قله دماوند در ۱۰ سال

بی بی سی :سیزدهم تیر در ایران روز دماوند نام‌گذاری شده. مجید بهزاد، عکاس ایرانی در ده سال گذشته به اطراف قله دماوند در ایران سفر کرده و از این قله و دامنه آن تصاویر زیبایی ثبت کرده است.

آقای بهزاد درباره این تصاویر که به مناسبت روز دماوند منتشر کرده، نوشته: "۱۱ سال پیش و قبل از اینکه عکاسی را به صورت حرفه‌ای شروع کنم، هر زمان که روبروی دماوند می‌ایستادم حس عجیبی داشتم ... همیشه دوست داشتم که بتوانم این حس را با خانواده و دوستان و مخاطبانم به اشتراک بگذارم. نمی‌دانم حس استقامت است یا شاید هم حس وطن دوستی و این که دماوند از ماست و همیشه در کنار این مردم بزرگ در روزهای تلخ و شیرین حضور داشته است."
"برای اینکه بتوانم عکس های متفاوتی ثبت کنم سعی کردم از تمام نماهای ممکن (‌شمال-جنوب-شرق-غرب) و نقاطی که خاص بودند عکاسی کنم و به جاهایی بروم که اغلب کسی دسترسی به آنجا نداشته است."

"این سفرها سختی‌های زیادی دارد؛ از راه های سخت و رودخانه‌ها و ... شب ماندن‌ها و خطراتش گرفته تا گیر کردن در ارتفاعات زیر رعد و برق. ولی واقعا عاشقانه همه این سختی‌ها را می‌پذیرفتیم و به استقبالش می‌رفتیم."
"الان که گاهی اوقات و در خلوت خودم آثار را می‌بینم با تمام وجود خوشحالم و افتخار می کنم که توانستم نماد شکوه و عظمت ایران را نشان دهم."
+22
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟