شرکت المپوس تولید دوربین عکاسی را متوقف می‌کند

المپوس، شرکت بزرگ تولید دوربین و عدسی اعلام کرد که به ساخت دستگاه و تجهیزات عکاسی پایان می‌دهد. دوربین‌های کوچک دیجیتال و  تلفن‌های هوشمند بازار را برای شرکت‌های تولید دوربین تنگ کرده‌اند.
 
به گزارش دویچه وله، شرکت ژاپنی المپوس چهارشنبه (۲۴ ژوئن) در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که به خط تولید دوربین عکاسی پایان می‌دهد.
 
این شرکت به مجموعه تولیدی صنایع ژاپن واگذار شده و از پایان سال جاری میلادی (دسامبر ۲۰۲۰) تمام فرآورده‌های آن زیر پوشش آن مجموعه با برندهای OM-D و Zuiko عرضه می‌شود.
 
شرکت المپوس با پیشینه ۸۴ ساله از قدیمی‌ترین کارخانه‌های تولید تجهیزات عکاسی است که از سال ۱۹۳۶ دوربین نیز تولید می‌کند.
 
این شرکت نمونه‌های برجسته‌ای از دوربین دیجیتال را روانه بازار کرده است.
 
المپوس در سال‌های گذشته زیان‌های سنگینی متحمل شده است. سخنگوی شرکت روز سه‌شنبه (۲۳ ژوئن) گفت که با ورود دوربین‌های دیجیتال و سپس موبایل‌های هوشمند، تولید و رقابت برای شرکت‌های سنتی عکاسی بسیار سخت شده است.
 
المپوس از سازندگان بزرگ دوربین عکاسی است که به ویژه عدسی‌های قوی آن طرفداران زیادی در میان عکاسان دارد. هنوز روشن نیست، در آینده که المپوس وجود نخواهد داشت، این عکاسان چگونه از خدمات و تجهیزات المپوس برخوردار می‌شوند.
 
در شرایط کنونی المپوس قصد دارد بر تولید عدسی و میکروسکوپ تمرکز کند.
+5
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  همانطور که نوار کاست و صفحه و سی دی و کم کم فلش مموری دارن میرن تو ویترین دوربین ها هم به همون سرنوشت دچار خواهند شد . همه چی میشه همین موبایلی که دست همه هست . کم حجم و پر کاربرد .
  1
  3
  دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۴
  نظر شما چیست؟