بسیجی هاست که کلاه گذاشتن سرش و با زغال و میکا رنگش کردند. تحت نام سیاح, سیاهش کردند تا بتوانند به ۸۰ میلیون بیننده قالبش کنند. راست میگه ایرانیها هر خارجی غربی رو که تو خیابون ببینند به امید گرفتن ویزا میگیرند میبرندش خونشون بهش زرشک پلو, ته چین و کباب میدهند. تا کوفت کنه و بلکه فرشته نجاتشون شه و کمکشون کنه تا از ایران خارج شوند.
  2
  28
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. چقدر کلمات راسیستی به کار بردی؟ مذهبی که تو رو ادم نکرد بدرد ته سطل اشغال میخوره. بعدم بزرگترین بازار برده فرشی دنیا تو مکه بود . نه تو امریکا. ایرانیای زیادی میرفتن مکه برده میخریدن میاوردن. اکثرشونم بعدا ساکن مناطق گرمسیر شدن چون به طبعشون میخورد.
  9
  16
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. بزرگترین تجارت برده تاریخ تمدن رو امریکائیها انجام دادند. بمدت دو قرن 12 میلیون انسان از روی آتلانتیک تجارت شدند 2 میلیون در درون بار کشتی از بیماریهای گوارشی و پوستی و آنفولانزا تلف شدند و به دریا ریخته شدند . 10 میلیون باقیمانده دچار عذاب مدت داری شدند که هنوز هم با شدت کمتر ادامه دارد
  17
  9
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۱
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  این از همان آفریقایی هاست که از سال ها ی پیش برای درس دینی و طلبه گی به ایران دعوت شدند و زبان فارسی را بدرستی آموختند از این گونه افراد زیاد داریم خیلی هاشون برای خدمت به بشریت !! سر از خارج در آوردند متاسفانه پول بیت المال و حق مردم ایران را خرج انتشار عقیده شون می کنند
  5
  20
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۴
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. خودت هم که خوب لسان فارسی رو بلد شدی!
  18
  4
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک. محض اطلاع ما جنوبی هستیم و جناحی ها معروفن در هرمزگان تا فارس و تا تهران در جنوب ایران زمین و خانه و ملک داریم و همچنین در کشورهای همسایه و خاورمیانه تجارت می کنیم . مثل شما..... نیستیم .
  0
  11
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  این گزارش اشتباه هستش و مجری کاملا درست گفت که سوء برداشت کرده. این دوست آفریقایی عرب زبان داستانی رو توضح داد که خودشم نفهمیده بوده. سیاح در عربی یعنی توریست. اون طرف در کشورهای عربی بهش میگفتند سیاح و او تصور میکرده بهش میگن سیا. این میشه سوء برداشت و کاش یکی به ایشون توضیح بده حسن برداشت و سوء برداشت یعنی چی.
  7
  4
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::] وقتی چیزی میکشی یا آبکی زیاد میزنی سعی کن مطلب ننویسی. حرفات هیچ ربطی به موضوع نداره. اگر فهمیدی طرف چی میگه و چی باید میگفت توضیح بده اگر هم نفهمیدی حتما لازم نیست کامنت بزاری یعنی اگر کامنت نذاری نمیگن لالی. این دوست آفریقایی این انسان آفریقایی زبان ما رو یاد گرفته ولی در این برنامه اشتباه کرد چون سیاح در زبان عربی یعنی توریست و اون دوست ایشون وقتی بهش میگفتند سیاح (توریست) فک میکرده بهش میگن سیا. این دقیقا میشه سوء برداشت و مجری کاملا درست گفت.
  6
  9
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::paksan - ایران، ایران::]. اون فرد سیاهپوست آمده ایرانی بهش گفتند "سیاه" اون بدلیل زبان عربی فکر کرده میگند "سیاح" یعنی یک متلک نژادی رو بعنوان لغت خوب برداشت کرده به این "حسن برداشت" گفته میشه!! قبل از اینکه برای مردم چاقو بکشی برو اصل مطلب رو گوش کن.
  6
  8
  ‌چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۲
  نظر شما چیست؟