کشف ۱۴ تن آمفتامین تولیدی داعش در ایتالیا

یورونیوز :پلیس ایتالیا روز چهارشنبه اعلام کرد ۱۴ تن ماده روانگردان آمفتامین تولید داعش را در جنوب این کشور کشف و ضبط کرده است.

این میزان، یک رکورد تاریخی کشف قرص آمفتامین در تاریخ مبارزه بامواد مخدر در سراسر جهان به شمار می‌رود.

به گفته پلیس ایتالیا در این عملیات ۸۴ میلیون قرص آمفتامین در بندر سالرن در جنوب شهر ناپل کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از مقام‌های قضایی ناپل در جنوب ایتالیا، این مواد مخدر در پی ظن ماموران به سه کانتینر حاوی کاغذهای یک بار مصرف صنعتی کشف و با دستور دادستانی محلی توقیف شد. قرص‌ها در لایه زیرین استوانه (سیلندر) های کاغذ جاسازی شده بود.

پلیس ایتالیا می‌گوید محموله کشف شده میلیاردها دلار ارزش دارد.

شهر ناپل و حومه‌های آن مرکز فعالیت باندهای تبهکار و به‌ویژه کامورا به شمار می‌روند. تجارت و ترانزیت مواد مخدر منبع اصلی ثروت این کارتل جرایم سازمان یافته است.

پلیس ایتالیا با صدور بیانیه‌ای ضمن تائید این خبر اعلام کرد: «قرص‌های آمفتامین با واژه کَپتگُن(captagon) مهر شده بودند که به «ماده مخدر جهاد» معروف است... ما می‌دانیم که داعش در سال‌های گذشته بخش عمده‌ای از درآمد خود برای تامین مالی عملیات تروریستی را از راه قاچاق مواد مخدر صنعتی تولیدی در سوریه به دست آورده است. به همین دلیل داعش در سال‌های اخیر به بزرگ‌ترین تولیدکننده آمفتامین جهان تبدیل شده است.»

با وجود آنکه دولت‌های عراق و سوریه و همچنین جنگجویان محلی شمال سوریه با حمایت ائتلاف بین‌المللی توانسته اند بخش‌های بزرگی از سرزمین‌های خلافت «دولت اسلامی» را از این گروه بازپس بگیرند، با این حال داعش همچنان در بخش‌های بیابانی شرق سوریه و عراق فعال است.
+30
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  پس برادران قاچاقچی و متجاوز داعشی شیعه سپاه پاسداران هم دستشان در کار بوده امکان ندارد بدون همکاری سپاه داعشی اینهمه آمفتامین در ایتالیا و یا سراسر جهان رد و بدل شود هر کجا ژنیت و ترور و قاچاق هست نام سپاه پاسداران و نام مسلمین میدرخشد چه سنی داعشی چه شیعه داعشی
  3
  32
  ‌چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  اشغالهای دین عرعری وقتی نوبت حجاب اهنگ رقص می اید ناگهان غیرت کوفتی انها رگ می کند ..مثل اجداد عرعرشان. ولی وقتی نوبت بچه بازی فروش مواد مخدر بدتر از اسلحه ی قتل می افتد کوررررر مادرزاد چون درامد دارد. دولتهای غرب به همراه خیانتکاران از داخل کشورهای جهان سوم همینها را یاری دادند مثل اتفاقات در ایران در ۱۳۵۷ با تعدادی چپول مجاهد و فداییان اسلام// دود به چشم بیگناهان رفت در حد نجومی کمی از دودش به چشم خودشان مثل حادثه ی تروریستی وکثافت یازده سپتامبر در امریکا/ تا چشم غرب بروی این ..ویروس تاریخ ادیان. باز نشود همین اش همین کاسه.
  2
  11
  ‌چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  [::شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ::]. چغندر خانم‌ تو دوباره هجویات ذهنی و درغها ی خاله زنکیتو اینجا ریختی بیرون. خجالت از خودت و دوستان پیر کمپ لیبرتیت نمیکشی آنقدر پرتو پلا مینویسی؟
  10
  3
  ‌چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  کدام داعش ،ونی که در ایران امش سپاه تروریستی است یا انطرف مرز اسمش وحش الشعبی است
  1
  1
  ‌پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
  نظر شما چیست؟