ادعای عربستان :چندین محموله اسلحه قاچاق ایران به مقصد حوثی‌ها را توقیف کردیم

العربیه :یک مقام پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه 29 ژوئن 2020 اعلام کرد این کشور مقادیر زیادی از تسلحات ایرانی که به مقصد پیکارجویان حوثی یمن قاچاق می‌شد را توقیف کرد.

این مقام سعودی تاکید کرد که تسلیحاتی که حوثی‌ها با استفاده از آنها سعودی را مورد هدف قرار می‌دهند، ایرانی هستند و گزارش بین‌المللی اخیر نکته جدیدی درباره سیاست‌های ایران ندارد، این در حالی است که ایران شبه‌نظامیان «تروریست» در سوریه، عراق، یمن و لبنان را کمک تسلیحاتی می‌کند.

در همین ‌باره عبدالله المعلمی، سفیر سعودی در سازمان ملل هم روز دوشنبه گفت که جهان خطرات توسعه‌طلبی‌های منطقه‌ای ایران را دریافته و «ما بارها درباره نادیده گرفتن این اقدامات ایران هشدار داده بودیم.»

المعلمی به شباهت‌های تسلیحاتی که ایران به گروه‌های شبه‌نظامی «تروریستی‌اش» در سوریه، عراق، لبنان با تسلیحاتی که در اختیار حوثی‌های یمن قرار گرفته اشاره و تاکید کرد که جهان همینک نگرانی‌های کشورهای خلیج عربی درباره سیاست‌های ایران را درک می‌کند.

برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه 28 ژوئن گفت که ممنوعیت تسلیحاتی که سازمان ملل علیه ایران وضع کرده باید ادامه داشته باشد تا مانع تبدیل شدن این کشور به تاجر تسلیحات مورد علاقه سازمان‌های تروریستی و سرکش جهان شود.

برایان هوک در گفتگو با آسوشیتدپرس تاکید کرد جهان باید تهدیدات انتقامجویانه ایران درباره تمدید تحریم‌های تسلیحاتی را نادیده بگیرد. تحریم‌های فعلی در ماه اکتبر به پایان می‌رسد و برایان هوک تهدیدات ایران را «یکی از روش‌های مافیا» توصیف کرد.

هوک گفت: «اگر براساس قواعد ایران بازی کنید، ایران بازی را می‌برد، این روش مافیا است که شهروندان را ترسانده و آنها به پذیرفتن چیزی از ترس روی دادن چیز بدتری وا می‌دارد.»
+11
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  دیشب در یک مقاله ای خوندم نفت کش هاییکه به ونزوئلا رفتند اسلحه ایرانی هم با خود به ونزوئلا بردند و تحت تدابیر شدید امنیتی از طرف ونزوئلا بودند .آنچیزی که تا بحال گزارش شده انبارهای مختلفی از اسلحه های ایرانی در زیر زمین های همچون عراق و بحرین و یمن و لبنان کشف شده و حتی قطعات موشکی که به تاسیسات آرامکو عربستان از طرف حوثی ها بود هم نشانه های جمهوری اسلامی در آن دیده شده . بر هیچ کس پنهان نیست که این رژیم تروریستی فقط در پی اغتشاش و جنگ و دعوا با دنیاست تا خودشان سال ها کشور و مردم را غارت کنند
  3
  12
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
  نظر شما چیست؟