دونالد ترامپ : زندگی در شیکاگو مثل زندگی در جهنم است از افغانستان هم بدتر است

یورونیوز :دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، روز پنجشنبه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با حمله به شهرداران دموکرات شیکاگو و بالتیمور، از نرخ بالای جرم در این شهرها انتقاد و آن‌ها را با افغانستان، هندوراس و گوآتمالا مقایسه کرد. وی زندگی در این شهرها را مانند «زندگی در جهنم» توصیف کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با شبکه فاکس نیوز افزود: «شیکاگو یک نمونه است، از افغانستان بدتر است. زندگی در این شهرها مثل زندگی در جهنم است.»

وی همچنین به آمار جرم و جنایت در شهرهای دیگری که دموکرات‌ها در آن مسئولیت دارند از جمله دیترویت و اوکلند نیز اشاره کرد و مدیریت آن‌ها را زیر سوال برد. وی به آماری از شمار افراد به قتل رسیده در شیکاگو در هفته‌های گذشته نیز اشاره کرد.

شیکاگو سومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا پس از نیویورک و لس‌آنجلس است. سال گذشته برای نخستین بار یک زنِ سیاهپوستِ همجنسگرا شهردار این شهر در ایالت ایلینوی آمریکا شد. لوری لایتفوت، زن سیاهپوست ۵۶ ساله از اعضای حزب دموکرات آمریکا یعنی حزب رقیب آقای ترامپ محسوب می‌شود. از سوی دیگر شهردار بالتیمور نیز یک مرد سیاه‌پوست از اعضای حزب دموکرات است.

برنارد یونگ، شهردار بالتیمور در ماه‌های اخیر که اعتراض‌های به نژادپرستی در ایالات متحده آمریکا افزایش یافته، بارها از رئیس جمهوری آمریکا انتقاد کرده است. او حتی در توئیتی ترامپ را مایه شرمساری مردم بالتیمور، آمریکا و جهان عنوان کرده است.

به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که قرار است سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود، این حملات بیشتر نیز شود.
+31
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  شاید یه علت کشتار در شیکاگو آزاد بودن اسلحه باشه ، خیلی کشته میشن. جمهوریخواهان که همین ترامپ عضوشون هست از طرفداران اسلحه توی آمریکا هستن
  21
  6
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  دموکرات ها نیمه کمونیست و مبشر تنبلی و مفتخوری هستند. هر جا عامل تنبلی و مفتخوری حاکم شود به سرنوشت شهر دیترویت امریکا (مرکز اتومبیل سازی امریکا) ختم میشود که سندیکابازی و تنبلی و زیادت خواهی کمر صنعت اتومبیل سازی امریکا را در این شهر شکست و یکی از بهترین شهرهای امریکا به ویرانه ای تبدیل شد
  3
  33
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا

  [::Chokam - ری، ایران::]. خیر،قانون و شرایط مالکیت اسلحه در هر ایالت آمریکا متفاوت هست و اتفاقا ایالت ایلینوی که شهر شیکاگو در اونه از سختگیر ترین هاست. اما شیکاگو بالاترین آمارهای قتل و حرم با اسلحه رو داره و به جرم خیزی و ناامنی معروفه البته شهری هست درصد جمعیت سیاه پوستش از بیشترینها در آمریکاست.
  0
  20
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::]. قانونش سختگیرانه شده اما لغو نشده ، یکی از دعواهای دموکراتها باجمهوری خواهان همین است، البته فروش سلاح باعث شده جی دی پی یادرامدناخالص ملی بالا بره، تنوع سلاح هایی که در میان مردم امریکا هست حتی خیلی بیشتره از ارتش امریکا
  5
  6
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::Chokam - ری، ایران::]. متوجه منظورم نشدی،چیزهایی که شما نوشتی اطلاعات کلی هست.هر ایالت آمریکا قانون خودش رو داره.ممکنه چیزی در یک ایالت مجاز باشه،در ایالت دیگر به کل ممنوع.اینجور نیست همه یکپارچه باشند.در شیکاگو قوانین مالکیت و خرید اسلحه خیلی سخت تره تا خیلی ایالتهای دیگه.
  1
  5
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا
  فعلا با گندی که زدی کل امریکا از اففغانستان بدتره هویج
  7
  6
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::]. این جزو قانون اساسی هست ،هیچ ایالتی حق ممنوعیت نداره،ممنوعیت با اصلاحات فرق میکته، من میگم ممنوعیت شما میگین اصلاحات! داری منو گول میزنی یا خودت رو!؟ همین هفته پیش روز پدر تعطیلات آخر هفته ۱۰۰ مورد تیراندازی توی شیکاکو ثبت شد که ۱۴ تا کشته شدند. اوباما خیلی سعی کرد اصلاح کنه اماچون دادگاه عالی امریکا رد میکنه دوباره فروشگاه های اسلحه فروشی باز میکنن، ممکنه اصلاح کنن که سلاح اتوماتیک نفروشن مثلا خشاب بیشتر از ۱۰ تا گلوله نفروشن ، اصلاحات در این حد رو دادگاه عالی مخالف قانون اساسی دونست و دوباره ب گردوند
  5
  2
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱
  ۶۱
  Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا
  [::Chokam - ری، ایران::]. عزیز جان،کی گفت ممنوعیت؟دوباره بخون ،گفتم هر ایالتی قوانینش و سختگیریهاش متفاوتته،من دارم اینجا زندگی میکنم،فکر میکنم اطلاعاتم بروز تر باشه از شما از شهر ری؟!
  1
  5
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  [::Walter White - آلبوکرکی، ایالات متحده امریکا::]. شماکه تمام امتیاز منفی ها رو دادی آمریکا یا ری نداره برای شما! با آمدن اینتر نت دیگه نیازی نیست یکی پا بشه بیاد امریکا تا اطلاعاتش رو بروز کنه، کافیه گان کنترل پالیسی رو در شیکاگو گوگل کنی این اصلاحات قانون سلاح رو میاره که من بالا برات نوشتم.،gun control policy رفتی .قانون اساسی جلوی فدارالها ایالتها ایستاده برای سختگیری بیشتر.اقدام مک دونالد در مقابل شیکاگو معروفه ، مک دونالدخواست سختگیری رو بیشتر کنه در شیکاگو اما دادگاه عالی نذاشت .
  2
  1
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۴:۲۸
  نظر شما چیست؟