گزارش وال استریت ژورنال از انفجار مهیب در نزدیکی سایت نظامی پارچین

کانال تلگرام آواتودی : وال استریت ژورنال روز ۶تیر درباره انفجار در نزدیکی سایت پارچین در گزارشی نوشت: «انفجار بزرگی در نزدیکی یک سایت کلیدی نظامی در ایران رخ داد. وزارت دفاع جمھوری اسلامی گفت این حادثه بر اثر انفجار یک مخزن گاز صنعتی در یک منطقه مدنی پارچین بوده است. پایگاه نظامی پارچین یک مجتمع عظیم است که به توسعه و تولید موشک و مهمات اختصاص داشته و شامل چندین سایت آزمایشی است. مؤسسه علوم و امنیت بین‌المللی گفته بود پارچین دست کم تا سال۲۰۰۴ برای آزمایش مواد انفجاری استفاده می‌شد که می‌توانسته برای تسلیحات اتمی استفاده شود. سایت نظامی موشکی خجیر نیز در محوطه عمومی این انفجار قرار دارد.
 
انفجار جمعه احتمالاً سؤالاتی را در مورد اینکه این انفجار یک حادثه یا خرابکاری بوده باشد مطرح می‌کند.
 
در سال ۲۰۱۱ انفجار بزرگی بخش‌های وسیعی از زرادخانه بیدگنه در یک پایگاه موشکی در ۳۰مایلی غرب پایتخت را نابود کرد و ۱۷نفر از اعضای سپاه پاسداران از جمله حسن مقدم را کشت که از مهمترین چهره‌های توسعه برنامه موشکی جمھوری اسلامی بود.
 
این انفجار در زمانی رخ می‌دهد که افکار عمومی اعتماد کمی به جمھوری اسلامی و سپاه پاسداران دارند.
 
این انفجار در زمانی است که جمھوری اسلامی بعد از بیرون کشیدن دولت ترامپ از این توافق در سال ۲۰۱۸ گفت دیگر به محدودیتهای تعیین شده در توافق اتمی پایبند نیست.
 
اوایل این ماه کشورهای عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به محکومیت جمھوری اسلامی به‌خاطر همکاری نکردن با تحقیقات آن در زمینه فعالیت‌های اتمی جمھوری اسلامی رأی دادند که اولین قطعنامه از سال ۲۰۱۲ بوده است».
 
پاسدار شمخانی دبیر شورای عالی امنیت رژیم مدعی شد انفجار مربوط به یک مخزن گاز صنعتی در حاشیه یکی از مراکز وزارت دفاع بوده و هیچ ارتباطی با تأسیسات نظامی واقع در منطقه ندارد.
+35
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  خرابکاری کجا بود، اینها عادت دارند به پای خودشون شلیک کنند.
  3
  30
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  به یقین یا خرابکاری بوده و یا اخطاری توسط هواپیماهای اسرائیای صورت گرفته است. این حادثه نمیتواند بصورت طبیعی اتفاق بیفتد
  1
  12
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۶
  ۵۴
  دانای نادان - آمستردام، هلند
  این دشمن فرضی ول کن نیست.
  0
  8
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
  نظر شما چیست؟