هشدار احمدی‌نژاد درباره «قرارداد مخفی ۲۵ ساله با یک کشور خارجی»

سایت دولت بهار: محمود احمدی‌نژاد عصر روز شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ در دیدار با جمعی از مردم استان گیلان که به مناسبت سالروز فاجعه هفتم تیر انجام شد، نسبت به انعقاد یک قرار داد جدید ۲۵ ساله به دور از چشم ملت ایران هشدار داد و تصریح کرد: هر قراردادی که مخفیانه و بدون درنظر گرفتن خواست و اراده ملت ایران با طرف‌های خارجی منعقد شود و برخلاف منافع کشور و ملت باشد، معتبر نیست و ملت ایران آن را به رسمیت نخواهد شناخت.

رئیس‌جمهور سابق با اشاره به بی اطلاع نگه‌داشتن ملت ایران از متن معاهده برجام گفت: نمایندگان مجلس که این قرارداد را مورد تأیید قرار دادند از متن آن اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند و اکنون نیز شنیده‌ام که در حال مذاکره هستند و می خواهند یک قرارداد جدید ۲۵ ساله با یک کشور خارجی منعقد کنند و هیچکس هم خبر ندارد.

دکتر احمدی‌نژاد رویکرد مخفی نگهداشتن حقایق از ملت ایران را تقبیح کرد و گفت: مگر شما مالک کشور هستید که بدون اطلاع ملت و از کیسه ملت به دیگران می بخشید. ظرفیت هسته ای کشور و عزت ملت را دادید؛ اما تحریم ها سر جایش باقی مانده است. اگر اجازه دهید ملت از محتوای توافقات و معاهدات با طرف‌های خارجی اطلاع پیدا کند، به نفع خود شما خواهد بود زیرا افکار ملت فعال می شود و پیشنهاد می‌دهد و مطالبه می‌کند و اگر خللی و یا اشکالی باشد ؛ اصلاح می شود.

وی تأکید کرد که انقلاب کردیم تا هیچ مسئله‌ای به‌ویژه مسائل مهم، از ملت پنهان نباشد و کسانی خود را مالک ملت ندانند.

دکتر احمدی‌نژاد در این دیدار یاد شهدای هفتم تیر را گرامی داشت و این روز را در تاریخ انقلاب، تعیین کننده و اینگونه فجایع را حاکی از عمق کینه و خباثت و طراحی‌های پیچیده شیطان صفتان علیه انقلاب و ملت ایران دانست.

رئیس جمهور سابق با اشاره به تزلزل‌ناپذیر‌بودن ملت ایران در برابر صدمات جبران ناپذیر ناشی از این حوادث افزود: عناصر خبیث، اصرار داشتند که ملت ایران را از وجود انسان‌های فکور و برخوردار از نظریات راهبردی محروم کنند. اگر شهیدان بهشتی و مطهری و دیگر انسان‌های بزرگی که از ملت ایران گرفتند، امروز در جامعه حضور می‌داشتند، آیا اجازه می‌دادند که عده‌ای نظراتشان را بر مردم تحمیل کنند؟ یا این فاصله طبقاتی وحشتناک به‌وجود بیاید و دست‌های ناپاک به سمت بیت المال دراز شود؟

دکتر احمدی‌نژاد با تأکید بر گلچین شدن بهترین سرمایه‌های انسانی ملت ایران در حوادث تروریستی گفت: از ابتدا معلوم بود که دست‌های جنایتکار درصدد است شخصیت‌های با ارزش و دارای افکار نو، انسانی و مردمی را که طراح و نظریه پرداز انقلاب بودند، از ملت ایران بگیرد، آنها مقامات و مدیرانی را ترور کردند که عمیقاً به ملت احترام می‌گذاشتند، خود را خدمتگزار می‌دانستند و به اراده و خواست مردم پایبند بودند.

رئیس جمهور سابق در پایان گفت: ملت ما امروز خلاء این انسانهای بزرگ، متفکر و متعهد را احساس می‌کند، هرچند که ایمان دارم ملت ایران همه این خلاء‌ها را پر کرده و خواهد کرد.
منظور احمدی‌نژاد کدام قرارداد ۲۵ ساله است؟
پیش نویس قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین هفته گذشته به تصویب هیات دولت رسید.

تارنمای پترولیوم اکونومیست نوشت در سفر وزیر امور خارجه ایران، تهران و پکن توافقی را که در سال ۲۰۱۶ به نام «مشارکت جامع استراتژیک چین و ایران» با رقم ۴۰۰ میلیارد دلار امضا کرده بودند، توسعه داده و بند‌های غیرعلنی به آن افزوده‌اند.

در خبر منتشره توسط رسانه مذکور آمده بود محور اصلی توافق جدید ایران و چین سرمایه‌گذاری ۲۸۰ میلیارد دلاری چینی‌ها در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی ایران است.

در این گزارش ادعا شده بود چینی‌ها قرار است در قالب توافق شراکت جامع استراتژیک با ایران ۱۲۰ میلیارد دلار در حوزه توسعه زیر ساخت‌های تولید و حمل‌ونقل در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

بنا بر ادعای سایت انگلیسی، چین می‌تواند پول محصول خریداری شده از ایران را حداکثر تا دو سال به این کشور پرداخت کند. از سویی دو طرف توافق کرده‌اند که چین پول خرید‌های خود را به یوآن یا ارز‌های دیگر به کشورمان پرداخت کند و این بدان معناست که قرار نیست در مبادلات تجاری ایران و چین از دلار استفاده شود.
+34
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  چه ایرادی داره؟ ما از قدیم مردم مهمان نوازی بوده ایم. بگذارید همه چیزمان را ببرند. کاسه گدایی را که هنوز میتوانیم به دست بگیریم.
  2
  67
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  آقای احمدی نژاد اصلاً نباید ناراحت این قراردادها باشه چون نظر رهبری به نظر این خائنین خیلی نزدیکه
  2
  61
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  برای مردم ایران دیگه فرق نمیکنه چه بلایی به سرش رو میارن مرده های متحرک فقط بلدن خودکشی کنند
  2
  60
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  حرفهای پوپلیستی این دلقک گرچه حقیقتی تلخ است اما دلسوزی احمقی نژاد بخاطر کتمان حقایق از ملت نیست بلکه هدفش جمع آوری آرا برای انتخابات بعدی است که میخواهد دوباره رئیس جمهور شود شبیه حرفهای فریبنده روباه بنفش یا خاتمی است که نه تنها به هیچکدام از حرفهای خود عمل نکردند و عملا به ملت ایران پشت کردند
  1
  58
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  بابا احمدی نژاد یا هر خر دیگه ای، انقلاب کردیم ... خوردیم، غلط کردیم، به چه زبونی بگیم که غلط کردیم که شما بی ناموسا دست از سر این مردمو مملکت بردارین. سگ به قبر اون روح اون بی پدرومادر خمینی ، اون که مامور اینگلس بود ماموریتش نابودی این مملکت بود.
  2
  66
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  چین تقریبا با تمام دنیا در حال داد و ستد میباشد ،ایا حاضر است که ارز خاصی را غیر از دلار یا معادل بروز انرا قبول کند؟!؟ دنیا با دلار بیدار میشود و با رویای دلار میخوابد،اصلا دنیا با دلار نفس میکشد.گرچه احمدینژاد دیوانه این موضوع را مطرح میکند ولی این قرارداد خائنانه است
  2
  41
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸
  ۴۰
  اسپیسر - لندن، انگلستان

  کشوری که دکتر و رئیس جمهورش این و امثال اینن فاتحش خوندس
  1
  54
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  این دفعه کور خوندی احمقی نژاد ۴۵ ساله آخوند دروغ گفته ملت همه جور شو دیدن،آقای پوپولیست نژاد.
  1
  26
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  در ایران پست سازمانی داریم که بهتون بگم از تعجب قلمه می زنید!!!! این سازمان بودجه هنگفت دولتی هم بهش تعلق می‌گیرد یعنی ردیف بودجه داره در مجلس!!! و رئیس این مرکز ماهانه حقوق نجومی می‌گیرد!!!اسم این سازمان هست “مرکز مطالعات و تحقیقات استراتژیک مجمع جهانی حضرت علی اصغر”!!!! و اسم رئیس این مرکز هم آقای صادق رمضانی گل افزانی هستش!! اصلا به بودجه و حقوق این آقا کار نداریم. سئوال اینه که علی اصغر شش ماهه چه استراتژی داشته که نیاز به پژوهش و تحقیق داشته باشه که این آقا هم بشه همه کاره این مرکز تحقیقاتی!!!! واقعا باید مدیون باشید اگه فکر کنید این مرکز را تاسیس کردند برای بخور بخور!!!!! مملکت امام زمان و بخور بخور و‌ چپاول!!!!
  0
  9
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران
  احمدی انگل نجس تو‌خفه شه بی همه چیز همه‌تون از هم بدترین
  1
  7
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  شاید چنین قراردادی نتونه ، چون بندر چابهار به هندیها، خط انتقال گاز به پاکستان، همه شکست خورد چون این پروژه ها همه نیاز به وام بانکها داره وهیچ بانکی هم بخاطر بلاک لیست FATF با ایران کار نمی کنن
  1
  2
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  شپش شانپانزه نژاد تو خودت مبدا همه این کثافتکاریها بودی. تمامی این بدعتهای بد رو تو ایجاد کردی و سپاه رو تا گسترده کردی. حالا برای ما دلسوز شدی بی شرم
  1
  8
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این انسانهای خوبی که احمدی نژاد به انها اشاره میکند که همه را از عنقلابیونی مثل احمدی نژاد گرفتند همه را با نقشه و طرح احمد خمینی و رفسنجانی و خامنه ای و به دست نیروهای ندان سازمان مجاهدین خلق به کشتنشان دادن تا هم در سر راه بیشتر به قدرت رسیدن این سه نفرنمانن و هم سازمان مجاهدین را متهم به تروریست بودن بکنن و تحت تعقیب قرار دهند.
  0
  4
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۳
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  ترامپ ایران. عوام فریب و جاهل . باز برای مطرح شدن یک مورد عوام پسند رو مطرح میکنه
  2
  4
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۶
  ۵۰
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  برو بمیر ، تو یکی دیگه نمیخاد آدم خوبه بشی
  0
  7
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۵
  نظر شما چیست؟