سیروس گرجستانی در قطعه هنرمندان آرام گرفت - عکس

ایرنا: سیروس گرجستانی هنرمند پیشکسوت تلویزیون، سینما و تئاتر که روز پنجشنبه بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفته بود امروز با حضور خانواده، هنرمندانی چون ابوالفضل پورعرب، افسانه بایگان و فاطمه گودرزی و دوستداران این هنرمند در قطعه بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
 
فاطمه گودرزی از طرف خانواده گرجستانی به مردم تسلیت گفت و افزود: فکر نمی کردم روزی بالای سر گرجستانی بایستم و در مورد او صحبت کنم، در آخرین کار مشترک ما، من بعنوان پارتنر این هنرمند بودم و سعادت داشتم از او از لحاظ اخلاقی و پرستیژ اجتماعی بیاموزم.

وی در ادامه با اشاره به عشق زنده یاد گرجستانی به خانواده و همسرش، گفت: هر روز در پشت صحنه تمامی صحبتها را او به نوعی خانواده ربط می داد و از آنها صحبت به میان می آورد.

این هنرمند سینما و تلویزیون کشور همچنین با اشاره به اینکه گرجستانی همیشه و همه جا مورد استقبال مردم بود، اظهار داشت: توصیه همیشگی او احترام به مردم بود.

گودرزی در عین حال، گفت: گرجستانی بسیار بخشنده، تمیز و همواره در همه حال به همگان دلداری می داد.
ابوالفضل پورعرب نیز در این مراسم، ضمن قدردانی از حضور گرم مردم، گفت: درباره گرجستانی در این سالها شما به کرار از او دیده اید؛ او تمام عمر تاوان داد برای دیدن و لبخند مردم، با مردم گریست و خندید.
 
مراسم تشییع و خاکسپاری این هنرمند در حالی برگزار شد که بسیاری از جمعیت حاضر برای رعایت پروتکل های بهداشتی ماسک بر صورت داشتند و البته عده ای هم از این مساله غفلت کرده بودند، فاصله اجتماعی بین حاضران در مراسم با وجود گرمی هوا و هشدارهای پی در پی سخنرانان با کمال تاسف رعایت نمی شد و این مساله مرتب پشت تریبون تذکر داده می شد.سیروس گرجستانی در یک نگاه مرحوم گرجستانی از چهارشنبه شب به علت بیماری قلبی در بیمارستانی در تهران بستری شد و روز پنجشنبه بر اثر سکته قلبی درگذشت.  

علی اکبر محمودزاده گرجستانی با نام هنری سیروس گرجستانی زاده ۲۵ اسفند سال ۱۳۲۳ در بندر انزلی، فعالیت خود را در عرصه تئاتر از سال ۱۳۴۹ آغاز کرد و در سال ۱۳۵۶ وارد تلوزیون و سینما شد.
فعالیت سینمایی او با فیلم فریاد مجاهد به عنوان بازیگر در سال ۱۳۵۸ آغاز شد و پیش از انقلاب در دو فیلم سینمایی با نام‌های بیست سال انتظار و مأمور دو جانبه بازی کرده بود.از جمله سریال‌های مطرح این بازیگر می‌توان به همکاری‌اش با رضا عطاران در مجموعه متهم گریخت و همچنین ایفای نقش در سریال‌های زن بابا و گاوصندوق اشاره کرد.
+107
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  در واقع یکی از خاطره های ما است که داره خاک میشود. خدا رحمتش کنه و به خانواده و ودوستانش صبوری!
  0
  108
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
  نظر شما چیست؟