عربستان سعودی : «اگر تحریم تسلیحاتی برداشته شود ایران متجاوزتر خواهد شد»

عادل الجبیر در کنفرانس خبری مشترک با برایان هوک، روز دوشنبه در ریاضصدای آمریکا :ایالات متحده آمریکا و عربستان سعودی خواستار تمدید قطعنامه تحریم تسلیحاتی ایران شده و گفتند تمام شدن این ممنوعیت، به جمهوری اسلامی اجازه می‌دهد بیش از پیش به مسلح کردن نیروهای نیابتی خود بپردازد و منطقه را بی‌ثبات کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی، روز دوشنبه نهم تیر ماه در کنفرانس خبری مشترک با برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در ریاض گفت: «ایران، به رغم تحریم [تسلیحاتی]، در پی رساندن تسلیحات به گروه‌های تروریستی است. حال اگر این تحریم برداشته شود، چه روی خواهد داد؟ ایران تهاجمی‌تر و متجاوز‌تر خواهد شد.»

عادل الجیبر همچنین افزود که یک محموله تسلیحات ایران که برای حوثی‌های یمن ارسال شده بود، روز یکشنبه هشتم تیر ماه ضبط شده است.

در محل این کنفرانس خبری پهپادها، موشک‌ها، و تسلیحاتی که حوثی‌ها برای حمله به شهرهای عربستان استفاده می‌کنند و توسط جمهوری اسلامی ایران به آنها داده شده است، به نمایش درآمد.

برایان هوک در این کنفرانس خبری گفت که پایان این تحریم فقط ایران را جری‌تر می‌کند، بی‌ثباتی بیشتری به همراه می‌آورد، و باعث شروع مسابقه تسلیحاتی در منطقه می‌شود.

تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر به پایان می‌سد و آمریکا خواستار تمدید آن است
+31
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  متجاوز تو عرعر و اون خلیفه ملعون تونه که ولایت ما رو همانند خانه اهل بیت امیرالمؤمنین ع به آتش کشیدید. ولی حالا ورق برگشته و قدرت در دستان توانمند ما افتاده و خواهد ماند. فقط منتظر یک ندا هستیم تا انتقام خون نیاکان مان را از شما چلپاسه خورها بگیریم.
  11
  11
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران
  . دنیا دیگه واسه شماها تمام شد الان چین حرف اول تو دنیا میزنه برید دعا کنید چیزی بدتر از کرنا نیاد
  4
  5
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  این همو سکسوله هنوز ازایدز نمرده و داره وراجی میکنه باز.
  7
  9
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۹
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  وضع رژیم اخوندی از این که هست بدتر شود انگاه سه راه بیشتر در پیش نخواهند داشت اول اینکه هر چه سلاح ممنوعه دارد باید رو کند و در برابر امریکا بایستد همانند کره شمالی دوم انکه خواسته های که وزیر خارجه امریکا از نظام اخوندی داشته را براورده کنن و سوم انکه خامنه ای و اجانبش دست از قدرت بکشن و نظام من در اوردی ولایت فقیه را رها کنن و سقوطشان را اعلام کنن.
  3
  4
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  این یک واقعیت تلخ است متاسفانه رژیم اسلام فاسد در ایران هر جا که پا گذاشته ویرانی به بار آورده است و تحریمها تنها بازدارنده این رژیم اسلامی تروریست پرور در ایران است درضمن تحریم ها تاثیری بر زندگی فلاکت بار مردم ایران ندارد زمانیکه حسن اوباما ملعون آنهمه دلار را به ایران فرستاد مگر اون پولها تاثیری در زندگی مردم ایران داشت مطمعن باشید اگر تحریمها هم برداشته شود تاثیری بحال مردم ایران ندارد فقط آخوندهای مفت خور را پررو میکند
  5
  5
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  در اینگونه خبرها گروهک منافقین چهره، افکار و ذات غیرتمیزشون رو به نمایش می‌گذارند.
  3
  6
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۶
  نظر شما چیست؟