افشای یک فرزندکُشی دیگر : پدر جنایتکار حدیث ۱۰ ساله را با کمربند خفه کرد

ایران اینترنشنال :رسانه‌های ایران از یک «فرزندکشی» دیگر در این کشور خبر داده‌اند که پیش از قتل رومینا اشرفی اتفاق افتاده، اما در این مدت رسانه‌ای نشده بود.

اعتمادآنلاین، روز یکشنبه ۱۵ تیر، نوشت حدیث اروجلو، دختر ده ساله و تنها فرزند خانواده، روز ۲۸ اسفند ۹۸، در شهرستان خوی به دست پدرش کشته شد.

بر اساس این گزارش، پلیس از همان ابتدا به پدر خانواده مشکوک می‌شود، اما مرد زیر بار نمی‌رود. در نهایت «حسین الف»، پدر حدیث اعتراف می‌کند و می‌گوید: «دخترم صدای تلویزیون را خیلی بلند کرده بود. یک لحظه عصبانی شدم و دیگر نتوانستم خودم را کنترل کنم.»

اعتمادآنلاین نوشت «حقیقت با گفته‌های این مرد تفاوت‌های زیادی دارد» و رحیمه فیضی مادر حدیث برای دادخواهی سراغ وکیل رفته است.

بشیر کریمخانی، که وکالت این پرونده را بر عهده گرفته، اعلام کرد از سوی مادر حدیث، خواهان اشد مجازات برای پدر این دختر است.

بر اساس گزارش پزشکی قانونی این دختر بر اثر خفگی جان خود را از دست داده است. پدر حدیث نیز اعتراف کرده که  «با کمربند و مانتو، دخترش را خفه کرده است.»

رحیمه فیضی به اعتمادآنلاین گفت که ازدواج او به اجبار پدر بوده و پس از ازدواج، شوهرش با دختری دیگر رابطه برقرار کرد.

او همچنین گفت که شوهرش یک بار با خوراندن مواد مخدر حل شده در آبمیوه قصد کشتن او را داشته است. این زن ادامه داد: «یک بار دیگر هم نزدیک خانه ناگهان پایش را روی گاز گذاشت و از کنارم گذشت. بعدها به مادربزرگش گفت که می‌خواستم با ماشین به رحیمه بزنم، اما از قصاصش ترسیدم.»

به نوشته اعتمادآنلاین، حسین الف در دادگاه اعلام کرده که پیش از قتل دخترش، از همسایه درباره مجازات این قتل پرسیده و فهمیده بود که اگر دخترش را بکشد، دیگر قصاصی بر گردنش نیست.

رحیمه فیضی نیز در این باره گفت: «او می‌دانسته که چون پدر است قانون مجازات سنگینی برایش لحاظ نمی‌کند. گفته دیه می‌دهم و چند سالی هم در زندان می‌مانم، بعد هم با همان دختر زندگی‌ام را می‌کنم.»

پیشتر روزنامه شهروند چاپ تهران در گزارشی درباره قتل رومینا، دختر ۱۴ ساله به دست پدرش نیز نوشته بود پدر رومینا یک ماه قبل از قتل وقتی ‏به دامادش که وکیل دادگستری است تلفن کرد، فهمید که پدر، ولی دم است و قصاص نمی‌شود.
+6
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  پدرش عر عر سنی بود. ما در در شیعه از این چیزا نداریم. تازه باید پدر را درک کرد. هر دو طرف را باید دید. یک نگاه. به چشم این دختر بکنید. کرم از خود درخت است. شیطنت و لوندی از چشاش می‌‌پرد. حضرت هم اصلا پدوفیل نبود. اون زمان رسم بوده. ویل درانت هم گفت. هیچ اشکال ندارد، با بچه ازدواج کرد، خیلی‌ تو اروپا رسم بود. آذری . فاطی. رزمجو . بسیجی‌. نصف بسیجی‌. بسیجی‌ منفی‌ نویس. جلو جلو نوشتم.تا دست مبارک شما خسته نشود. هر چه دوست داشتید. کپی کنید. و اضافه، بین هم دعوا نکنید.کی‌ چی‌ بنویسد. برای ما مهم نیست. "..." نوشتن شما که خواندن ندارد.
  69
  25
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران

  مردان بی غیرت ایران سرشون را پایین بیاندازند.
  9
  53
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  فرزندکشی اینجا چون قانون حمایت از کودک وجود نداره اینجا، وگرنه پیش آمده که توی آمریکا یااروپا هم والدین کودک خردسالش رو کشته بخاطر دلایل مذهبی. اما آنها قانون حمایت ازکودک دارن اگه مدرسه متوجه ناراحتی کودک بشه کودک رو از والدین میگیرن، نه اینکه بجنگ اعتقادات مسیحی اون والدین برند. اینجا سوراخ دعا رو اشتباه گرفتن بجای اینکه دنبال تصویب قانون توی مجلس باشن دنبال جنگ بااعتقاداتن
  4
  42
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۹
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  بر پدر خرت لعنت و بر پدر قوانین جمهوری اسـ... با این قوانین مسخره ش که "پدر قصاص نمیشود" لعنت و بر پدر بنیانگزار این جمهوری مزخرف لعنت!
  6
  55
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. فقط بخاطر اون چهار کلمه اول کامنتت یه مثبت مشتی بهت دادم.
  41
  3
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  یکی از قوانین دین عرعری اینکه بکش بعد به پدر مادر اشغال مقتول// دیه// پرداخت کن از مجازات بگریز/ دوم این تعصبات اکثرا مربوط به بیشرفهایی با نام پدر است که معلوم نیست خودشان چقدر به زیر شکم کوفتی خود می رسند جدا از تعدد زوجات و صیغه ی عرعرها وقتی نوبت زن دختر خواهر میرسد کارد چاقو و گلوله// خدای شل و کور و کر..ان بالا هم معلوم نیست چکاره است صد رحمت به بتهای سنگی. مجازات اعدام جالب نیست چرا که یک لحظه درد بعد هیچ. ولی با مجازات حبس ابد صد در صد موافقم. البته وقتی رهبران ...نژاد عرعر۱۴۰۰ سال پیش نباشند.
  9
  24
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۲
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان تا بحال تو خانواده سنی چنین اتفاقی نیوفتاده . بدون سند حرف نزن . ولی تو خانواده شیعه تا دلت بخواد از این اتفاقات افتاده رومینا خیلی وقت نیست که سرش با داس یریده شد . چشم رهبرو آخوند های ما روشن با این گونه جامعه تربیت کردنشون !
  22
  18
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی

  بدترین جامعه و کثیف ترین جامعه در طول تاریخ الان داریم عینا می بینیم
  5
  25
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
  ۶۵
  کهن روحانی - تهران، ایران
  چهل سال پیش یک هندی قول داد بما.(بشما همه چیز میدهیم و حتی انسانیت ) این از نعمات همان قول میباشد . ما به انسانیت رسیدیم . چه جورم.
  6
  21
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  در فقه جماعت عمری هریک از والدین و اجداد اگر فرزند یا نوه خود را بکشند قصاص نمی شوند. به سه دلیل: ۱) حدیث پیامبر (ص): «لایُقاد الوالدُ بالولد» پدر به سببِ [قتلِ] فرزند قصاص نمی شود (ترمذی، نسائی و ابن ماجه از عمر بن خطاب) و ۲) شبهه ناشی از این حدیث نبوی «انتِ و مالُک لابیک» (تو و مالت متعلق به پدرت هستی)، و قصاص با شبهه مرتفع می شود. ۳) پدر سبب ایجاد ولدش بوده، فرزند نمی تواند سبب اعدام پدر باشد. به جای قصاص دیه بر او واجب است. این حکم متفق بین ائمه مذاهب است، مالکیه یک حالت را استثنا کرده اند: اگر پدر فرزندش را بدون شبهه‌ی أراده‌ی تادیب و تهذیب بکشد قصاص می شود. (وهبة زحیلی، الفقه الاسلامی و ادلته، ج۶ ص۲۶۷-۲۶۸)
  22
  6
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  این سرزمین که زنگ تفریح مردانش سر بریدن دخترکان و زنان شده . سرزمین آریاییه! آریایی طلبا و پان آریاییسم ها کلاهتون یک ذرع بدین بالا. باز جفنگ بگین و باز قمپوز در کنین و فحش به عربا بدین. لابد معتقدین که اسلام فقط به ما چپونده شده. دیروز به بازیگر زن لبنانی می تازیدین. صحبت از فرهنگ ۳۰۰۰ساله میکردین. که اینجا سرزمین آریایه!؟افسار دریده بودین که این خانم لبنانی چادرنشینه, و خرجش از پول مایه. در صورتیکه توی ایران در مناطق جنوب, مردم فقیر نه چادر نشینن بلکه کپر نشینن. در فرهنگ و شعوری که با داس و تبر سر دختران بریده بشه. بهتره کاهگِل بشه. و این فرهنگ و شعور به اندازه ۱ عدس برام ارزش نداره.
  3
  10
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. شیعه یا سنی فرقی ندارند اصل اسلام است که جنایت و تجاوز از ارکان دین است شیعه و سنی هر دو فرقه به یک اندازه کثیف و ضد بشری ست
  6
  24
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۶
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  حکومت ایران با برپایی دادگاه اختلاص گران،سی و اندی ساله که حکومت رهبر فرزانه مخ فسیل هم میداند که چه خبر است اگه رهبر نمی دانست صد درصد مجتبی خامنه ای حتماَ میدانست وچه بسا منافعی همداشته وخلاصه همه حکومتیها افتادن به نکاپو که شاید مردم شورش نکنند اما این گزارشات از ناهنجاریهایه اقتصادی و اجتماعی ایران همه نشان از گسستگی این حکومت خبر میدهد وفشار اقتصادی مردم را به جنون میکشد تا راهی پیدا کنند برای رهایی از این فشارها که نمونه اش همین خبر است در حکومت شیخهایه مال پرست انگل که هیچ خدای نداذند بغیر از پول و مقام وابزاری در دست شیطان از روز نخست معلوم بود که وقتی گدا را تاج پادشاهی بدهید از حول حلیم می افته تویه دیگ حلیم ومیشه این حکومت دزدان بر ملت همیشه نا راضی.
  1
  2
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۴
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  الان یکی میاد میگه اذری بودن و این حرفا. جالب اینه تو کل استانها و تو کل اقوام مختلف مملکت دختر کشتن خفه کردن. گردن زدن. تجاوز کردن. بابا قبول کنین این چیزا به قوم و قبیله و زبون نیست.
  3
  4
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۷
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::کهن روحانی - تهران، ایران::]. اون قول داد. توی خر چرا قبول کردی؟. ببین اگه ۱۰ میلیون تومن به من بدی برات یه خونه مجانی میدم. خب قبول کن دیگه . ها چیه؟ الان قبول نمیکنی؟. دیدی خریت از مردمه. مردمی که خره همه سوارش میشن. بدونه تعارف. از الان باید تعارفو کنار بزاریم. وقتی از سه ماه پیش انستیتیو بروکینگز و هادسون و کاتو و راند به صورت بدونه تعارف گفتن مردم خرن ما هم باید تعارفو بزاریم کنار. باید قبول کنیم خر بودن و بودیم و هستیم. الان کل جوامع فکری غرب دارن همینو میگن. تقریبا ۱ سالیه شروع کردن به گفتن حقایق اصلی. دارن میگن ۴۳ سال امید بستن به این مردم خر بسه . الان علنا میگن به خاطر مردم و دلسوزی برا مردم ایران نباید تحریم رو شل کرد و یا استراتژی ها رو نرم تعریف کرد. یک ساله شروع کردن واضح میگن باید کره شمالی کرد ایرانو. میگن ۴۳ سال مردم وقت داشتن جلو کره شمالی شدن خودشون رو بگیرن. الانم غرب به نقطه ایی رسیده که چه شما بخوایی چه نخوایی مردم رو از معادلاتشون پاک کرده. این ملت خر نفهمیدن. فهمیدن جدی نمیگرفتن.
  4
  3
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۳
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::کهن روحانی - تهران، ایران::]. امریکا و غرب به صورت رسمی هیچوقت تنها حکومت رو مخاطب تهدیدها قرار نداد. همیشه هم حکومت هم مردم رو مخاطب قرار میداد. اما مردم خر ما فکر میکردن نه امریکا و غرب منظورش از تهدید فقط دولته. این مردم خر نخواستن قبول کنن امریکا قسمتی از تهدیداتش برا ما هم بود. اینکه ای مردم اگه نظام رو ساقط نکنین به معنی اینه که خودتونم تروریستین. امریکا و غرب از همون زمان کاندولیزا رایس و بوش به صورت مستقیم به این مردم خر گفت که صبر ما هم حدی داره و اگه خودتون نظام خودتون رو ساقط نکنین تهدیدات متوجه شما هم هست. اما این مردم خر نخواستن بفهمن. فهمیدن خودشونو به خریت زدن. تو این ۲۰ سال امریکا کلی پول داد به اپوزیسیون. چیکار شد؟ همش خرج ویلاهای شیک تو بورلی هیلز و کانادا شد. همش خرج لباس و ماشین و پز گذاشتن شد. یه سری ادم لمپین شدن اپوزیسیون و فکر کردن با اپوزیسیون نامیدن خودشون سری تو سرا پیدا کردن. شوربختی اپوزیسیونم نداریم. همشون یه مشت دلقک. فکر میکنین این اپوزیسیون رو کی علم کرد؟ همین مردم. همین مردمی که شب و روز جوک میسازن. قطعا اپوزیسیونشون جوک و دلقک میشه
  3
  2
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۸
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  تک تکشون برا پول و موقعیت اپوزیسیوون شدن. اخرشم امریکا دید از اینا بخاری بلند نمیشه به همشون یه لگد زد. حتی پسر رضا شاه. حتی پسر رضا شاه باشی اما دلقک باشی تو امریکا جایی نداری و امریکا با لگد میندازتت تو عربستان. حالا خوش باشین اپوزیسیون داریم. کدوم اپوزیسیون؟ شما یه اپوزیسیون نشونم بده میرم دستشو میبوسم. شما اگه واقعا دنبال فهمیدن هستین یه سر به مقالات و سخنرانیهای مثلا بروکینگز بزن. همینا میگن این این اپوزیسیون دلقکن. همینا میگن بعد ۴۳ سال از این مردم نه اپوزیسیون در اومد نه نظامو ساقط کردن نه ازشون اپوزیسیون در میاد و دیگه نباید امیدی داشت و روشون سرمایه گذاری کرد. منم چه خوشخیالم فکر میکنم این مردم خر سواد درست حسابی دارن. به زور چندتا مقاله انگلیسی ترجمه میکنن اسم خودشونو میزارن متخصص. اما اگه یه برگه کاغذ جلوشون بزاری بگی نظر خودتو درباره سیاست فعلی ایران یا امریکا بنویس خفه خون میگیرن. من مصاحبه اکثر این اپوزیسیونا و ادمایی که خودشونو کارشناس فلان مسائل گذاشتو دیدم. همش کپی هست. کپی همون سازمانای امریکایی. انگلیسی یاد گرفتن میرن میخونن شدن کارشناس.
  4
  3
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۴
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  بارها دیدم کاغذ گرفتن از رو کاغذ نظرشون رو میخونن. نظرشونم کپی سایتای تحلیلی خارجی هست. بقیه هم جیره خوار مستقیم نظامن. خوش باشین مردم. خوش باشین که به خاطر بی بخاریتون حتی برا غرب هم دیگه مهم نیست تو بمباران تهران مردم کشته میشن یا نه. دیگه برا هیچکی مهم نیست و دیگه پنهان هم نمیکنن و با زبون خودشون مگین مردم خودشونو نشون دادن چه نوعی هستن و این مردم دنبال دموکراسی نیستن. فقط حرفشو میزنن.
  3
  1
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۷
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. گور پدر شیعه و سنی و وهابیتون باهم. لعنت تو تک تک مقدسات شیعه و سنی و وهابیتون باهم یکجا. خریت از چهره تک تک شیعه و سنی و هابی باهم میریزه. یه الاغی که با یه الاغ دیگه دعوا میکنه بهمدیگه جفتگ میندازن تا اثبات کنن کدومشون خرترن. کل شیعه و سنی و وهابی همین جمله ایی هست که گفتم.
  4
  8
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۸
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. تو هم که شدی .....کوهی و الفرار! اینجاست که دوستان فرق بین ما و عمریها را متوجه می‌شوند. ما تا آخرین لحظه مردانه می‌ایستم. در ضمن نگو که سنی هستی، بلکه عمری. سنی ما هستیم که سنت پیامبر ص را دنبال می‌کنیم.
  12
  2
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۱
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::] رفیق : در نوشتن نظرات روزمره هرکه ِسبک قلمِ خودش رو داره. یکی کوتاه و گویا مینویسه, یکی دیگه بلند و نامفهوم جار میزنه مثلِ خودِ من. که بصورت قصه و عامیانه و شکایت نامه مینویسم, و وقت مردم رو هدر میدم{ البته اَگه کسی بخونه} جنابعالی پوزِ منو زدین! چون درازی کامنتای شما مجموعه ای از داستانُ و رُمانُ و اَفسانهِ! یعنی طوماره. فکر میکنم هیچکس کامنتای خودمونو بخاطر بلندی ارتفاعشون نمیخونه. من از خودمو نمیخونم, چه برسه از شمارو. چقدر خوب بود نوشته های خودتون بصورت فشرده جمع و جور میکردین.
  2
  7
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  به همه کسانی‌ که انگشت آنها سریع تر از فکرشان است. چه می‌‌شد. اگر ما قبل از قضاوت کمی‌ هم اندیشه داشتیم ؟چه باید کرد. فاطی جان ما را قاطی‌ قوم خود نکن. ما را نباشد یک ذره همخوان شما.به در زدم که تخته درک کند. گویا بعضی‌‌ها فقط ...منفی‌ دادن دارند.
  3
  9
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۹
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. در این سرزمین اریاهی . زمانی‌ که نماینده والرین قیصر روم در تسیفون به دیدار قباد ساسانی آمد.هنگام عبور از تیفسون. دید. که شاخه‌های درخت توت و گلابی و میوه آزاد بر فراز دیوار بدون مواظبت. از سرخپوشان سرباز همراه خود "مزدکیان" پرسید؟ کسی‌ این‌ها را نمی‌‌دزد؟ مترجم همراه . نتوانست ترجمه کند. گفت در زبان این‌ها چیزی به اسم دروغ و دزدی وجود ندارد. داستان نمی‌‌گویم. خاطرات کنسول رم به والرین قیصر روم. یا در کتاب مزدک.ضمنا دلیل سفر هم .تقاضای کمک از قباد ساسانی برای مقابله با هون‌ها بود. پاداش قباد هم .اضافه شدن ارمنستان به ایران بود.فرهنگ غیرت را از اسلام جدا کردن و ربط دادن به آریا. دوباره جهل تاریخ است. آریا به معنی‌ پاکی است.نیش زدن به آریا آای‌ها کمکی‌ نمی‌‌کند.بنده حقیر اولین کسی‌ بود. که مطلبی نوشت. ببینید. چقدر منفی‌.نتیجه عجول بودن. نخاندن. تحلیل نکردن. ولی‌ سر فحش را هم آغاز نکردم. چون می‌‌دانم همه این‌ها نتیجه شیعه گری.نادانی . است، نه آریا آای بودن.
  5
  15
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۱
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  چرا شیعه و سنی فرق نمی کنه ؟ وقتی کلاس فرق کنه وقتی مکتب فرق کنه رفتار ما هم بستگی به همان مکتبی داره که ازش آموختیم . دوست ما بدون مدرک از رو تعصبش حرف زد کما اینکه خودتون برید نگاه کنید تو کدام خانواده اهل سنت پدری فرزنش را به قتل رسانده ؟ اما رومینا و امسال اون ببینید . عزیزم با صد تا لایک منفی و مثبت حقیقتی را تغییر نخواهد کرد
  13
  9
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۶
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. تو دیگه مجبورم میکنی دهنم رو باز کنم. ایرانی شیعه را برگزید و لگد زد تو جماعت عمری. اینها عمری نیستند و تنفرشون به اون ملعون رو با به درک رسوندش توسط ابولولو رضی‌الله‌عنها نشون دادند. اونایی هم که میگن عمری هستند، بله هستند ولی ایرانی نیستند.
  14
  4
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. در کجای خانواده سنی ؟ چند تا قتل ناموسی در آلمان توسط. ترک‌های سنی. افغانی.عرب سنی اسم ببرم ؟ توی آلمان زندگی‌ و قتل ناموسی.؟ در اینکه شیعه جرثومه فساد است .می‌ دانیم. ۴۰ سال است با پوست و خون تجربه. ولی‌ این آب مقدس بر سر سنی نمی‌‌ریزد. ما ارتجاهی تر از وهابی داریم؟ این دین در طول تاریخ ۱۰۰ انشهاب داد. یکی‌ از یکی‌ بدتر.ولی‌ در یکی‌ همه با هم نقطه مشترک داشتند. ریشه آنها از حضرت پدوفیل است. و زمانی‌ که پای زن و بچه وسط آید. فقط و فقط پدوفیل گری. و زن را فقط برای ارضا هوس،
  10
  12
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۹
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک . ازقدیم گفتند آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است دوستان خودشان می تونند سرج کنند و ببیند که تا بحال تو اهل سنت پدری فرزندی را نکشته ولی نزد شما از رومینا و امثال رومینا زیاد هستند قاتل زیاد هستند این همه قاتل که تو ایران است ببنید از کدام شاخه هستند . ؟ ..
  6
  10
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان. بقول مارمولک خریت خود را به گردن خدا نندازیم . اگر قتلی صورت گرفته و یا جرمی دیده شده جزء مکتب ما بحساب نمیاد مکتب ما منع کرده این چیزها این به بیماری روانی بعضی اشخاص برمیگرده و نفهمیدن . انسان های نفهم زیاد داریم کاری به مکتب نداره . عرض بنده این بود . تو جامعته ما تا دلت بخواد قتل داره صورت می گیره . یکی دوتا نیست . اینو میگم .
  7
  9
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. اگرچه بیشتر قتل‌های ناموسی در کشورهای آسیایی و خاورمیانه وجود دارد اما گزارش‌های از وقوع این اتفاق در اروپا هم وجود دارد. برای مثال پارلمان اروپا گزارش داده است که در بریتانیا سالانه بیش از ۳هزار حمله ناموسی انجام می‌شود که ۱۲ مورد از آن‌ها منجر به قتل می‌شود. در هلند هم این عدد سالانه ۱۱ تا ۱۴ مورد است، البته گفته می‌شود در این کشور برخی از جرم‌های ناموسی گزارش نمی‌شوند. در بلژیک بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸، ۱۷ زن جان خود را به این شکل از دست دادند. پارلمان اروپا گزارش داده است که اکثریت قتل‌های ناموسی توسط مهاجرین عرب و ترک مسلمان انجام می‌شود.
  9
  8
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان. دوست عزیز مگه ما زمان شاه شیعه و سنی در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی نداشتیم ؟ کی و کجا یاد دارید این همه جنایت و اختلاف و قتل . سرچشمه اینها از کچا آمد ؟
  7
  12
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک تو هم هر وقت می خوای حرفی بزنی اول مسواک بزن و دوم ماسک یادت نره ! دهنت بوی .. میده
  7
  9
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::] 1- رفیق: بنده اَبداً مُنکر و تحریف تاریخ گُزشته ایران نیستم. سوال اینه کی حرف از آریا میزنه؟ میتونی یک چیز از آریا و گزشته بگی که توی ما باشه؟ دوستِ من :با حلوا حلوا گفتن که دهن آدم شیرین نمیشه!؟ مگه کامنتا رو نمیخونی؟ مدافعین آریا و فرهنگِ گزشته ایران کی هستن؟ شما میگین نیش زدن به آریایی ها کمکی نمیکنه! بله درسته. ولی نیش زدن من به پان آریایسم هایی هستش, که گندکاری و بیسواد ی خودشون رو با آریایی گفتن و علم کردن تاریخ گزشته, و توهین به دیگران توجیح میکنن. چرا شما با تاریخ گزشته ایران بازی نمیکنی و به کسی تنفر نداری؟
  1
  6
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
  ۳۰
  هانی‌ - اسلو، نروژ
  ۲- اونی که دم از تاریخ ۳۰۰۰ساله میزنه, یا میگه اینجا سرزمین آریایه. شک دارم تاریخ تولد دقیقِ خودشو بدونه .اونی که میگه لبنانی ها چادر نشینن و اسمش رو گزاشته ایران کهن. نمیدونه جنوب ایران محرومان توی کپر می نشینن. بنده کامنت اولی شما رو خوندم متن شمارو گرفتم. رفیق: اکثر این جماعت چه میدونن که ویل دورانت کییه!؟ فکر میکنن ویل دورانت یکنوع دمپایی تابستونیه. چاره ای نیست هستن کسانی که موفقیت خودشون رو فقط در منفی دادن میدونن. قربونت
  2
  8
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  هر قتل عمدی خطاست و مستعد بازخواست و قصاص . حال پدر باشه و یا کس دیگر متآسفانه جامعه ما با آمدن انفلاب اسلامی روبه عقب حرکت کرد و از دنیا عقب افتادیم این یک واقعیته . زمان شاه همه ادیان ها و مذاهب ها کنار هم بودیم ولی جون جامعه بزرگ و با شعوری داشتیم از این اتفاقات کم شاهد بودیم مردم بیشتر در پی پیشرفت علم و فرهنگ بودند شعار و سیاست شاه این بود فرزند کمتر زندگی بهتر . به امید بازگشت ایران به دوران طلایی .
  1
  9
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::janahi - دبی، امارات متحده عربی::]. حالا که دیدی اینجا عمر خریدار نداره، شروع کردی شاه شاه میکنی. چون میدونی که اکثریت کاربران اینجا سلطنت‌طلب هستند. مولویتون بهت گفته، شاه شاه کنی ملت گول میخورن! شاه هم شیعه اهل بیت ع و خادم امام رضا علیه السلام بود. فکر کردی با دسته خنگ الله ها طرفی؟! این‌رو حتمأ حتماً بدون که اینجا کسی واسه عمری تره هم خورد نمیکنه!!
  8
  1
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک بارها برات توضیح دادم .بازهم میگم عمری ها دروغ و ریا و تقیه ندارند عمری ها رو پیشونیشون داغ نمی کنند که مثلآ نماز خوانیم !! عمری ها فقط خدا را می پرستند و از او یاری می طلبند اما شما از امزاده ها یاری می طلبین و صفات اهل بیت را مانند صفات خدا می دونید این یعنی یعنی شرک ! عمری ها چیزهای خارج از عقل بشر ندارند مثل آخوندای شما که یه روز با گوسفمد صحیت کنند و یه روز خورشید حرف یزنه مانند نماز قضای حضرت علی که به خورشید میگه برگرد تا نمازم قضا نشه وخورشید میگه چشم قربان ! عمری ها خمس ندارند مال مردم نمی خورند . عمری ها صیغه ندارند عمری ها عزاداری ندارند خیر و شر را از طرف خدا بر حسب لیاقت انسان ها میدونند این است مکتب عمری . حال خودت قضاوت کن با مکتب خودت و آخوندا و سعید طوسی
  1
  7
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. عمو زرتشت کلک میزنه تاریخ رو لت و پار میکنه سلکتیو همون چند موردی رو که به نفعش هست میاره مینویسه!! والرین در سن پیری اسیر شاپور میشود و دوسال بدترین توهینها را بدون در نظر گرفتن حق اسرا و بدون در نظر گرفتن مقام امپراطوری به وی میکند از جمله والرین راه همراه خود همه جا میبرد و هر وقت میخواسته سوار بر اسبش شود از وی بعنوان سکو استفاده میکرده ! اینطور وحشی بوده اند . از زمان یونان باستان ببعد کلیه مورخین ایرانیان را بربر خطاب کرده اند . کشوری بوده تحت استبداد که در نتیجه این استبداد و خراج و زور گویی مردم عادی حق و حقوقی نداشته اند و تنفر طبقاتی بیداد میکرده ..فقط طبقات بالا زندگی خوبی داشته اند به بهای رنج طبقات فرودست. عمو زردشت یک شیاد تاریخ است که به کاهدان زده !!
  1
  8
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::هانی‌ - اسلو، نروژ::]. شما خودت توی هیمن خارج که دیگر نه پاسدار هست نه آخوند هست میبینی این اپوزیسیون چطور با هم هستند. اینها که دیگه اسلام بالای سرشون نیست زور بگه درسته؟ چطور کمونیست کارگری و سلطنت طلب و مجاهد و فدایی و لیبرال نتونستند توی مدت 42 سال با هم ائتلاف بکنند؟ با اینکه دشمن مشترک دارند و ما میدانیم داشتن دشمن مشترک انگیزه اتحاد را چندین برابر میکند!! شاپور بختیار میدونی چند میلیون دلار از صدام گرفت؟ اون پولها چی شد؟ رضا پهلوی 5 میلیون دلار زمان مرگ پدرش از عربستان گرفت اخیرا هم که رفت دیدن محمد بن سلمان میگن 300-400 میلیون گرفته!! حالا پول رو کار نداریم ولی همون شاپور بختیار دکتر امینی رو قبول نداشت بنی صدر رو که هم حزبیش بود قبول نداشت اونا اینرو میگفتند خائنه اون به اینا میگفت خائن!! کدومشون میتونن با هم بشینن دو کلمه حرف بزنند؟ خوب این فرهنگ آریایی اهورایی باید یه جایی بدرد بخوره اگه راست میگند!! یعنی میخوان اینرو برای ما بیارند دیگه؟ وقتی آدم نتونه خودش عمل بکنه میخواد اونرو تجویز برای مردم بکنه؟
  1
  9
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
  نظر شما چیست؟