درخواست پلیس ایران از رومانی برای ارسال دی ان ای جسد منسوب به قاضی منصوری

جسد غلامرضا منصوری در هتل محل اقامتش در بخارست پیدا شدبی بی سی :هادی شیرزاد رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی ایران گفته است که این کشور از رومانی خواسته است تا دی ان ای جسد منسوب به غلامرضا منصوری قاضی فراری را به ایران بفرستد. همزمان عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته موضوع مرگ قاضی منصوری دارای ابهاماتی است.

جسد غلامرضا منصوری، متهم پرونده فساد در قوه قضاییه و از مقام‌های پیشین این قوه، روز جمعه ۳۰ خرداد ماه در هتل محل اقامتش در بخارست پیدا شد.

حالا رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی گفته ایران خواستار اعزام گروهی به رومانی برای بررسی موضوع شده است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز در نشست خبری امروز خود با اشاره به ابهامات پرونده گفت دولت رومانی علی‌رغم درخواست‌ها هنوز شفاف‌سازی صورت نداده است و ایران درباره مرگ قاضی منصوری جز اخبار رسانه‌ای چیز جدیدی دریافت نکرده است.

او از دولت رومانی خواست هر اتفاقی افتاده به ایران رسما و کتبا اعلام کند و با توجه به پیچیدگی پرونده، در اسرع وقت آخرین اطلاعات را به اشتراک بگذارد.

وزارت خارجه ایران یکم تیرماه نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با دعوت از سفیر رومانی، از این کشور خواسته علت مرگ غلامرضا منصوری، قاضی ایرانی در بخارست را "سریع" مشخص کند.

ایران خواستار بازگرداندن جسد آقای منصوری به تهران است.

آقای منصوری در این مدت در هتل دوک در نزدیکی سفارت ایران در بخارست اقامت داشت که روز جمعه بعد از ۱۰ روز اقامت در این هتل مرگ او گزارش شد.‌
پرونده در چه مرحله‌ای است؟
چند روز پیش در آخرین تحول رسانه‌های رومانی گزارش دادند که نتایج اولیه کالبدشکافی جسد غلامرضا منصوری، قاضی ایرانی نشان می‌دهد که مرگ او در اثر جراحات "برخورد با سطحی سخت" رخ داده است. این رسانه‌ها به نقل از دفتر دادستانی بخارست گزارش داده‌اند که مرگ در اثر "جراحات ناشی از ضربه" بوده که "با برخورد با سطح سخت" وارد شده است. این گزارش می‌گوید مرگ در حالت احتمالا "پرشتاب" رخ داده است.

پلیس رومانی گفته بود که آقای منصوری از ارتفاع بالا در طبقه پنجم هتل به پایین راهروی نورگیر در طبقه هم‌کف افتاده و جان خود را از دست داده است.

پیشتر پلیس رومانی گفته بود که احتمال خودکشی غلامرضا منصوری را هم بررسی می‌کند.

شماری از مقام‌های ایرانی از جمله معاون قوه قضاییه از همان ابتدا موضوع "خودکشی" در گزارش پلیس رومانی را برجسته کردند اما به تدریج اظهارنظرها از داخل ایران درباره "قتل" و "مرگ مشکوک" بیشتر شد.

دادستانی بخارست گفته است که تحقیقات در محل حادثه و جمع‌آوری مدارک و شواهد انجام شده و فیلم‌های دوربین‌های مداربسته را هم در اختیار دارد.

غلامرضا منصوری قاضی اجراییات شهرستان لواسانات و پیش از آن بازپرس شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه و سرپرست این دادسرا بود.

او با اتهام دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه، یکی از متهمان پرونده فسادی است که اکبر طبری متهم شماره یک آن است.

نام غلامرضا منصوری در جلسه ۱۸ خرداد دادگاه اکبر طبری و پرونده فساد در قوه قضائیه مطرح شد. به گفته دادستانی تهران، آقای منصوری متهم نهم این پرونده است.

مقامات قضایی ایران گفته بودند که او از مرداد سال گذشته از کشور خارج شده است. البته آقای منصوری در ویدئویی گفته بود که قصد دارد به ایران بازگردد.
+18
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  میخوای دی ان ای رو به .....فرو کنی؟ جسد کجاست؟؟
  1
  14
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
  ۴۰
  mahdi moud - تهران، ایران
  هر وقت جعبه سیاه رو فرستادی اونم میگیری
  1
  14
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۵
  نظر شما چیست؟