واکنش نماینده به افشای مدرک تحصیلی جعلی : دکتری ندارم و این کار منافقین متصل به شبکه العربیه است

العربیه :عفت شریعتی کوهبانی نماینده زرند و کوهبان در مجلس ایران، روز چهارشنبه اول ژوئیه 2020 افشای جعلی بودن مدرک دکترای خود را به «العربیه» نسبت داد.

به گزارش خبرگزاری برنا شریعتی کوهبانی درباره افشا شدن جعلی بودن دکترایش به خبرنگار سیاسی این خبرگزاری گفت که بررسی‌هایش نشان داده این کار را افراد «متصل به شبکه العربیه» انجام داده‌اند.

پیش از این یک محمد جرجندی، فعال رسانه‌ای که در زمینه افشاگری مفاسد مرتبط با قماربازی، مفاسد مالی و همچنین مدارک جعلی فعالیت می‌کند، فاش کرده بود که برخی از مقامات ایران و از جمله عفت شریعتی کوهبانی از دانشگاهی جعلی به نام «دانشگاه نیویورک» در قبال پرداخت مبالغی مدرک دکترا گرفته‌اند و این مدارک هیچ ارزش علمی ندارند.

جرجندی که مشخصات و تصاویر صدها نفر از دریافت‌کنندگان این مدارک جعلی را منتشر کرده، گفت که عفت شریعتی یک در ازای پرداخت پول مدرک دکترای جعلی در رشته Educational Management دریافت کرده است.

در سوی مقابل این نماینده مجلس داشتن مدرک دکترا را تکذیب کرد و مدعی شد که « این موضوع کذب محض است. من با مدرک کارشناسی ارشد عرفان اسلامی و کارشناسی ارشد مدیریت در انتخابات شرکت کردم و این موضوع صحت ندارد. من اصلا مدرک دکتری ندارم.»

جرجندی در واکنش به اظهارت عفت شریعتی، در صفحه توئیترش نوشت: « خانم عفت شریعتی نماینده فعلی مجلس در واکنش به خرید مدرک جعلی دکتری فرمودند که: کذب محض است، دکتری ندارم و این کار منافقین متصل به شبکه العربیه است! منو میگه» عفت شریعتی در حالی داشتن مدرک دکتری را تکذیب کرد که بررسی سوابق او نشان می‌دهد باشگاه خبرنگاران جوان از او به عنوان فردی با مدرک « دکتری مدیریت آموزشی از دانشکده مدیریت» یاد کرده است. در پوستر تبلیغات انتخاباتی خانم شریعتی نیز آمده که او «دکتری مدیریت» دارد. پیشتر و در 26 می 2020، اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس دهم ایران اعلام کرد که به طور قطع مدرک حوزوی و دانشگاهی حدود 8 نماینده مجلس یازدهم ایران دچار مشکل و تخلف آنها محرز است.
+35
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  الان به والده این فاطمه دماغ هم بگی این بچه چیه پس انداختی؟ میگه کار شبکه العربیه بوده. کاش اونشب میموندم خونه
  1
  43
  ‌چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۱
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  من نمیدانم چرا این ملت متوجه نیست که فساد سرتاسر مملکت را در همه اقشار گرفته . خانه از پی بست ویران است - خواجه در پی نقش ایوان است!
  1
  35
  ‌چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  یعنی پرروی و بی شرفی تو تک تک سلولای این بی شرفا س عوض اینکه سرشو از خجالت تو ... بکنه طلبکارم هست، یعنی همشون همینن تو روز روشن خادت میلیارد دزدی میکنن با پرروی علی گدا می اد میگه کشش ندین وهزاران کثافتکاری دیگه که دست اخر طلبکارم از مردم هستن، ما ملتم که دیگه اینا انقدر دهنمون رو سرویس کردن سر شدیم هر بلای که سرمون می یاد متاسفانه فقط نزاره گر شدیم .
  0
  38
  ‌چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۱
  ۴۸
  mosi 20 - اکلند، نیوزلند
  حالا فهمیدیم چرا همش میگن مرگ بر این مرگ بر اون.برای اینکه شارلاتان بازیاشون لو رفت بندازن گردن اونها .
  0
  0
  شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۱
  نظر شما چیست؟