انجام جراحی‌های زیبایی در ایران تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

معاون درمان وزارت بهداشت ایران انجام جراحی‌های زیبایی را که صرفا جنبه زیبایی و غیردرمانی دارند، تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرد. رسانه‌های داخلی تصویری از ابلاغیه قاسم جان بابایی را منتشر کرده‌اند که از جمله خطاب به رؤسای دانشکده‌های پزشکی کل کشور نوشته شده است. در این ابلاغیه به تاریخ دهم تیرماه  دلیل این ممنوعیت "روند رو به افزایش" بیماران مبتلا به کووید ۱۹ و "لزوم مدیریت مجدد تخت‌های بیمارستانی و جلوگیری از گسترش بیماری و حفظ سلامت بیماران و کادر درمانی کشور" ذکر شده است.

انجام "اعمال ترمیمی که لغو یا تأخیر آن باعث آسیب جسمی یا ناتوانی در بیماران" شود بدون مانع ذکر شده است. مشخص نیست که ممنوعیت تا چه زمان ادامه خواهد داشت.

 وزارت بهداشت ایران روز ۱۷ اردیبهشت انجام جراحی‌هایی زیبایی را "در پی کاهش" شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا بدون مانع دانسته و اعلام کرده بود این عمل‌ها با این حال باید با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی انجام شوند.
+11
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  واقعا باید جز مواردت دفرمی یا نقص یا تصادفی و صدمه خورد عملهای زیبایی رو ممنوع کنن. همه زنهای ایران شبیه اردک شدن. لبای زشت ناموزون. ابروهای مزخرف الکی پهن و صاف و خط کشی شده. لبای نافرم ورم کرده. موژه های مثل جارو. باسنهای نامتناسب بزرگ شده. عمل های خطرناک لیپوساکشن. خدا لعنت کنه جامعه پزشکی زیبایی رو.
  3
  13
  جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
  نظر شما چیست؟