ایرانی های اسرائیلی : از تهران تا اورشلیم

رادیو فردا :یهودیان ایرانی تبار اسرائیل، بخشی مهم و تاثیرگذار از جامعه این کشور را تشکیل می‌دهند. گروهی که با وجود داشتن شهروندی کشور تازه‌شان، همچنان پیوندهای عمیقی با ایران دارند: نه فقط با یهودیان ایران، که با فرهنگ و تاریخ و هنر این کشور؛ آنچنانکه، در مواردی، هنوز خود را، ایرانی و دلبسته ایران می‌دانند. حسن سربخشیان، عکاس و مستندساز، در فیلم «از تهران تا اورشلیم»، نگاهی کرده به زندگی نسل‌های مختلف اسرائیلی های ایرانی- تبار
+36
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  سالیان سال این هم یهودی در ایران زندگی میکنند و آن همه ایرانی در اسرائیل. من تاحالا نشنیدم این دو قوم با هم مشکلی داشته باشند. خیلی هم دوست هستند. این فقط سیاستمداران هستند که جنگ و نفرت درست میکنند. لعنت بر سیاست!
  3
  50
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  این را می‌‌گوهید. بعد قربان صدقه یک جانی و قاتل مثل سردار می‌‌شوی؟ دیروز نگفتی. سردار شهید .وطن پرست. همین سردارت ، ۴۰ سال نگفت. ما اسراهیل را باید نابود کنیم. دم خروس را باور کنیم .یا قسم حضرت عباس؟بعضی‌‌ها .. گیجه گرفته.نه زنگی زنگ .نه رومی روم.
  6
  8
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۵
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  به هر کسی‌ که می‌‌تواند. توصیه سفر به تل اویو. مخلوطی از بازار لاله زار. شب‌های ونک. معماری رم. خلقت مردم اسپانیا. گل رز خاورمیانه. از یک تکه بیابان بهشت کرده. در یک منطقه .که ۱،۲ میلیارد دیوانه به دورشان و خواهان نابودی آنها. خصلت آخوند را که می‌‌دانم. آخوند بدون عمامه.دست بردار. ۴۰ سال اسراهیل ستیزی .نگاه کنید. چه به روز ما آورده. اون عربی‌ که شما سنگ آن را به سینه می‌‌زنید. خود .در برلین. پاریس. لندن. هرچه کار خلاف است،انجام می‌‌دهند. بروید ببینید. و انگشت به دهان .چه کرده.
  5
  17
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۹
  ۵۰
  نیایش - تهران، ایران
  سلام هموطن یهودی . پدر من خاطرات بسیاری خوبی از دوستان خوب یهودیش در بازار تهران داشت و همیشه به نیکی ازشون یاد میکرد در اوج جوانی دو برادر بازاری پدرم رو حمایت کردند . جالبه که من این فیلم رو دیدم خیلی شباهت چهره بین یهودیها و ایرانیها بود یعنی اگر کسی نگه یهودیه دیگران متوجه نمیشن و البته در طی چند هزار سال قطعا نژادها با هم قاطی شدند و در حقیقت هیچ نژاد خالصی وجود نداره
  2
  7
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
  ۵۴
  nooshin tehrani - روم، ایتالیا
  خیلی‌ ممنون دستتون درد نکنه. دلم واقعا گرفت. دلم برای این فرزندانِ ایران گرفت. حق داشت وقتی‌ میگفت ما وطن نداریم. دقیقا همینطوره. طفلک‌ها از سرزمینی آماده ا‌ند، که فرهنگ ملیه آن کشور آتش زدنِ پرچمِ کشور آنهاست. چطور چنین چیزی امکان داره. دوست میدارم ترا هموطن. دوست میدارم ترا همچو من. دست در دستم بنه این زمان. تا روشن تر شود روزمان. به امیدِ روشنایی
  3
  8
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. دوست من اگه منظورت منه باید بگم، بله! دیروز گفتم امروز هم میگم فردا هم خواهم گفت. خود اسرائیل هم میداند که قاسم سلیمانی فقط یک جنرال فوقالعاده ایرانی بود که وظیفه اش را انجام میداد، و نه یک دشمن کینه توز. وگرنه قبل از اینکه ترامپ دست به کار شود، اسرائیل خودش او را میکشت. پس مسائل را باهم قاطی نکنید. قرار نیست همه انسانها مثل شما فکر کنند. یا آن جوری که شما مایل هستین باشند.
  5
  9
  شنبه ۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  زمان شاه اکثراینها در ایران زندگی خوبی و مسالمت آمیزی با سایر مردم ایران داشتند خدا رحمت کنه سیاست شاه این بود که هرکسی در هر اعتقادی باشد فقط یک جمله بگن ما ایرانی هستیم . و بیاد داریم که هیچ ادیانی و یا مذهبی با هم هیچ مشکلی نداشتند و در کنار هم زندگی و رفاقت خوبی داشتند . یهودی و مسیحی و بهایی و مسلمان و شیعه و سنی . اما از روزیکه این آخوندا اومدند تفرقه بین مردم هم با خودشان آوردند تفرقه بین ادیان ها تفرقه بین قوم ها تفرقه بین مذاهب ها تفرقه بین طرفداران باشگاهها حتی و غیره و غیره چرا که باید بین همه مردم تفرقه باشد و اتحاد نباشد تا بتونند سال ها حکومت کنند ! اینا آرامش و رفاقت بین مردم و گروهها اصلآ براشون مهم نیست . چون زندگی و ارامش خودشون مد نطرشون است و لا غیر .
  0
  10
  یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
  نظر شما چیست؟