لحظه حمله هوایی ترکیه به روستای کردنشین هنگام آب‌تنی یک خانواده

کودکان روستای کانی ماسی در کردستان عراق، در یک روز گرم تابستان به همراه والدین خود مشغول بازی و آب‌تنی هستند که حمله هوایی ترکیه به این روستا شروع می‌شود و تصویربرداری یک عضو از این خانواده از لحظه‌های شادی، ناتمام باقی می‌ماند. جیل سوانی، از اعضای این خانواده که لحظه حمله به محل بازی این خانواده را ضبط کرده است، نوشته که خوشبختانه پس از این حمله هوایی حال همگی خوب است. خانواده برادرم برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به دهکده آمده بودند که این حمله هوایی رخ داد.
+63
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  بر باعث و بانی جنگ لعنت.
  2
  145
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۸
  ۲۱
  romano - تهران، ایران

  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. بر باعث بانی این مرزکشیها و سازنده و فروشنده اون هواپیما هم لعنت.
  7
  90
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  شلیک نکرد، از بالا سرشون رد شد.
  84
  23
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان

  حالا برو این ویدو را تو چشم اردوخر فرو کن و بگو این بچه تروریست است یا توی توله مغول. مردک تو زن و بچه مردم را تو کوبانی و عفرین هم قتل و عام کردی، بیمارستان و مدرسه را بمباران کردی، چون خواستی انتقام برادرهای داعشیت را از کردها بگیری که کمر داعش را شکستند،ولی کور خوندی، همونور کمر داعش بچه مدرسه ایهای کوبانی شکستند،همین بچه ها امروز ،فردا کمر تو امثلال توی پس انداخته چنگیز را هم میشکنند.مردک روانی
  22
  111
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. باعث و بانی جنگ طبیعت و تبدیلات انرژی و تضاد مستتر در عناصر هست و جلوگیری از ان از دست بشر خارج هست
  13
  25
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  لعنت بر تو عن دوغان!
  13
  71
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اون جنگی که مورد نظر شماست، مختص حیوانات هست که عقل ندارند و تنازع بقاء دارند ، اما خدا به انسان عقل داده و هم حس همنوع دوستی ، اگه همه انسان ها که جنگ طلب بودند، سنگ روس سنگ سند نمی شد!
  8
  28
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  البته تصحیح اشتباه چاپی: طبیعتا «سنگ روی سنگ بند نمی شد.»
  2
  17
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::romano - تهران، ایران::]. اگه منظورتون غربی هاست، بایست گفت که اینکه همه چیز رو گردن اونها انداخت درست نیست. مرز ترکیه - عراق و سوریه رو تو معاهده سِور و لوزان ، متفقین و ترکیه بستند. به هر حال یک مرزی می بود. اگه سازنده هواپیما - که عمدتا هواپیماهای ترکیه آمریکایی و مخصوصا اف 16 هستند، منظورتونه، اگه هواپیما هم نبود این جماعت جنگ طلب با چوب و سنگ و چماق همدیگه رو می کشتند. بانیان جنگ در این مورد خاص حکومت ترکیه و کردهای جدایی طلب هستند، که دودش هم به چشم مردم بی گناه می ره .
  5
  18
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  حکومت ترکیه و بخصوص افکار ریس جمهورش میخواهد به زمان عثمانیهای جنایتکار بر گردند که کلی از زمینها و شهرهای عراق و سوریه را به تصرف خودشان در اورده بودن و از کوردها برای جنگ و غارت کردن دیگر کشورهای همسایه همچون ایران استفاده میکردن. اینک کوردها نمی خواهند دیگر چماق دست هیچ یک از دولتها باشند و کوردهای ترکته در پی به دست اوردن خودمختاری هستند تا از این بیشتر قربانی دولت استبداد ترکیه نباشند و برای جنگ و کشتوکشتار از انها استفاده نشود.
  13
  29
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
  ۴۷
  gerexan - لندن ، انگلستان
  این فیلمک ساخته گروهک پکک ( پفک ) هست از این نوع فیلم ها بچه ها هم می توانند بسازند بگردید اصل فیلم را پیدا کنید بعد قضاوت کنید نفرت پراکنی خطرناک تر از هر بمب دیگر هست !
  33
  21
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::romano - تهران، ایران::]. به زودی بشریت باید از خواب بیدار بشه و حکومتها و مرزهای سیاسی رو از میون بردارن و دنیا تحت یک سیستم اداری جهانی با یک پلیس مشترک بدون هیچ ارتشی اداره بشه. ملتها و اقوام بدون وحشت و بدون زیاده خواهی زندگی کنن.
  15
  13
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. خدا به شما عقل نداده بلکه شما زاده ی تکامل در طبیعت هستید و نتیجتا با نفس بشدت به طبیعت وصل و در طبیعت قانون تضاد وجود دارد و تضاد همیشه باعث جنگ میشود. بشر بی قدرت تر از این هست که بتواند جریان هستی را دگرگون سازد. بجای قران برو فلسفه بخوان تا معنای این سطور را درک کنی
  9
  9
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. اتفاقا فلسفه همین حرف های من رو میگه. بر خلاف تمام ادعاهایتان اطلاعاتتون تقریبا ناقص و دراین مورد هیچه. حرف های شما رو درست نقطه متقابل فیلسوف ها ، یعنی سوفیست ها می زدند و در قرون اخیر هم جنگ طلبانی چون نیچه تکرارشون کردند. اسمش هم فلسفه نبود ، سفسطه بود.
  7
  7
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. بازهم بگم که اطلاعتون ناقصه. البته من طبق سنت و فرهنگم مسلمان شیعه ام و قرآن کتابم. ولی بیشتر قرآن که راجع به جنگ و جنگ طلبی و قتل مخالفان است . اون چه که مخالف جنگ است ، عقل سلیم و نهاد و طبیعت انسان که دارای بعد متعالی و روحانیست است . درست عکس اونچه شما می پندارید و انسان رو حیوانی جنگ طلب نام میدید. همون دنباله رو ناپلئون، هیتلر؛ استالین، صدام.
  7
  8
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. حتما اطلاعات ....درست هست که با ان حتی نمی توان یک میخ طویله ساخت. خود اراجیف .....هم دزدی اشکار از تورات یهودیان و داستان مسخره ی ادم و حوا و خلقت هست. عقل و هوش هم نسبی هست. از انیشتین پرسیدند میزان دانائی ات تا چه حد هست. جواب داد میزان نادانی من یک میلیون برابر دانائی ام هست. مذهبیون تک کتابی داستان های مزخرف خلقت را باور کرده و فکر میکنند که تمام اطلاعات روز را دارند. اطلاعات مذهبی مزخرفاتی هستند که از باز شدن دریا توسط عصا شروع و به نصف کردن ماه با شمشیر می انجامد که جر مزخرفات قرون وسطائی و غیر علمی نیستند. در جهان قانون انرژی و تضاد وجود دارد. انبوه انرژی باعث دگرگونی میشود و هیچ بشری نمیتواند جلوی تغییرات انرژی را بگیرد. اگر بتوانی فقط 4 خط حرف بدیع و علمی از قران بیرون بکشی من به شما یک کتاب نفیس به انتخاب خودت تقدیم میکنم.
  3
  11
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۱
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  متاسفانه کردها با همه در جنگند و حرف حساب نمیفهمند ، آدمهاى خوبیند وقتى باهاشون رفیق شى گرم و رفیق بازند ولى همون روال جدایى طلبى و جنگى بودن قدیم رو کنار نمیزارن ، زمان شاه هم با ایران مشکل داشتن الان هم دارن ، با ترکیه هم گرفتارى دارن ، با عراق که اصلن خودشونو جدا کردن و به حساب خودشون کشور جدا ساختن از سوریه هم خوششون نمیاد ، تو خودشون هم با هم اختلاف دارن و با هم نمیسازن
  9
  8
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. جوک نگو . جنگ ، بخشی از سرشت و طبیعت زندگی در کره زمینه . تو برو از بابا بزرگت بپرس زمان انقلاب کدوم قومی بود که تو جاده های اطراف و داخل شهرت راهزنی می کرد ؟ همون راهزنی هاست که امروزه بمب رو سر نوه نتیجه هاشون می بارونه
  3
  4
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  کرد چند نوع هستن چند زبان مختلف ، نه اینکه لهجه های شبیه به هم باشن بلکه بعضی از کردها زبان بعضی دیگر رو اصلا نمی فهمن.مثل ترکها نیستن که یک زبان داشته باشن، بخاطر همین نمی تونن یه ملت باشن
  2
  2
  یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۴
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. اره درسته شلیک نکرد. اومد وارد مرز ایران شدن و به طرف یه روستا داخل ایران موشکاشونو شلیک کردن. عجب اقتداری
  0
  1
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۸
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::ordak - بن، آلمان::]. ترکها رو به مغول نچسبون. مغولها به نظرم برا ایران اون موقع نعمت بودن . همونطور که وایکینگها برا اروپای غرق جهل نعمت بود. حالا خوبه وایکینگها فقط میکشتن. اما مغولها نیومدن تنها بکشن. اومدن همه رو تو حکومت و امپراطوری که ساختن راه دادن. تازه مغولها بر خلاف بقیه مثلا عربها یا عثمانیها باعث زنده شدن تمدن و فرهنگ ایران شدن. شما یه سر به اواخر خوارزمشاهیان و حکومتهای محلی بزن. همه غرق جهالت و فساد و بدبختی و نکبت بودن. ببین مغولهاا اون موقع نقش امریکا رو برای کره ی شمالی داشتن. تعصبات مذهبی تو اواخر خوارزمشاهیان تا اینجا پیش رفته بود ادم میسوزوندن به خاطر کافر بودن. انگ کافر بودن میزدن بعدم طرفو پوست میکندن. اونم نه یه قبیله. بلکه حکومت چنین کاری میکرد. حالا بگذریم که مغولها به ما کاری نداشتن. حتی برا حسن نیت تاجر و سفیر فرستادن ما زدیم سفیر و تاجرهاشونو کشتیم. بار دوم هم برا حسن نیت سفیر و تاجر و پیغام فرستادن. گفتن فقط مسئولین رو بدین مجازات کنیم و بس. اما اینبارم زدیم سفیر و تاجر و پیک مغول رو کشتیم تا نشون بدیم خر تر از ما وجود نداره.
  2
  6
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۴
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::ordak - بن، آلمان::]. بعدم شد انچه که شد. تا درس عبرتی باشه. اما ما درس نگرفتیم. دقیقا همون رفتار رو اما ایندفعه به صورت دیگه ایی نشون دادیم. رفتیم سفارت امریکا رو تصرف کردیم. امریکا گفت اشکال نداره ازاد کنین همه چی ختم بخیر بشه. اما ما قبول نکردیم. قشنگ ۴۴۴ روز گروگانگیری کردیم و باعث شد تا الان تحریم باشیم. بازم درس نگرفتیم. بمب گذاری کردیم. به هرچی گروه تروریستی بود اسلحه دادیم فقط با امریکا بجنگن.
  0
  3
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۶
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::ordak - بن، آلمان::]. نتیجه ی خریت ما شد تصویر زیر. ...... ما اصولا خرترین ملت دنیاییم. هیچوقت درس نمیگیریم. اخرشم مظلوم نمایی میکنیم میگیم همه مقصرن به جز خودمون. اما تنها خودمون مقصریم . هیچکی به جز خودمون مقصر نیست.
  0
  5
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۸
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. آفرین
  0
  6
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
  ۴۷
  gerexan - لندن ، انگلستان
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. این هموطن کرد ما Ordak . دلم برایش می سوزد خودش روانی هست به هم روانی می گوید اردوغان یکی از موفق ترین سیاستمداران دنیاست تمام کامنت های او در مورد ترک ها فحاشی هست من هم یک طرف ام کرد هست ولی به نظر من اردوغان اولین و اخرین رئیس جمهور منطقه هست که برای خلق کرد پیغمبری کرده مثلا در ترکیه حزب کردی گذاشته که ایران حرف اش راهم نمی زند بماند عمل اش و در سوریه به کردها شناسنامه هم ندادند و در جنگ داخلی سوریه از پانصد هزار کرد سوریه سی صد و پنجاه هزار نفر از وحشت داعش و گروهک کردی که خود کردهای طرفدار حاکمیت را می کشد به ترکیه فرار کرده پناهنده شدند و انوقت طرف می گوید ترکیه کردها را می کشت نه عزیزیم ترکیه کردها را زنده می کند عاقلان می دانند !
  1
  1
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
  ۴۷
  gerexan - لندن ، انگلستان
  [::ordak - بن، آلمان::]. قول این لایک های قلابی را نخور کامنت شما ارزش خواندن را ندارد رفیق راه منطق را برو نه نفرت ! فقط محض اطلاع شما در دوره امپراتوری مغول هشتصد سال پیش برای اولین بار معامله شرق و غرب از جاده ابریشم مطمئن و امن شد این دستور چنگیز بود که تمام راه زنها را جمع کرد و کشت ولی در کردستان کشور ما فقط سی سال پیش هیچ اتوبوسی جرات نمی کرد از ارومیه یا تهران به سنندج برود گروهک کردی دمکرات و کومه با نام خلق مهربان کرد راهزنی می کردند و مسافران را اسیر و از خانواده انها باج می گرفتند حتی یکی از همشهری های ما راننده اتوبوس بود اسیر گرفته بودند و چندین ماه برای او سیب زمینی نپخته داده بودند تا اینکه اهالی منطقه پول جمع کرد و او این چنین نجات داد جوانان اذربایجان بحساب شما مغولها در جبهه عراق و ایران شهید می شدند ولی جوانان کردستان گول گروهک ها را خورده به خدمت سربازی نمی رفتند یا به گروهک می پیوستند بنده اهل نقده هستم خوب می داند چه که نمی دانم !
  1
  5
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::gerexan - لندن ، انگلستان::]. هر کس به نژاد خودش افتخار میکند معمولا ادمی سطحی هست که چیز قابلی در وجودش نیست تا به ان ها افتخار کند
  1
  5
  دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
  نظر شما چیست؟