در انفجار مهیب مرکز درمانی سینا اطهری در تهران , دستکم ۱۸ نفر کشته شدند

رادیو فردا :سایت‌های خبری ایران گزارش داده‌اند انفجار مهیبی که شامگاه سه‌شنبه ۱۰ تیرماه در مرکز درمانی سینا اطهری تهران به‌وقوع پیوست که دست‌کم ۱۸ کشته برجای گذاشته است.

به گزارش ایسنا،جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفته است، در حال حاضر ١٩ نفر از داخل ساختمان به غیر از نجات‌یافتگان خارج شدند که فوت ١٨ نفر از آنها متأسفانه تایید شده است. نظر نهایی توسط عوامل اورژانس اعلام خواهد شد.

وی اضافه کرده است، محل آتش‌سوزی یک ساختمان پنج طبقه بوده و در طبقه منفی دو، صدای انفجار شدید که ظاهراً ناشی از انفجار سیلندر بود، به گوش رسیده است.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران، آتش خاموش شده و کارشناسان در حال رسیدگی به علت حادثه هستند.

پیشتر مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور، هم به خبرگزاری مهر گفته که «۲۵ نفر در زمان حضور حادثه در محل حضور داشتند که ۱۳ نفر شامل ۱۰ خانم و سه آقا فوت کردند».

او اظهار داشت: «هفت نفر سرپایی مداوا شده و شش نفر به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شدند».

القاصی مهر، دادستان تهران، به تلویزیون حکومتی ایران گفته اجساد کشته‌شدگان در حال انتقال به گورستان بهشت زهرا است.
تصویر یکی از مصدومان انفجار در مرکز درمانی سینا اطهر تهرانپیشتر سایت «عصر ایران» به نقل از یک «منبع آگاه» نوشته بود که در این حادثه ۱۳ نفر کشته و چهار نفر مجروح شده‌اند که شش نفر از کشته‌ها در اتاق عمل بوده‌اند.

در همین حال، کانال تلگرامی روزنامه «صبح نو» از مرگ ۱۷ نفر در این انفجار خبر داده است.

رئیس مرکز اورژانس تهران به خبرگزاری فارس گفته که این حادثه احتمالاً به دنبال انفجار کپسول گاز بوده است. معاون استانداری تهران هم اعلام کرده که نشت گاز علت آتش‌سوزی در مرکز درمانی سینا بوده است.

گزارش‌ها حاکی است که آتش‌سوزی کنترل شده است.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی، به خبرگزاری‌های ایران گفت: «گروهی از آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش وارد طبقات و ساختمان‌های اطراف شدند و تعدادی از افرادی که در محل در شرایط نا ایمن قرار داشتند را نجات دادند».

او افزود: «به دلیل آتش‌سوزی و انفجار، دود بسیاری در طبقات پخش شده است و احتمال داده می‌شود انبار این کلینیک محل نگهداری سیلندرها بوده و انفجار به دلیل منفجر شدن این سیلندرها بوده است».

کلینیک درمانی سینا اطهری در خیابان شریعتی پایین‌تر از میدان قدس کوچه ماهروزاده واقع شده است.

تصاویر منتشر شده نشان می‌داد که پیروز حناچی، شهردار تهران، در محل حادثه حاضر شده بود.

خبرگزاری فارس گزارش داده که هم اکنون جلسه ستاد بحران در دفتر شهردار منطقه یک با حضور شهردار تهران در حال برگزاری است و نیروهای امدادی و عملیاتی در حال ارائه گزارش هستند.
+5
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  روح رفتگان شاد. شاید سپاه فکر کرده مدتی گذشته از آخرین باری که از خودی ها کشتیم.
  5
  61
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  این همان اقتصاد مقاومتی است. که آقا می‌‌گوید.شهرداری تهران در نجف نخل می‌‌کارد.وزارت مسکن در لبنان و فلسطین شهرک.وزرت صنایع در کربلا پتروشیمی. در نجف بیمارستان ۲۰۰۰ تختی. کارخانه سیمان در نجف. برای خود کفاهی .عراقی ها. مردم فلسطین و لبنان. زیر تامین اجتماعی با حقوق ماهیانه.و بیمارستان خودمان؟ اینجوری منفجر می‌‌شود. که گفت. سفره انقلاب وسیع نیست. بفرما. بعد یک عهده کره خر در اینجا . مرگ بر اسراهیل می‌‌گویند. فقط گوساله نادان. قصاب خود را .خود انتخاب می‌‌کند.
  6
  62
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  بخاطر مشکل دستگاه فشار شرکت گاز است. بجای اینکه تو کپسول‌های گاز دیگه حداکثر با 14 بار فشار پر کنند، 16 بار می‌زنند و مسلما در این گرمای تابستون بدنه کپسول تحمل این فشار رو نداره و میترکه.
  68
  18
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  این رژیم و سپاه جنایتکار از هر کجا که سرکوب میشوند انتقام سخت را از ملت ایران میگیرند . سقط شدن قاطر سلیمانی را با پودر کردن مسافران هواپیما جواب دادند .این آتش سوزی هم کار سپاه و رژیم جنایتکار است همانند آتش سوزی جنگلها و مزارع و ........ باز هم سینما رکس حاصل جنایت رژیم اسلامی تکرار میشود
  3
  32
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. [::یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک::]. اره برادران تروریست سپاه زیادی فشار به کپسول ها میاورند و ناگهان کبریت را روشن میکنند
  4
  36
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱
  نظر شما چیست؟