نماینده مجلس:یکی از گمانه های مطرح در جریان قاضی منصوری،قتل وی توسط یک «باند مخوف فعال در قوه قضاییه» است

بازار گمانه‌زنی پیرامون علت و چگونگی مرگ غلامرضا منصوری در بخارست همچنان گرم است. در حالی که شماری از مسئولان جمهوری اسلامی مسئولیت حفظ جان و ناشفاف بودن علت مرگ را به رومانی نسبت می‌دهند، گروهی دیگر از قتل او می‌گویند.

ه‌رغم گذشت حدود ۱۰ روز از انتشار خبر مرگ غلامرضا منصوری، علت و چگونگی کشته شدن این قاضی پیشین جمهوری اسلامی در هتلی واقع در بخارست، پایتخت رومانی، همچنان در پرده ابهام قرار دارد.

رئیس پلیس ناجا به نقل از پلیس رومانی خبر از مرگ منصوری به علت خودکشی داده است. این در حالی است که برخی از مسئولان جمهوری اسلامی درباره این موضوع ابراز تردید کرده و حتی عده‌ای آشکارا از احتمال قتل او سخن گفته‌اند.

به عنوان نمونه، "جهان نیوز" امروز دوشنبه نهم تیر (۲۹ ژوئن) به نقل از مجتبی ذوالنوری، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی، حتی از احتمال "حذف" منصوری توسط گروهی در ایران خبر داده است.
مجتبی ذوالنوری "قتل منصوری" توسط یک "باند مخوف فعال در قوه قضاییه" را یکی از "گمانه‌های مطرح" دانستدویچه وله :ذوالنوری در سخنان خود از احتمال "وجود پیوندی بین برخی جریانات داخل و خارج کشور" سخن گفته است.

به گفته ذوالنوری: «یکی از گمانه‌های مطرح درباره قتل قاضی منصوری، وجود باند مخوف فعال در قوه قضاییه برای حذف فردی [بوده] که ممکن است حاوی مطالبی باشد.»

او با اشاره به این موضوع که غلامرضا منصوری تحت نظارت پلیس رومانی قرار داشته، می‌پرسد: «قتل یک قاضی که در اختیار، کنترل و حمایت پلیس یک کشور خارجی است، عملا غیرممکن است از این رو این سئوال مطرح می‌شود که چگونه این سوءقصد رخ داده و آیا یک هماهنگی و اراده‌ای در این باره وجود دارد؟»
مسئولیت رومانی در پرونده
عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی نیز در کنفرانس مطبوعاتی امروز دوشنبه خود مدعی شده است که رومانی در رابطه با مرگ غلامرضا منصوری "شفاف عمل نمی‌کند."

موسوی از ابهامات موجود در پرونده مرگ منصوری سخن گفته و وعده داده است که قوه قضاییه موضوع را پیگیری خواهد کرد.
به گفته عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، رومانی در رابطه با مرگ غلامرضا منصوری "شفاف عمل نمی‌کند​​​​"خبرگزاری قوه قضاییه "میزان" نیز به نقل از هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل ناجا، گزارشی پیرامون ابهامات موجود در پرونده مرگ منصوری منتشر کرده است.

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ایران مدعی شده است که در نتیجه کالبدشکافی جسد منصوری، بنا بر اظهارات مقامات رومانی، علت مرگ "اصابت با یک جسم سخت" بوده است.

شیرزاد درباره گمانه‌زنی پیرامون زنده بودن منصوری گفته است که این فرد توسط پلیس رومانی تعیین هویت شده و «مرگ این فرد را پلیس رومانی به نام غلامرضا منصوری تایید و برای ما ارسال کرده است.»

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا در عین حال خبر حضور یک ایرانی در هتل محل اقامت منصوری را تکذیب کرده است. شیرزاد گفته است که جمهوری اسلامی از پلیس رومانی خواستار "پروفایل دی‌ان‌‌ای" این فرد شده و «پلیس رومانی هم اعلام کرده که پروفایل دی‌ان‌ای در دست آماده‌سازی است و به زودی به ایران ارسال می‌شود.»

غلامرضا منصوری، قاضی پیشین، بازپرس سابق فرهنگ و رسانه و متهم ردیف نهم پرونده فساد مالی در قوه قضاییه موسوم به "پرونده طبری" که جسد او روز ۳۰ خرداد گذشته در هتلی در رومانی پیدا شد، متهم به دریافت نیم میلیون یورو رشوه شده بود.
+21
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک. حتی پلیس رومانی، همان جایی که قاضی منصوری کشته شد، انگشت اشارشون رو بطرف سازمان مخوف منافقین، دراز کردن. دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۳
  5
  0
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹
  ۳۶
  ناباور - تهران، ایران
  . گفت چشم تنگ دنیا دار را . یا قناعت پر کند یا خاک گور
  1
  0
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  حالا مگر میخواهند این یارو رو که معلوم نیست کیه، جای منصوری در رومانی دفن کنند؟ خب خود جنازه رو بفرستید ایران آنوقت دیگه دی ان ای هم نمیخواد، البته دارند وقت میخرند تا منصوری ناپدید بشه
  0
  3
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۳
  ۳۹
  araghesagi - لندن، انگلستان
  دیگه آقا فرمودن آتش به اختیار . فکر کردی برای موهای خانم‌ها تو‌خیابون بود فقط؟
  0
  2
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۰
  نظر شما چیست؟