فرمانده سپاه : تمدید تحریم‌های تسلیحاتی اثری در قدرت دفاعی ایران ندارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران می‌گوید تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اثری بر قدرت دفاعی ایران نداردسپاه پاسداران ایران امروز، شنبه ۷ تیرماه از چهار نوع سلاح و تجهیزات نظامی رونمایی کرد و گفت که این سلاح‌ها همه طراحی و ساخت "سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی" نیروی زمینی سپاه پاسداران است.

سرتیپ حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران پس از بازدید از این تجهیزات گفت: "در ساخت هیچ یک از سیستم‌های سلاح زمینی به خارج نیاز نداریم" و افزود که "تمدید تحریم‌های تسلیحاتی اثری در قدرت دفاعی" ایران ندارد.

این سخنان در حالی مطرح شده که آمریکا پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران را به روسیه، بریتانیا و فرانسه سه عضو دائم شورای امنیت ارائه کرده و می‌گوید به زودی این متن در اختیار تمام اعضای شورای امنیت قرار می‌گیرد.

پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران از مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است که پس از توافق برجام صادر شد.

این قطعنامه پیش بینی کرده بود که حداکثر پنج سال پس از تاریخ پذیرش توافق برجام، تحریم خرید و فروش سلاح و جنگ افزار علیه ایران برداشته شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران همچنین اعلام کرد که به زودی "سیستم‌های غافلگیرانه" به تجهیزات نیروی زمینی سپاه پاسدارن اضافه خواهد شد.
تصویری که خبرگزاری تسنیم از پهپاد معراج یک منتشر کرده استپهپاد "معراج۱" که گفته شده با سرعت ۱۴۰ کیلومتر حرکت می‌کند و می‌تواند تا ارتفاع ۱۲ هزار پایی پرواز کند، یکی از این تجهیزات بود.

وزن این پهپاد ۳۳ کیلوگرم اعلام شده و می‌تواند محموله‌ای تا ۵ کیلوگرم را حمل کند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم "سلاح ثعبان۱" هم که مجهز به یک سامانه هدف‌گیر است قرار است در اختیار یگان‌های واکنش سریع نیروی زمینی قرار گیرد.

با ایجاد تغییراتی در بدنه، سایت دید راننده و همچنین افزودن یک برجک، "نفربر آبی خاکی مکران" هم به نمایش گذاشته شده است.

سیستم کنترل آتش که یک سیستم دید شبانه حرارتی و روزانه دارد که "دارای مسافت‌یاب لیزری است و قادر به هدف‌گیری هوایی و زمینی و قابلیت قفل روی اهداف متحرک را دارد" از تغییرات ایجاد شده در این نفربر است.

"سامانه راداری نفوذ در زمین" که برای کشف مین و بمب‌های کنار جاده‌ای ساخته شده است، از دیگر تجهیزات رونمایی شده است.

در رژه‌ای در شهریور سال گذشته نمونه ای از این سامانه‌ به نمایش گذاشته شده بود.
+5
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  مزخرف و دریویری تبلیغاتی برادران قاچاقچی که حتا دیگه برای مصارف داخلی و پا منبری های احمق آخوندا هم نمیخوره .
  2
  7
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  البته که ندارد چون نصف هیچی همیشه هیچی هست!
  2
  11
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۲
  نظر شما چیست؟