عکس روز : زندگی در قفس (تیتر و عکس دردسرساز روزنامه جهان صنعت)

ایران وایر :صفحه اول «جهان صنعت» در تاریخ هشتم تیر۱۳۹۹ باعث دردسر برای این روزنامه شد و مدیر مسوول آن را مجبور به دادن توضیح کرد. 

سه روز پیش، تیتر و عکس اول روزنامه جهان صنعت انتقادها و اعتراضات اصول‌گرایان حامی رهبر ایران را موجب شد. تیتر اول صفحه یک این روزنامه با عنوان «زندگی در قفس» و زیر آن، عکس بزرگی از «آیت‌الله‌ علی خامنه‌ای»، رهبر ایران منتشر شده بود.

برخی از منتقدان این روزنامه گفته‌اند تیتر بالای عکس علی خامنه‌ای القا کننده این است که مردم ایران در قفسی با عقاید او زندگی می‌کنند.

با بالا گرفتن اعتراضات، «محمدرضا سعدی»، مدیر مسوول روزنامه جهان صنعت در تاریخ ۱۱ تیر۱۳۹۹ با انتشار توضیحاتی، نوشت هیچ انگیزه‌ای برای چنین صفحه‌بندی وجود نداشته و انتقادها را مربوط به بدخواهان نظام دانست: «شائبه مرتبط ساختن این دو، شیطنتی است که از سوی بدخواهان ممکن است دنبال شود.»

تیتر زندگی در قفس مربوط به گزارشی درباره طرح ساخت خانه‌های ۲۵ متری برای حل بحران مسکن در تهران است. زیر این تیتر، عکس علی خامنه‌ای با تیتر «تنها راه مقابله با فساد، قطع دست مفسد است» منتشر شده است. این مطلب مربوط به صحبت‌های رهبر ایران درباره برخورد با فساد اقتصادی در کشور است. 

مدیر مسوول روزنامه جهان صنعت در توضیحات خود با اشاره به این که این دو تیتر و عکس کار شده در صفحه اول هیچ ربطی به هم ندارند، گفته است: «در انتخاب عنوان برای تیتر نخست و عکس نخست روزنامه جهان صنعت مورخ ۸/۴/۹۹، نگاه حرفه‌ای و تعهد به مفاهیم لحاظ شده است و هیچ انگیزه دیگری وجود ندارد.»
+16
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Alphabet - پترس، یونان
  خب راست گفته. نیازی به توجیه نیست. واقعیت را گفته. زندگی ۵ نسل را داغون کرد ۵۷, ۶۷, ۷۷, ۸۷ و حالا هم ۹۷به بعد. ایران را به باد فنا داد با جسم و عقل معیوبش. هر کسی را بهر کاری ساخته اند. این ملا ۲ زاری باید بره سر قبور روضه بخواند آخوند را چه به سیاست. از یه مملکت اباد یه مملکت سوخته و ویران تحویل گرفتیم. لعنت ابدی بر خودت و اسلامت.
  0
  1
  جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.