اینترپل : به درخواست ایران برای دستگیری ترامپ ترتیب اثر نمی‌دهیم

یورونیوز :بعد از آن که دادستان تهران از صدور حکم بازداشت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و همچنین درخواست از اینترپل برای بازداشت او خبر داد، این سازمان می‌گوید چنین درخواست‌هایی را جدی نمی‌گیرد.

یک مقام آگاه در دبیرخانه پلیس بین‌الملل عصر دوشنبه ۲۹ ژوئن (۹ تیر) به یورونیوز گفت: «طبق ماده ۳ اساسنامه اینترپل، این سازمان از هر گونه مداخله در فعالیت‌هایی با ماهیت سیاسی، نظامی، مذهبی یا نژادی قویا منع شده است.»

اینترپل همچنین گفته است: «هر زمان که چنین درخواستی به دبیرخانه ما ارسال گردد، ما بر مبنای اساسنامه و مقررات خود آن‌ها را در نظر نمی‌گیریم و به آن ترتیب اثر نمی‌دهیم.»

قوه قضائیه ایران روز دوشنبه اعلام کرد که برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به اتهام «قتل» و «اقدام تروریستی» حکم جلب صادر کرده است. علی القاصی مهر، دادستان تهران با اعلام این موضوع گفته بود ۳۶ نفر از افرادی که در ترور قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس نقش داشتند شناسایی شده‌اند. وی افزود که دونالد ترامپ در صدر این فهرست قرار دارد و «تعقیب قضایی او حتی پس از پایان دوره مسئولیتش نیز پیگیری خواهد شد.»

القاصی مهر همچنین تاکید کرده بود دستور جلب و اعلام وضعیت قرمز برای دونالد ترامپ از طریق پلیس بین الملل صادر شده است.
+46
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  ناباور - تهران، ایران

  من میگم همه ی سردمداران آمریکا رو یکدفعه بگیرن بندازن زندان. چطوره؟
  0
  25
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۲
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  مسئولین اینترپل در جلسه: بابا یه چندتا خل تو دنیا بیشتر!
  0
  16
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  نه , تورا به کی قبول دارید مقامات اینترپل به پلیسهایتان دستور دهید ان 36 نفر را بلکه فقط ترامپ را دستگیر و تحویل نظام اخوندی بدهند ! تا ببینیم نظام اخوندی اصلا" غیرت تحویل گرفتن ترامپ را دارد !
  0
  15
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴
  ۳۹
  araghesagi - لندن، انگلستان
  اینا دیگه چرا جدی گرفتن بیکار هستن که مجبورن جواب این چرت ‌پرت ها رو بدن. باید مثل خودشون سرشون در بیارن . دو سه بار مامورش نیس . سه چهار بار پرونده گم بشه . آخرش هم اگر آدم نشدن بگن عامو برو جمع کن البته بعد از این که کلی پول گرفتن و فرستادن برن تمبر باطل کنن و کپی برابر اصل بگیرن و از این کاغذ بازی‌ها که سر ملت در میارن
  0
  14
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹
  ۳۳
  kasa-123 - وین، اتریش
  بیخودی نیست به آخوند میگن بچه....اتفاقا الان اگه ایرانیان با هم هماهنگ بشن اینترپل . برای دستگیری خامنه ای و خانوادش و تمام افراد بی خاصیت این رژیم ترتیب اثر میده. اینقد در این چهل سال جنایت کردن که هیچ جا برای پنهان شدن ندارن.
  0
  9
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰
  ۳۵
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  هر کدوم از کارمندای اینترپل که این درخواست رو بخونه فکر میکنه همکاراش باهاش شوخی میکنن. بعد که باورش میشه درخواست واقعی هست اول به حماقت اون کسی و دولتی که این درخواست رو داده و بعد به حال ملتی که چنین مسولین و رهبرایی دارن تاسف میخورن.حیییییف
  0
  4
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۲
  نظر شما چیست؟