عکاسی از زیر دامن زنان در آلمان مشمول حبس شد

دویچه وله :بنا بر مصوبه جدید پارلمان آلمان، عکاسی مخفیانه از زیر دامن یا پستان‌های زنان از این پس جرم محسوب می‌شود. مجازات عکاسی و فیلمبرداری از صحنه تصادف که عموما امدادرسانی را مختل می‌کند هم تشدید شد.

پارلمان فدرال آلمان (بوندس‌تاگ) قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن عکاسی مخفیانه از زیر دامن یا از سینه زنان عمل مجرمانه محسوب می‌شود. ارتکاب چنین جرمی جریمه نقدی یا تا دو سال حبس در پی خواهد داشت. پیش‌بینی شده که این قانون از پاییز به اجرا گذاشته شود.

به اعتقاد خانم کریستینه لامبرشت، وزیر دادگستری آلمان، چنین عکس‌هایی نه تنها حقوق هویتی زنان، بلکه حق تصمیم‌گیری آنها درباره رفتار جنسی‌شان را نیز نقض می‌کند: «عکاسی از زیر دامن یا سینه یک زن نقض بی‌شرمانه حریم خصوصی اوست.»

عکاسی مخفیانه از زیر دامن یا پستان‌های زنان در آلمان تا کنون تخلف محسوب می‌شد و جریمه نقدی محدودی در پی داشت. وزیر دادگستری آلمان با ارائه لایحه جدید، قانون را به نفع زنان تشدید کرده است.
برخورد شدیدتر با عکاسی از صحنه حادثه
جرم‌انگاری عکاسی مخفیانه از بدن زنان بخشی از یک بسته قانونی است به نام "بهبود حفاظت از اشخاص در هنگام عکاسی". برخورد شدیدتر با تماشاچیانی که از صحنه حوادث و تصادفات عکس و فیلم می‌گیرند هم در این بسته قانونی لحاظ شده است.

به گفته وزیر دادگستری آلمان، کسی که "فقط از سر جنجال‌گرایی‌" از مصدومان، مجروحان یا کشته‌شدگان یک حادثه عکس می‌گیرد، "همه مرزهای آداب انسانی" را زیر پا می‌گذارد.

تا کنون تنها عکاسی از مجروحان و مصدومان حوادث در آلمان جرم محسوب می‌شد، نه عکاسی از مرده‌ها.
+29
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  مقصر عکاس نیست، بلکه کسانی که همچین سوژه‌هایی را در دید و تشویق به عمل عکاسی می‌کنند. حالا بازم خوبه این فقط عکس گرفته، هستند کسانی که طاقتشان طاق و گاز هم می‌گیرند.
  67
  5
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۱
  ۶۸
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  ایکاش من هم یک دوربین بودم،امام خمینی.
  0
  34
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۲
  ۵۷
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. سلام فاطی جون در کدوم جزیره تنها زندگی می‌کنی؟
  3
  26
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
  ۷۳
  hassan5 - تهران، ایران
  بنظرم خوشی زیر دل اروپاییان را زده و دیگه از راه های عادی ارضاء نمیشوند
  20
  3
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::hassan5 - تهران، ایران::]. راه‌های عادی!! فقط یک راه داریم که مستحب و واجب است. راه‌های دیگرمکروه و حرام است و اصلا کراهت داره.
  23
  6
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
  ۵۴
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. بخاطر مشکلات جسمی که دارید , وقت زیاد داری و کار هر روزه ات شده خواندن حرام و حلال و از این داستانهای مذهبی که برای خیلیها دیگر پشیزی ارزش ندارد . به دنبال انچه بر انسان واجب شده در هزار سال پیش نرو وقت که دارید و از سواد کافی هم که برخوردارید , تلاش کن در مورد علم و تکنولژی امروزه بیشتر بیاموزید. حرام ومکروه و حلال را وللش خانم خانمها تا کم منفی بهت بدهند و کم سوژه بد بین بینندگان این سایت باشید!
  1
  17
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
  ۱۹
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  [::دوستدار - استهکلم، سوئد::]. اولا که اون مشکلات من همگی قابل علاج چه بصورت طبیعی چه مصنوعی و الحمدالله در شرف بهبودی هست. حالا مری لچکوت گفته از یه راه دیگه‌ای با چرب زبونی امت رو گول بزنین. تو که دیگه از دوچرخه‌ساز سر کوچمون زرنگتر که نیستی، برو یجای دیگه طعمه گیر بیار!
  16
  1
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.