حمله احمد خاتمی به موسوی خوئینی ها : خامنه ای در وضعیت اقتصاد هیچ مسئولیتی ندارد

رادیو فردا :در ادامه واکنش‌ها به نامه انتقادی محمد موسوی خوئینی‌ها به رهبر جمهوری اسلامی، احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان، گفت علی خامنه‌ای در عرصه اقتصادی مسئولیتی ندارد و قوه مجریه مسئول مشکلات اقتصادی است.

این در حالی است که قوای سه‌گانه در ایران و نیز شمار گسترده‌ای از نهادهای اقتصادی و غیراقتصادی مؤثر بر اقتصاد مستقیماً زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی و با تصمیمات او اداره می‌شوند.

موسوی خوئینی‌ها، دبیرکل مجمع روحانیون مبارز، در نامه سرگشاده خود که هفتم تیرماه منتشر شد، با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم، نوشته بود این «اوضاعِ غیرقابل دوام» مربوط به «شیوه مدیریت در بالاترین سطح» است.

احمد خاتمی در واکنش به این نامه همچنین با تأکید بر این‌ که آقای خامنه‌ای «در این عرصه هیچ مسئولیتی قانوناً ندارد» اضافه کرده است که با این حال، «با مدیریت او ایران در مرتبه هفدهمین اقتصاد برتر جهان قرار گرفته است».

عضو هیئت رئیسه خبرگان به منبع ادعای خود اشاره نکرد، اما گزارش‌ مطالعات اقتصادی اکونومیست نشان می‌دهد که اقتصاد ایران در دو سال اخیر «وضعیت بسیار بدی» داشته و در سال جاری در فهرست پنج کشوری قرار دارد که بدترین عملکرد اقتصادی را در جهان دارند.

نامه موسوی خوئینی‌ها پیش از این با واکنش برخی چهره‌های سیاسی دیگر از دو طیف اصلاح‌طلبان و اصولگرایان نیز مواجه شده بود.

حسین شریعتمداری، رئیس منصوب علی خامنه‌ای در روزنامه کیهان، تورم روز‌افزون و کاهش درآمد اقشار گسترده را نتیجه کار «دولت تحت حمایت» موسوی خوئینی‌ها معرفی کرد و نوشت علی خامنه‌ای «طی سه دهه پوزه دشمنان را به خاک مالیده و از جان و مال و ناموس مردم حفاظت کرده است».

برخی منتقدان موسوی خوئینی‌ها نیز به او اعتراض کرده‌اند که وی پیش از هر نامه انتقادی، «باید ابتدا درباره دوران مسئولیت خود و به‌خصوص نقشی که وی و همفکرانش در تسخیر سفارت آمریکا در تهران داشتند» توضیح بدهد.
+6
رأی دهید
-40

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  حالا با هم دعوا نکنید. همه با هم نفهم هستید.شروع از همان امام امت. که گفت. اقتصاد مال خر است. اینجوری که بویش می‌‌آید. اقتصاد مال خر نبود. خر گفت. اقتصاد مال خر است.زیادی "... " خورد. حالا که، شکم نفغ کرده. نه ما نبودیم
  1
  20
  ‌چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶
  ۳۰
  آش با جاش - سیاهکل، ایران
  جنگ زرگری. واریزیش کم شده، وگرنه مدافع ولایت قبیح بود.
  1
  9
  ‌چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
  ۴۹
  آزاذه - تهران، ایران
  اصلا دخالتی نداره! فقط ارتباط با کشورهای پیشرفته را ممنوع میکنه,
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
  نظر شما چیست؟