یک گروه ناشناس مسئولیت «حمله به تاسیسات نطنز» را برعهده گرفت

 عکسی که سازمان انرژی اتمی ایران از محل حادثه منتشر کرده است.رادیو فردا :شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی می‌گوید که ساعاتی پیش از انتشار خبر وقوع حادثه نطنز در بامداد پنجشنبه، گروهی به نام «یوزپلنگان وطن» در ای‌میلی به خبرنگاران این شبکه مسئولیت حادثه یاد شده را به عهده گرفت.

به گفته یکی از خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی، در این ای‌میل ادعا شده است که اعضای «یوزپلنگان وطن» در دستگاه‌های امنیتی ایران حضور و فعالیت دارند.

هنوز هیچ مقام رسمی ایران به این ادعا واکنش نشان نداده است.

پیشتر، بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران ، گفته بود که این «حادثه» در یکی از سوله‌های «محوطه باز» تاسیسات نطنز رخ داده است.

به گفته او، این رخداد هیچ‌گونه «تلفات جانی نداشته و لطمه‌ای به فعالیت‌های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است».

در همین حال، فابین هینتس، کارشناس برنامه موشکی ایران در مؤسسه میدلبری کالیفرنیا، در این زمینه توئیت کرده است: تصویر اولیه‌ای که سازمان انرژی اتمی ایران منتشر کرده است، نشان می‌دهد که محل «حادثه» مرکز مونتاژ سانتریفوژ ایران بوده است.

او گفته که این ارزیابی را با تطبیق موقعیت جغرافیایی عکس منتشر شده و تصاویر ماهواره‌ای گوگل انجام داده است.
+54
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  واقعا اگر آیت الله بی بی سی نبود این رژیم هم نبود ۴۱ سال است که به همت بی بی سی این رژیم سرپا مانده جا دارد تک تک این آخوندهای شپشو هر روزه تشکر ویژه از بی بی سی بکنند چون هر چه دارند از برکت وجود بی بی سی دارند .حالا این یوزپلنگ را از کجاشون در آوردند معلوم نیست و اینچنین بی بی سی به کمک این رژیم میآید و سناریو مینویسد .
  3
  44
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸
  ۳۲
  antislam2500 - قم، ایران

  یعنی میخوان بگن کار اسرائیل نبوده. یک گروه خلق الساعه این کارو کرده. لابد پشت گوشهای ما هم مخملی هست!!!! خودتونید.
  0
  26
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
  ۳۰
  Darknet - لندن، انگلستان

  اسراییل رسما اعلام کرد این حمله رو انجام داده. جمهوری اسلامی اینقدر دشمنی بی دلیل با این کشور کرد تا ازش یک دشمن بسازه. حالا از دشمن خود ساخته انچنان ترس دارن که می خوادن گردن هر کسی بندازن تا مجبور نشن جواب اسراییل رو بدن و به کمک رسانه های بیرونی،اخبار دروغی پخش میکنن. جواب جمهوری اسلامی به اسراییل= پایان رژیم جمهوری اسلامیست
  2
  22
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
  ۷۰
  Butler - سیدنی، استرالیا
  رژیم زیر فشار آژانس اتمی‌ به این بهانه مشغول پاک کردن صورت مساله و غیب کردن آثار غنی سازی بالای ۲۰ درصد برای مصرف نظامیست . حاضر هستند برای بقای خود کل ایران را با مواد اتمی‌ آلوده کنند و اولین قربانی بمب‌های اتمی‌ رژیم ملت ایران است . این نوع فلیم ها کار خود رژیم است و بس .
  0
  1
  جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۴
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  تا دیروز پشه تو ایران آب میخورد می گفتند کار اسرائیله . حالاکه خود اسرائیل میگه کارماست میگن غلط کرده نشت از بوده !!
  0
  5
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
  نظر شما چیست؟