«صدور حکم جلب ترامپ به جرم قتل قاسم سلیمانی»

روزیاتو: با اعلام دادستان تهران، برای ۳۶ نفر از جمله دونالد ترامپ ، رییس جمهور ایالات متحده به جرم دست داشتن در ترور سردار قاسم سلیمانی حکم جلب صادر شده است. علی القاصی مهر  در جلسه امروز مسئولان قضایی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه پیگیری پرونده ترور شهید قاسم سلیمانی تصریح کرد که این افراد همگی در ماجرای ترور فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و شهید ابومهدی المهندس، از فرماندهان ارشد حشد شعبی در ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ در حمله پهپادی به فرودگاه بغداد مشارکت داشته اند.

القاصی مهر در این باره اعلام کرد: « ۳۶ نفر از افرادی که در ترور حاج قاسم مباشرت، مبادرت و آمریت داشتند، اعم از مسئولان سیاسی و نظامی آمریکا و دیگر دولت‎ها شناسایی شدند که توسط مقام قضایی برای آنها دستور جلب و اعلام وضعیت قرمز از طریق پلیس بین الملل صادر شده است».
 
دادستان تهران عنوان اتهام این افراد را «قتل» و «اقدام تروریستی» اعلام کرده و خاطرنشان کرد: «در راس این فهرست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قرار دارد و تعقیب قضایی او حتی پس از پایان دوره مسئولیتش نیز پیگیری خواهد شد». در واکنش به ترور سردار سلیمانی توسط پهپادهای آمریکایی ، نیروی هوا فضای سپاه عملیاتی موشکی را علیه پایگاه های نظامی ایالات متحده در خاک عراق انجام داد که در جریان آن ها ده ها موشک به پایگاه عین الاسد اصابت کرد.
 
همچنین خبرهایی مبنی بر شکایت خانواده شهید قاسم سلیمانی از مقامات ایالات متحده به دادگاه های بین المللی به خاطر این ترور مطرح شده بود که تاکنون خبر جدیدی در این زمینه مخابره نشده است. زینب سلیمانی ، دختر شهید سلیمانی که روزهای اخیر ازدواجش با پسر سیدهاشم صفی الدین، معاون اجرایی حزب الله لبنان خبرساز شده است نیز در سخنرانی هایی که بعد از این ماجرا داشت بر گرفتن انتقام خون پدرش تاکید داشت.
+28
رأی دهید
-105

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  اینا دیگه چه حیواناتی هستند فرقه سرتاپا فاسد
  6
  84
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
  ۴۶
  Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل

  پس باید۲۲بهمن منتظر عفو رهبری باشد......
  6
  92
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران

  ما هم حکم جلب رهبر فاسد ، هزار فامیلش و تمامی مسوولین خیانتکار کشو رو صادر میکنیم و زمانی نمیگذره تمامشون محاکمه خاهند شد .
  6
  87
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  چی , چی شده کاربران عزیز چرا میخندید به این خبر که دادگاه جمهوری اسلامی میخواهد بکشهای قاسم سلیمانی را دستگیر و محاکمه کند. شاید بگوید دادگاه های جمهوری اسلامی اگر توان داشت رشوه بگیران و اختلاس گران در نظام اخوندی را دستگیر میکرد یا اگر توان داشت انتقام این همه کشته شده اش در خاک سوریه که توسط نیروهای اسرائیل کشته میشوند میگرفت. جمهوری اسلامی برای این مسئاله کشته شدن قاسم سلیمانی را زیاد بزرگ میکند و در خواست دستگیر کردن بکشان سلیمانی را میکند برای این است اگر ناچار شدن با امریکا مذاکره کنن , امریکا درخواست خسارت و عواملی را نکند از جمهوری اسلامی که در کشته شدن سربازان امریکای در عراق و غیره دست داشتن.
  8
  39
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  ترامپ از ترس دستگیری شبها بدون جوراب خواهد خوابید
  3
  80
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  حتماً خودش رو به دفتر حفظ منافع در واشنگتن معرفی خواهد کرد!
  3
  70
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  امیدوارم انترپل ترامپ را دستگیر و تحویل دادگاهی عادل و بین المللی دهد. (به دادگاهای ایران اعتمادی نیست). یکی از شاهکارهای قاسم سلیمانی، متلاشی کردن گروه های پانترکیسم خائن و جدایی طلب ایرانیه مورد حمایت عندوگان بود، که هنوز صدای گریه و زاری هوادارناشان در بین کامنت بعضی از کاربران این سایت هم شنیده میشود.
  76
  18
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس

  فقط کافی هست که بالای سایت به عکس ترامپ نگاه کنیم و با هم بخندیم به این حکم دادگاه ایران (صدور حکم جلب ترامپ)
  3
  28
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. کلمه “ شاهکار” به کامنت های شما نمیخوره، شما بنویسید “ خُمکار” !
  4
  29
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  اولاً ترور قاسم سلیمانی نیست، بلکه بدرک فرستادن یه قاتل تروریست بود ، این اسمش ترور نیست. دوماً خدایاش خودتتون خنده تون نمی گیره و خجالت نمی کشین که این همه خودتتونو تو دنیا اسکول می کنین، اخه ما چه گناهی کردیم که هر جا می گیم ایرانیم بخاطر شما ما رم اسکل می کنن. بعد هم اگر که تونستید بگیرینشون پیشنهاد می کنم ، اولاً حسابی دندوناتونو تیز کنید ودر ضمن یه گاز هم از زیر دمشون بزنید.
  2
  24
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. موش بخوره تورو که انقدر قهاری. معلومه برادران قاچاقچی سپاه جنس خوب برات میفرستن.
  12
  30
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
  ۴۴
  شمرالله - مونیخ، آلمان
  با اعلام دادستان تهران، برای ۳۶ نفر از جمله دونالد ترامپ ، رییس جمهور ایالات متحده به جرم دست داشتن در ترور سردار قاسم سلیمانی حکم جلب صادر شده است...دادستان تهران، این مردک خودش بخاطر تحت تعقیب بودن جرات نداره حتی بره مشهد!.بیچاره ترامپ اخر عمری باید بره زندان ایران چون میدانر بعد از این هیچ جا نمیتونه بره و جا نداره!
  2
  11
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::amirgheryou - تهران، ایران::]. جنس خوبو شما میزنی که خوب گرفتی. همین فرمانو بری شاه اسماعیلو با کرست لب دریا مشاهده میکنی. حالا برو آب هویج بزن فشارت تنظیم شه.
  9
  2
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا::]. خُمکار
  8
  0
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴
  نظر شما چیست؟