احضار یک روحانی به دادگاه و صدور کیفرخواست به دلیل دستفروشی با لباس روحانیت

خبرگزاری هرانا :پرونده وحید هروآبادی، پس از صدور کیفرخواست در دادگاه ویژه روحانیت، تعیین وقت شد. اتهامات مطروحه علیه وی “تبلیغ علیه نظام”، “تشویش اذهان عمومی”، “توهین به صادق لاریجانی” و “عدم رعایت شئونات روحانیت به دلیل دست فروشی با لباس روحانیت” عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وحید هروآبادی، از صدور کیفر خواست و ارجاع پرونده خود به شعبه دوم دادگاه ویژه روحانیت خبر داد.
وی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود نوشت: “امروز از شعبه دوم دادگاه ویژه روحانیت با من تماس گرفتند و گفتند که بازپرس دادگاه کیفر خواست با چهار اتهام شامل «تبلیغ علیه نظام»، «تشویش اذهان عمومی»، «توهین به صادق لاریجانی» و “عدم رعایت شئونات روحانیت به دلیل دست فروشی” علیه من صادر کرده و جلسه دادگاه رسیدگی به این اتهامات برای تاریخ ۲۶ مرداد تعیین وقت شده است”.

هروآبادی پیش از این اعلام کرده بود به دلیل حمایت از احمدی‌نژاد از کار خود در دانشگاه تهران اخراج شده و در اعتراض به این اقدام و همچنین برای تامین هزینه زندگی خود مدتی دستفروش بوده است.
+7
رأی دهید
-41

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  حتما گناهکار هست چون شان روحانیت را پائین اورده است. روحانی نه باید کار کند نه سربازی برود و نه مالیات بدهد. وظیفه ی روحانی مفتخوری و شستشوی مخ ساده لوحان با اراجیف وحوش عرعری در 1400 سال قبل هست
  2
  73
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  از بس اینا کار نکردن یکی هم که کار میکنه اسمش میشه تشویش اذهان عمومی! 😀😀
  1
  66
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۴
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا

  مگر آخوند هم داراى شئونات است؟ چنین چیزى تو قوطى هیچ عطارى پیدا نمى شود. توهین به کلمات هم حدى دارد که اصلا رعایت نمى شود.
  2
  41
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  یک اخوند پیدا شده که از راه حلال امرار معاش بکنه،مگه میزارن؟!؟
  2
  48
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۱
  ۴۵
  -xAdolf - اخن، آلمان

  رو شون نشده بگن با اینکارت داری مردمو بد عادت می کنی، فردا از توقع پیدا می کنن که همی ما بریم کار کنیم، در اصل جرمش تبلیغ علیه روحانیت نیست، بلکه تبلیغ علیه .. گشادی روحانیته وخوب اینم جرمش محاربس دیگه.
  1
  46
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  اینها تبلیغات خود رژیم اسلام فاسد است باور نکنید چطور ممکن است طویله رهبری از جیب ملت حقوق و مزایای کامل رفاهی برای 140 هزار طلبه از چین گرفته تا کشورهای افریقایی را میپردازد اما زندگی فقط این آخوند لنگ مونده که به دست فروشی روی آورده و اگر تصویر خوب ببنید فتوشاپ است یعنی با دستفروشی دو یا سه تا آدامس و شکلات زندگی هیچ بنی بشری نمی چرخد - جدا که آخوند حیله و مکار است اما این تازه وارد به کاهدون زده
  2
  30
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
  ۳۲
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان

  یه روحانی شریف به درد بخور هم که پیدا میشه٫ اینه عاقبتش!!!
  1
  31
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
  ۳۶
  ناباور - تهران، ایران
  کمتر کسی از او خرید می کند . چیزی هم در بساطش نیست
  2
  21
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲
  نظر شما چیست؟