اولین حقوق نمایندگان مجلس یازدهم واریز شد : ۲۳۱ میلیون تومان

العربیه :یک نماینده مجلس ایران اعلام کرد که اولین حقوق نمایندگان مجلس یازدهم با مبلغ 231 میلیون تومان واریز شد.

مدت‌هاست که مبلغ حقوق نمایندگان و بودجه کل مجلس برای بررسی میزان عدالت دستمزدی مورد پرسش رسانه‌ها و افکار عمومی قرار گرفته اما عدم شفاف‌سازی در این زمینه چند سال است که این پرسش‌ها را بی‌پاسخ گذاشته است. ولی امروز یکی از نمایندگان مجلس یازدهم در این باره اطلاع‌رسانی کرد که نشان‌دهنده شکاف دستمزدی عمیق نمایندگان با اغلب اقشار جامعه است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، دوشنبه 6 ژوئیه 2020، حسین جلالی با بیان اینکه اولین حقوق نمایندگی واریز شده گفت: «11 میلیون تومان به عنوان حقوق به علاوه 200 میلیون تومان بابت مسکن و 20 میلیون تومان هم برای سایر هزینه‌ها به حساب ما واریز شده و جمعا 231 میلیون تومان برای نمایندگان واریز شده است».

علیرغم کاهش بودجه در برخی نهادها از جمله نهادهای فرهنگی در سال 99، قرار بود حقوق نمایندگان در بودجه این سال، تا 15 درصد افزایش پیدا کند. عضو هیئت ‌رئیسه مجلس دهم از توافق این هیئت و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با افزایش 15 درصدی حقوق نمایندگان در سال 99 خبر داد.

اکبر رنجبرزاده عضو هیئت ‌رئیسه مجلس ایران در دوره دهم، 18 مه به خبرگزاری تسنیم گفت: «برخی اعضای هیئت‌ رئیسه مجلس پیشنهاد افزایش 20 تا 25 درصدی حقوق نمایندگان در سال جاری را مطرح کردند که در نهایت پس از بررسی‌ و نظر اکثریت اعضای هیئت ‌رئیسه، با افزایش 15 درصدی حقوق نمایندگان نسبت به سال 98، موافقت شد».

سه سال پیش، برای نخستین بار تصاویری در فضای مجازی از فیش‌های حقوقی با مبالغ نجومی، جنجال زیادی به پا کرد. یکی از دستگاه‌هایی که در همان زمان بر امکان دسترسی عمومی به اطلاعات دریافتی و پرداختی‌های کارکنان و مدیران تاکید می‌کرد، مجلس بود.

در واکنش‌ به این پیشامد، سامانه‌ای به نام «سامانه ماده 29 حقوق کارکنان» راه‌اندازی شد و طبق قانون تمامی دستگاه‌ها مکلف به ثبت اطلاعات دستمزدی خود در این سامانه شدند. اما هنوز بسیاری از دستگاه‌ها به این سامانه ملحق نشده‌اند و یکی از آنها مجلس ایران است که هنوز اطلاعاتی از آن روی این سامانه موجود نیست.
+13
رأی دهید
-61

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  این تازه اختلاس در رفته اینقدر میگیرند
  2
  73
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۱
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  حالا اینقدر در صندوق زباله دنبال غذا بگردید تا جونتون دربیاد! وقتی عرضه نباشه، جون در عذابه!
  1
  22
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  اکثریت شاغلان ایرانی مواجب بگیر دولت هستند و توقع سالی تا 15 درصد و بیشتر افزایش مواجب دارند غافل از اینکه ایران این رشد اقتصادی را نداشته و دولت ها همواره اسکناس چاپ میکنند که باعث تورم شدید شده و دلار 22 هزار تومانی محصول چاپ دائمی اسکناس هست. اکثریت مردم ایران هم به این حقوق های دولتی معتاد شده اند که حرکتی برای بهبود اوضاع نمی کنند.
  1
  11
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان
  بخورید به ریش مردم همیشه در صحنه بخندید،
  1
  14
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  تو کشوری که حقوق رسمی یه کارگر یک میلیون و هشتصد هزار تومن هست یه نماینده مجلس اینقدر حقوق میگیره.
  0
  8
  ‌سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴
  نظر شما چیست؟