تسنیم از سفر فرمانده سپاه قدس به سوریه خبر داد

رادیو فردا :رسانه نزدیک به سپاه پاسداران از سفر فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران به سوریه خبر داد. این خبر که در رسانه های خارجی نیز بازتاب یافت، دقایقی از سایت تسنیم حذف شد.

خبرگزاری تسنیم روز شنبه ۷ تیرماه گزارش داد اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس طی روزهای اخیر با سفر به بوکمال در سوریه، «از مناطق عملیاتی نبرد با داعش در این منطقه بازدید کرده است».

این منطقه در مرز عراق و سوریه است.

خبرگزاری رویترز نیز با بازنشر گزارش تسنیم نوشت که این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران در اقدام کم‌سابقه‌ای علنا از سفر فرمانده سپاه قدس به سوریه خبر داده است؛ خصوصا اینکه دی‌ماه پارسال نیروهای آمریکایی قاسم سلیمانی فرمانده پیشین این گروه برون‌مرزی سپاه پاسداران را در نزدیکی فرودگاه بغداد مورد هدف قرار داد.

تسنیم در گزارش خود از قول قاآنی می‌نویسد وی در دیدار با «رزمندگان گروه مقاومت» گفته است «شهید سلیمانی در هر میدانی شجاعانه وارد می‌شد و با سربلندی بیرون می‌آمد».

اما این گزارش لحظاتی بعد از تارنمای خبرگزاری تسنیم حذف شد.

رویترز می‌نویسد اسرائیل مدتهاست اهدافی را که «مواضع ایران و گروه‌های مورد حمایت جمهوری اسلامی» می‌نامد در خاک سوریه مورد هدف قرار می‌دهد.

ارتش سوریه روز سه‌شنبه سوم تیر ماه اعلام کرد در جریان حمله هوایی اسرائیل مواضع نیروهای نظامی این کشور در نزدیکی شهر سویدا و دیرالزور دو سرباز کشته شدند.

رویترز به نقل منابع اطلاعاتی در منطقه می‌گوید، حملات اسرائیل در سوریه بخشی از جنگ پنهان این کشور علیه حضور ایران در سوریه است، بدون این که چنین حملاتی باعث درگیری گسترده‌ای در منطقه بشود.

همچنین حضور قاآنی در سوریه همزمان شده است با یورش نیروهای ارتش عراقی به مقر کتائب حزب‌الله و بازداشت ۲۰ شبه‌نظامی تحت حمایت حکومت ایران. خبرگزاری رویترز زمان این یورش را پنج‌شنبه هفته گذشته گزارش داده است و بر اساس گزارش تسنیم، قاآنی از چند روز پیش در ابوکمال حضور داشته است
+3
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟