بازگرداندن یک «کلاهبردار ۶۰۰ میلیاردی » به ایران با کمک اینترپل

کاظم مجتبایی، جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا گفته است یک متهم اقتصادی که از ۴ سال پیش تحت تعقیب بوده، با کمک پلیس بین‌الملل، اینترپل به ایران بازگردانده شده است.

او که روز دوشنبه ۹ تیرماه با خبرگزاری صداوسیما گفت‌وگو می‌کرد، به محل دقیق بازداشت این فرد اشاره نکرد و گفت این فرد «در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده است».

به گفته آقای مجتبایی، این متهم صرافی داشته و بنا بود فعالیت‌هایی برای یک شرکت دولتی انجام دهد، اما در ادامه مسیر مرتکب خیانت شده و پول‌ها را به حساب شخصی خود منتقل کرده و در نهایت متواری شده بود.

وی توضیح داد که اتهام این فرد «کلاهبرداری، خیانت در امانت و پول‌شویی» در یک قرارداد با یک شرکت دولتی به ارزش ۱۲۰ میلیون درهم معادل ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

در سال‌های اخیر و در پی افزایش طرح پرونده‌های فساد اقتصادی، خبرهای متعددی از فرار برخی متهمان این پرونده‌ها منتشر شده است.

در تازه‌ترین پرونده فساد اقتصادی مربوط به باند رشوه‌خواری در قوه قضائیه مشهور به پرونده فساد طبری نیز از ۲۱ متهم پرونده فساد، چهار نفر به خارج از کشور فرار کردند و در جریان رسیدگی به پرونده حضور ندارند.
+51
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  در ج.ا اختلاس زیر ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای مسئولان نظام اسلامی افت شخصیتی دارد.گرفتن دزد ۶۰۰ میلیاردی مشابه دستگیری افتاب دزد محسوب میشود.گرفتن خورده پا برای رد گم کردن است.
  2
  53
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  مملکت بی صاحاب
  1
  44
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳
  ۳۸
  Realman - کالیفرنیا ، ایالات متحده امریکا

  اینقدر دزد و فراری در ایران زیاد شده که اینترپل عملا شده کارمند جمهوری اسلامی و همه کارهاشو ول کرده در به در دنبال دزدهای جمهوری اسلامی میگرده
  1
  23
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  غرب با همکاری نوکرانش در داخل این اشغالهای دزد و قاتل را اورد هنوز هم سناریو برای بی عقلها..همه خنگ نیستند اینتر/
  1
  19
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
  ۵۰
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  اصل داستان اینه که این شخص و امثال اون در دوران تحریم پولهایه معاملات نفتی که به واسطه ها فروخته میشده رو در خارج از کشور به حسابهایه شخصی قابل اعتماد واریز میکردند و بعدش به ایران منتقل میشده که طرف دولتی که در گزارش نام برده شده همون شرکت نفت هستش و این یارو خواسته پول ها رو بالا بکشه.
  0
  1
  ‌سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۶
  نظر شما چیست؟