فهرست ۵۹ کشوری که مسافران ورودی آنها به انگلستان نیاز به قرنطینه ندارند

یورونیوز :دولت بریتانیا روز جمعه ۳ ژوئیه (۱۳ تیر) فهرست ۵۹ کشور و منطقه‌ای را که مسافران ورودی آنها هنگام ورود به خاک انگلستان نیاز به قرنطینه ندارند، منتشر کرد.

تا پیش از این تمامی مسافران ورودی بریتانیا به محض ورود به خاک این کشور می‌بایست به مدت دو هفته خود را قرنطینه می‌کردند، اما اکنون اگر کسی در طول ۱۴ پیش از ورود به انگلستان در این کشورها بوده و در کشورهای خارج از این فهرست اقامت یا توقف نداشته باشد، نیازی به قرنطینه نخواهد داشت. این مقررات جدید قرار است از روز ۱۰ ژوئیه (۲۰ تیر) به اجرا گذاشته شود.

نام ایران، افغانستان، آمریکا، چین، سوئد و پرتغال در فهرست کشورهای معاف از قرنطینه دیده نمی‌شود.

بر اساس بیانیه‌ای که وزارت ترابری بریتانیا منتشر کرده، فهرست کشورها و مناطق معاف از قرنطینه به شرح زیر است: آندورا، آلمان، نیوزیلند، آنتیگوا و باربودا، یونان، نروژ، آروبا، گرینلند، لهستان، گرنادا، رئونیون، استرالیا، اتریش، گوادلوپ، سان مارینو، باهاما، هنگ کنگ، صربستان، باربادوس، مجارستان، سیشل، بلژیک، ایسلند، کره جنوبی، جزایر کارائیب هلند (بونیر، سینت یوستیشس و سابا)، ایتالیا، اسپانیا، کرواسی، جامائیکا، سنت بارتلمی، کوراسائو، ژاپن، سنت کیتس و نوویس، قبرس، لیختن اشتاین، سنت لوسیا، جمهوری چک، لیتوانی، سنت پیر و میکلون، دانمارک، لوکزامبورگ، سوئیس، دومینیکا، ماکائو، تایوان، جزایر فارو، مالت، ترینیداد و توباگو، فیجی، موریس، ترکیه، فنلاند، موناکو، واتیکان، فرانسه، هلند، ویتنام، پلی‌نزی فرانسه و کالدونیای جدید.

علاوه بر این، ۱۴ قلمرو بریتانیا در خارج از کشور نیز از قرنطینه معاف اعلام شده‌اند.

در بیانیه دولت بریتانیا همچنین آمده است که اطلاعات مربوط به سفر به اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی «در موعد مقرر» منتشر می‌شود.

توضیح: انگلستان، اسکاتلند و ولز با یکدیگر جزیره بریتانیای کبیر را تشکیل می‌دهند. چهارمین کشور، ایرلند شمالی نام دارد که بخش دیگری از بریتانیا محسوب می‌شود. در بیانیه وزارت ترابری بریتانیا تنها به مسافران کشورهای مختلف برای ورود به انگلستان اشاره شده است و کل بریتانیا را شامل نمی‌شود.
+11
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  اطلاعات درست بدهید و اخبارتون را کامل کنید از ۱۰ زولای آمریکا، پرتغال، ایران و چندین کشور دیگر شامل معافیت قرنطینه می‌شوند
  5
  2
  جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
  ۱۰۰
  خداوند - آسمان، ایران
  [::freedom of the press - تهران، ایران::]. عزیز برادر، خبر صحیح است ، معافیت همین کشورهایی که اعلام شده از ۱۰ جولای شروع میشه. امریکا و ایران حالا حالا ها تو لیست قرنطینه هستن، . بی بی سی با این همه دک و پزش خبر رو اشتباه زده و ترکیه رو گفته معاف نیست !
  1
  3
  جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۴
  نظر شما چیست؟