بازداشت یکی از مذاکره کننده گان هسته ای در ایران

گفته شده بازداشت او در ارتباط با پرونده فساد در کشتیرانی بوده استبی بی سی :رسانه‌های ایران از بازداشت محمد سعیدی، مدیر عامل سابق سازمان کشتیرانی ایران، خبر داده‌اند.

شبکه خبر و ایرنا به نقل از یک مقام قضایی خبر بازداشت او را تأیید کرده و گفته‌اند او در ارتباط با پرونده فساد مالی در کشتیرانی بازداشت شده و دستگیری او ارتباطی با نقشش در مذاکرات هسته‌ای ندارد.

آقای سعیدی از مدیران نزدیک به حسن روحانی بوده و در دهه هشتاد خورشیدی زمانی که آقای روحانی دبیری شورای عالی امنیت ملی را به عهده داشت، از اعضای اصلی تیم مذاکرات هسته‌ای ایران بود.

نام او به خاطر نقشش در سازمان کشتیرانی در فهرست تحریم‌های آمریکا است.

او از سال ۱۳۹۴ تا زمان استعفا در ۱۳۹۸ مدیرعامل سازمان کشتیرانی ایران و همچنین در دولت محمد خاتمی از مدیران ارشد سازمان انرژی اتمی ایران بود.

روزنامه شرق سوم تیرماه نوشته بود که یکی دیگر از مدیران سازمان کشتیرانی با نام مختصار "ع.ا.غ" که به گفته این روزنامه "جعبه سیاه" پرونده کشتیرانی بوده، بازداشت شده است.

سایت خبری رجانیوز ادعا کرده اسنادی دارد که نشان می‌دهد آقای سعیدی بیش از یک ماه است که در بازداشت است.

روزنامه شرق نوشته پرونده کشتیرانی مربوط به ماجرای قرارداد خرید ۱۰ فروند کشتی فله، کانتینر و تانکر از شرکت هیوندای کره جنوبی است که ایران مبلغی را بابت آن پرداخته ولی کشتی‌ها تحویل داده نشده است.
+33
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  این سعیدی که همراه حسین موسویان تو سال 1385 بجرم اخلال در امنیت ملی دستگیر شدند البته به ظاهر اینها را به دوسال زندان حبس کردند اما برای اغفال مردم گفتند که هم سعیدی و هم موسویان زندانی هستند که از پایه دروغ بود موسویان که سر از دانشگاه پرینستون نیوجرسی امریکا در آورد و الان هم تو امریکاست و سعیدی در خفا شد مدیر عامل کشتیرانی - الان باز چه حقه ی این رژیم فریب کار اسلام فاسد در سر دارد که میگویند سعیدی در بازداشت است اگر خبر این مردک هم بعدها از کانادا یا امریکا نیامد من اسمم را عوض میکنم
  0
  15
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  چه حکومت مفلوکی که همه دنیا حتا کنسرسیوم هیوندای هم سرشون کلاه گذشته و پولها را بالا کشیده. هه هه. حکومت اسلامی آدم کم داره چون آخوند مجیزگوی مفتخور جیب بی انتها بیسواد زیاد داره.
  0
  14
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳
  ۳۶
  خان بختیاری - ریو، برزیل
  این حـ... ها اختاسگر اینقدر تعدادشون زیاده که می توانند داخل همون زندان یه مجلس شورای عسلامی( اختلاسی) راه بندازند....گر حکم شود که مست گیرند/ در شهر هر آنکه هست گیرند. تمام این حکومت فاشیست عسلامی لجنه هیچ استثنایی بین اینا وجود نداره
  0
  7
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
  نظر شما چیست؟