مادر سرباز آمریکایی : اگر روسیه برای کشتن پسرم در افغانستان پاداش پرداخته، آتش جهنم هم از خشم من گداخته‌تر نخواهد بود

بی بی سی :ادعاهای مطرح شده در روزنامه نیویورک تایمز در مورد دادن پول به افراد وابسته به گروه طالبان از سوی روسیه برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان، واکنش‌ خانواده‌های سربازان آمریکایی کشته شده در افغانستان را به دنبال داشته است.

بکی وتستون، مادر یک سرباز آمریکایی کشته شده در افغانستان در صفحه توییتر خود نوشته: "پسرم یک تفنگدار ارتش آمریکا بود و اگر بفهمم که روسیه پاداش برای کشتن‌اش تعیین کرده و آمریکا جدی نگرفته، اقدام قاطع نکرده، حتی آتش جهنم هم به گداختگی خشم یک مادر تحقیرشده نخواهد بود."

خانم وتستون در توییت دیگری نوشته که "ما حقیقت را می‌خواهیم و اگر این موضوع حقیقت دارد، در مورد آن اقدام جدی انجام دهید. این کار را برای آمریکا انجام دهید، اما مخصوصا برای خانواده و دوستان سربازان جان باخته." روز گذشته نیویورک تایمز از یک افغان نام گرفته است که در مرکز این معمای پرداخت پول برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان قرار دارد.

به نوشته این روزنامه، همسایگان و نزدیکان این فرد گفتند که او یک قاچاقچی خرد مواد مخدر بود، ناگهان به ثروت زیادی دست یافته و ماشین‌های مدل بالا سوار می‌شد، محافظ داشت و در یک خانه ویلایی زندگی می‌کرد.

بنا به این گزارش ادعا شده که این فرد واسطه انتقال پول پاداش روسیه به افراد گروه طالبان بوده است. نیویورک تایمز مدعی شده زمانی که سازمان‌های امنیتی به او مشکوک شدند، او ناپدید شد و احتمالا به روسیه گریخته است و در یکی از خانه‌های این فرد در کابل حدود نیم میلیون دلار پول نقد پیدا شده است.

هفته گذشته روزنامه نیویورک تایمز فاش کرده بود که افسران یکی از ادارات ستاد ارتش روسیه (موسوم به بخش گرو GRU) در معامله ای با طالبان در گذشته به آنها وعده داده بود که در برابر هر نظامی آمریکایی که در افغانستان به قتل برسانند، به آنان پاداش نقدی داده خواهد شد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)‌ می‌گوید طی سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۲ نظامی آمریکایی در افغانستان کشته شدند. منابع نیویورک تایمز مدعی هستند که کشته شدن حداقل یک نظامی آمریکایی نتیجه توافق سری طالبان و روسیه بوده است.

دولت روسیه این ادعاهای روزنامه نیویورک تایمز را رد کرده و دونالد ترامپ نیز این گزارش نیویورک‌تایمز را خبر "جعلی"خوانده است.
'روسیه ادعای ارسال سلاح به طالبان را رد کرد'
در همین حال وزارت امور خارجه روسیه می‌گوید "روسیه هیچ وقت اسلحه به گروه طالبان نداده است".

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی ادعای مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا را رد کرد. آقای پومپئو روز گذشته گفته بود که "روس‌ها در ظرف ۱۰ سال گذشته سلاح هایی فروخته‌اند که جان آمریکایی‌ها را به خطر انداخته است."

او افزود که "روسیه فقط سلاح‌هایی را به دولت قانونی افغانستان داده است."
+15
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۱
  romano - تهران، ایران
  خانم محترم خودتان و روسها و ایران و هر سگ و سوتک دیگری بچه‌هایتان از این کشورهای فلک زده جمع کنید که نه آتشتان نه خون فرزندانتان در مقابل آتش و خون فرزندان مادران بدبخت افغان گرمتر نیست.
  12
  21
  جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۲
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان
  جالبه عکس انداخته با اسلحه که اندازه قد خودشه بعد مادرش هم نفرین میکنه انگار پسرش برای کمک های انسان ذوستانه رفته افغانستان.
  11
  17
  جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  بی شرفی در ذات اسلاوها (برده ها) روس هست. این طایفه آدمخوار از وقتی از بالای درخت پایین اومدن برای ملتها دردسرساز شدن.
  7
  26
  جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
  نظر شما چیست؟