یکی از دو پلیسی که دیروز در اوکلاهاما تیر خوردند ایرانی تبار است

کولاک نیوز : یکی از دو پلیسی که دیروز در تالسا اوکلاهاما تیر خوردند ایرانی تبار است. دومی دیروز فوت کرد و حال آرش زرکشان ٢۶ ساله هم که به سرش شلیک شده وخیم گزارش شده است.

در گزارش رسانه های آمریکایی آمده است: کریگ جانسون و افسر تازه کار ، آرش زرکشان - در آن شرایط بحرانی برای زندگی خود می جنگیدند. یکی از درجه داران اداره پلیس این ناحیه گفته است: زرکشان پس از فارغ التحصیلی در آکادمی پلیس در بهار، کمتر از شش هفته بود که در گشت پلیس مشغول به کار بود.
دیوید آنتونی وار ؛ ضاربشرح حادثهدیوید آنتونی وار کسی است که تیر اندازی را به دو افسر پلیس از جمله آرش زرکشان انجام داده است. مطابق اسناد دادگاه، آرش زرکشان پس از دیدن اتومبیلش با برچسب کاغذی که منقضی شده بود،از او خواست تا اتوموبیل را متوقف کند پس از آن زرکشان به وار گفت که از ماشین خارج شود زیرا قرار است بازجویی شود اما وار امتناع می کند. پلیس می گوید او 12 بار از وار خواست تا از ماشین خارج شود.

پلیس می گوید که در این هنگام آنتونی وار روی  جانسون اسپری فلفل می پاشد. و  وار نیز با اسلحه ای که زیر صندلی خود داشت و سه بار به طرف دو افسر شلیک کرد. در این هنگام جانسون از ناحیه سر و بدن مورد اصابت گلوله قرار می گیرد. زرکشان نیز از ناحیه سر و پایین بدن گلوله می خورد. گفته شده آنتونی وار بعد از آن از خودروی خود پیاده و سه بار دیگر به جانسون  شلیک کرد ، سپس به آرامی از ماشین خود دور شده و سوار خودرویی دیگر شد که منتظر وی بود.
کریگ جانسون افسر پلیس با سابقه 15 سال کار که روز سه شنبه در بیمارستان درگذشت . او دارای همسر و دو پسر کوچک بود.بعد از حادثه هر دو افسر به بیمارستان منتقل شدند و در شرایط بحرانی قرار دارند. چند ساعت بعد از حادثه افسران پلیس آنتونی وار را در یک خیابان پیدا کرده و بازداشت می کنند. پلیس می گوید شخص دومی به نام متیو هال نیز در این رابطه دستگیر شد. متیو هال راننده خودرویی بود که منتظر آنتونی وار بود و او را پس از قتل از صحنه فراری داد.
متیو هال به جرم همکاری با قاتل دستگیر شد
+85
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خاک تو کله ت بکنن که تیر خوردی . تو باید بجای ... میخوردی!
  129
  3
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
  ۵۳
  RAHSHENAS - برلین، آلمان

  امیدواریم و آرزو میکنیم حال آرش زرکشان خوب شود ...
  6
  108
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  روح پلیس درگشته شاد و انشا الله جوان ایرانی شفا پیدا کند. از قیافه ضارب شرارت میبارد.
  8
  105
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  درگشته= درگذشته.
  11
  22
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  اه اه از این ترجمه!!!! اولا اسمش آرش نیست اوراش (Aurash) است و نامش هندی هستش اصالتا، احتمالا از زرتستیهای شمال هند هستند که نسلشان ایرانی هست که در زمان حمله مغولها ایران را ترک کردند و ساکن شمال هند شده آمد،و بعد بر چسب کاغذی چیه!!! عوارض سالیانه ماشین منقضی شده بوده و پلیس از طرف می خواهد از ماشین پیاده بشه چون باید ماشینش به پارکینگ منتقل بشه که طرف خوداری میکنه و پلیس کشته شده با اسلحه شوک برقیش بهش شوک برقی میده و بعد درگیر می‌شوند و ضارب با اسلحه خودش به پلیسها شلیک میکنه ‌و بقیه قضایا. تو‌اخبار آمده که حال اوراش در حال بهتر شدن است ، انگشت‌های شست پایش را می تواند تکان بدهد و به آزمایشات دکترها جواب می‌دهد .
  8
  31
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  اسپری فلفل را همون پلیس کشته شده به ضارب می پاشه
  4
  21
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰
  ۵۰
  shirzan - برلین، آلمان

  [::فضول میرزا - استکهلم، سوئد::]. این خبر خیلی متاثر کننده بود ولی کامنت شما شوک دهنده بود. واقعا چرا در بعضی از ما آدمها ذره ائی انسانیت پیدا نمیشه که در مورد یک فردی که مورد تهاجم قرار گرفته و بین مرگ و زندگی دست و پا میزند اینطور اظهار نظر میکنیم.
  5
  27
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران
  آرزوی سلامتی برای آقای جوان و زیبای ایرانی آقای زرکشان و سلامتی برای تمام پلیس‌های دنیا که زحمت میکشند
  4
  19
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  پلیس امریکا سیستماتیک در مقایسه با پلیس غرب و شمال اروپا غیر حرفه ایی و سست و گاها رفتار های غیر قانونی دارند و صد البته بسیاری از اونها هم انسان های شریف و کار بلدی هستند و نتیجه رفتار و کارشان میشود همین بلبشویی که الان همه جا راه افتاده و تا اروپا هم رسیده . مقصر اصلی این درگیری ها وبدبختی ها ساختار فرهنگی و سیاسی آمریکایی ها ست .
  3
  14
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  خب خیر باشه به سلامتی، حالا این خبر میخواست چی بگه؟
  18
  3
  جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۸
  نظر شما چیست؟