نشت کُلر در پتروشیمی کارون همزمان با آتش سوزی در نیروگاه زرگان اهواز

 مسئولان اهواز می‌گویند که آتش نیروگاه زرگان بعد از ۲ ساعت تلاش آتش‌نشانان مهار شده استرادیو فردا :مقام‌های محلی از نشت کلر در پتروشیمی کارون و آتش‌سوزی در نیروگاه زرگان اهواز خبر می‌دهند. هنوز از خسارات احتمالی مالی یا جانی این دو حادثه، گزارشی منتشر نشده است.

این چندمین «حادثه» در صنایع پتروشیمی ایران است که طی هفته‌های جاری رخ می‌دهد.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر از نشت کلر در پتروشیمی کارون خبر داده و رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز هم اعلام کرد آتش‌سوزی در نیروگاه زرگان اهواز بعد از ۲ ساعت تلاش آتش‌نشانان مهار شد.

به گزارش روز شنبه ۱۴ تیر خبرگزاری ایرنا به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، ساعت ۱۶:۴۵ بعداز ظهر امروز در ناحیه ۱۱۳ مجتمع پتروشیمی کارون نشت کلر اعلام شد.

بر اساس این گزارش، یگان امداد و آتش‌نشانی این سازمان برای رسیدگی به این حادثه به پتروشیمی کارون اعزام شده‌اند و ابعاد و علت حادثه در دست بررسی است.

شرکت پتروشیمی کارون اولین تولیدکننده ایزوسیانات‌ها در خاورمیانه است که در سال ۱۳۸۱ تأسیس و فاز‌های اول و دوم آن به ترتیب در اسفند ماه ۱۳۸۷ و بهمن ماه ۱۳۹۵ افتتاح شد.

خبرگزاری ایرنا در گزارش دیگری به نقل از رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از مهار آتش‌سوزی در نیروگاه زرگان اهواز بعد از ۲ ساعت تلاش آتش‌نشانان خبر داده است.

به گفته ابراهیم قنبری، آتش‌سوزی در نیروگاه زرگان اهواز بر اثر انفجار ترانس در ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه امروز رخ داد که در ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه مهار شد اما عملیات خنک‌سازی محل حادثه همچنان ادامه دارد.

نیروگاه شهید مدحج (زرگان اهواز) در کیلومتر ۵ جاده اهواز- مسجد سلیمان در زمینی به مساحت حدود ۴۵ هکتار واقع شده است.

اولین واحد این نیروگاه در سال ۱۳۵۴ راه‌اندازی شد و واحد دوم آن سال‌ها بعد از انقلاب در سال ۱۳۷۲ به بهره‌برداری رسید.

به جز اخلال‌های خرداد ماه در پایانه بندری شهید رجایی در جنوب ایران که مقام‌های آن را «جزئی» نامیدند، پنجم تیر، سازمان برق شیراز در یک آتش‌سوزی دچار آسیب شد.

وزارت دفاع ایران بامداد ششم تیر از انفجار مخازن گاز در پایگاهی در شرق تهران خبر داد و بامداد پنجشنبه ۱۲ تیر هم سخنگوی سازمان انرژی هسته‌ای ایران بروز «سانحه» در «محوطه باز» سایت اتمی نطنز در استان اصفهان را اطلاع‌رسانی کرد.

رسانه‌های خارجی به نقل از منابع آگاه، «خرابکاری» را علت وقوع این حوادث معرفی می‌کنند، اما مقام‌های جمهوری اسلامی هنوز به صراحت درباره علت وقوع این حوادث اطلاع‌رسانی نکرده‌اند.
+36
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  انشاالله آتشسوزی و انفجار بعدی در بیت رهبری باشه.
  0
  30
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  هیچی دیگه! ایران شده منقل عظمی
  0
  22
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰
  ۳۲
  مهیار آریوبرزن - آکسفورد، انگلستان

  انفجار، آتش سوزی، قیمت سرسام آور ارز، طللا، خونه، مواد غذا یی...آمار دزدی، جنایت، خودکشی وحشتناک بالا رفته. چه اتفاقی داره رخ میده؟ کی مردم میخوان با هم متحد شن؟ خدیا این کابوس کی تموم می‌شه؟
  0
  31
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  آتیش سوزی و انفجار پشت سر هم مشکوکه.
  0
  24
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان
  معتقد به نظریه توطئه نیستم ولی چگونه یک رژیم با این اندازه سوء مدیریت و با این حجم فساد، بیشتر از چهل سال دوام می آورد بدون پشتیبانی پشت پرده بیگانگان!؟
  0
  11
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا::]. چجوریاست که شماها چهارشنبه‌سوری همه جا رو به آتش می‌کشید مشکوک نیست! حالا چهار تا دود اینور و اونور بلند شده، شد مشکوک؟
  19
  0
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. فاطی جون خیلی بی معرفتی. یعنی فرق اتشیشبازی چهارشنبه سوری را با این انفجارها را نمیفهمی یا مشگل دیگری داری
  0
  10
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸
  ۳۲
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. من فکر می کنم؛ تو جیگرت حال میاد فحش میخوری!
  0
  9
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۶
  نظر شما چیست؟