اردشیر زاهدی: حساب توییتری به نام من جعلی و ساختگی است من حساب کاربری در توییتر ندارم

حدود دو ماه است که حسابی در توییتر ، نقل قول‌های جعلی و ساختگی در حمایت غیرمستقیم از نظام جمهوری اسلامی ایران به نام اردشیر زاهدی منتشر می‌کندایران وایر :«اردشیر زاهدی»، وزیر خارجه پیشین و آخرین سفیر ایران در ایالات متحده امریکا و داماد محمدرضا شاه پهلوی به «ایران‌وایر» ‌گفت :«در شبکه اجتماعی توییتر حساب کاربری ندارم و آن‌چه به نام من ساخته شده، تقلبی و ساختگی است.»

حدود دو ماه است که حسابی در توییتر که حالا بیش از هفت هزار دنبال کننده دارد، نقل قول‌های جعلی و ساختگی در حمایت غیرمستقیم از نظام جمهوری اسلامی ایران به نام اردشیر زاهدی منتشر می‌کند. در عین حال، رسانه‌ها و افراد وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم با استقبال، نقل قول‌های جعلی منتسب به زاهدی را به عنوان تاییدیه نزدیکان محمدرضا شاه از سیاست‌های سپاه پاسداران باز نشر می‌کنند.
این در حالی است که اردشیر زاهدی داشتن حساب توییتر و انتساب نظرات و جملات منتشر شده در آن را به وی به شدت تکذیب می‌کند و آن را سوءاستفاده از نامش می‌خواند. توییت‌های منتسب شده به زاهدی همگی در راستای تبلیغ عقاید و سیاست‌های جمهوری اسلامی نوشته شده‌اند و ادبیات بسیاری از آن‌ها سخیف است.
در یکی از این نقل قول‌های جعلی در توییتر ساختگی به نام زاهدی نوشته شده است: «جان بولتون دلقک جایی در کتابش می‌گوید بعد از ماجرای گلوبال هاوک، آماده حمله به ایران بودیم که "رای ترامپ" را زدند. چه خوب شد که به ایران‌ما حمله نکردید! وگرنه سربازان ایران نسل ترامپ […] و شما آفتابه‌کش‌هایش را یکجا نابود می‌کردند.»
تصویری از توییتر جعلی با نوشته های ساختگی که به اردشیر زاهدی نسبت داده می شود .زاهدی می گوید نه حساب و نه جملات نقل شده ، هیچ کدام به او ارتباط ندارند.در توییت تقلبی دیگری نوشته شده است: «ای کاش ذره‌ای از وجود سلیمانی در ما بود تا امروز نبینیم بحرین، کشوری که اندازه رباط‌کریم هم نمی‌شود، برای ما […]  زیادی تناول می‌کند.»

سایت «مشرق نیوز» که وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، به طور مرتب توییت‌های جعلی این حساب را منتشر می‌کند. «عبدالله گنجی»، سردبیر «جوان»، روزنامه متعلق به سپاه نیز این گفته‌های ساختگی و جعلی را به عنوان تایید سیاست‌های آیت‌الله «علی خامنه‌ای»، هم‌چون مخالفت با مذاکره با امریکا بازنشر می‌کند.

بحران مقبولیت و غیرقابل پذیرش بودن عملکرد جمهوری اسلامی برای تعداد قابل توجهی از ایرانیان به جایی رسیده است که مقام‌ها و رسانه‌های نظام برای توجیه رفتار و سیاست‌های خود، به گفته‌های جعل شده اردشیر زاهدی، داماد محمدرضا شاه متوسل می‌شوند.

*برخی از کلمات به دلیل حفظ ادب حذف و با علامت سه نقطه در قلاب […] نشان داده شده‌اند.
+37
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  شما چند سالی هست که حسابتون از این دنیا بسته شده ولی نمیدونم چرا هنوز اینجایی؟ به نظر که اسمتو عزرائیل زده تو لیستش و روی اسمت یه پونز زده و نمیتونه ببینه وگرنه تو رو چی به حسابه توئیتر و این حرفا . نون به نرخ روز و خائن تویی نه اون پدر و پسره خدا بیامرز
  6
  31
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  اگه راست میگه چرا تقاضای پاک کردن نکرده؟
  1
  29
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
  ۴۰
  Afshin51 - کلن، آلمان

  با توجه به اینکه مدتهاست از قول آقای زاهدی مطالب فوق و مشابه دیگر در حمایت غیر مستقیم از حکومت اسلامی منتشر شده و مسلماً در این مدت زمان طولانی ایشان در جریان این جنجالی که از صحبتهایی که منسوب به ایشان بوده قرار گرفته اما هیچ عکس العملی نشان نداده اند منطقی ترین نظریه بعقیده من آن است که یا وعده هایی که حکومت به ایشان داده عملی نشده و یا اینکه هراس از جنجال و نفرت عمومی ایرانیان از سخنان اخیر زاهدی موجب شده که اکنون تمام حرفهایش را حاشا کند ، تئوری دیگر یعنی جعل نام و بی اطلاعی آنهم طی این دوره طولانی اصلا منطقی و عقلانی نمی باشد .
  1
  37
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران

  گرداننده این حساب تویتری تقلبی در آمریکاست. این فرد با دفتر بی بی سی در آمریکا کار میکنه و از حافظ منافع ایران در سفارت پاکستان هم دریافتی داره و از آمریکا ولی با مخفی کردن آپی پی این حساب تویتری رو آپ دیت میکنه. اگر دقت کنید میتونید او را با اسم جعلی در دنباله کننده گان شاهزاده پهلوی و سایر گروههای نزدیک به ایشان هم پیداش کنید. از همون ابتدا روشن بود شخصی مثل اردشیر زاهدی و اصولا مقامات و مسئولین دوران پهلوی حتی در پایین رده ها هم با این لحن و با این کلمات اصلا صحبت نمیکنند و این نحوه استفاده از الفاظ و تیکه کلامها مربوط به کسی است که در دوره جمهوری اسلامی بزرگ شده و الان با استفاده از روابط روزنامه نگاری و وابستگی کنسولی در خارج از ایران فعالیت میکنه. آخرین راهکارهای اطلاعات سپاه همین ساختن اینطور مطالب دروغ از دهان نزدیکان حکومت قبل هستش چون واقعا با مقایسه دو رژیم و حجم فساد موجود و اسناد و مدارک روش راحت میشه فهمید که رژیم فاسد کدوم هستش و حتی زندگی امروز شاهزاده پهلوی و مادرش در تبعید هیچ نقطه منفی و ضعفی نمیتوانید پیدا کنید پس باید همچین کارایی بکنند.
  3
  24
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک

  حرفهایت از دو ماه پیش در سایتها بود جناب لولو. تازه فهمیدی ..نه لولو جان فکر کنم انگشت شصت ملا برای برگردان اموالت باعث این جوک است. خودتی
  2
  27
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۷
  ۴۷
  Gire3Pich - هامبورگ، آلمان

  اون صدا‌هایی‌ که از تو در میاد هم جعلی سپاه پاسداران هست؟ یه چی‌ گفتی‌ ریختن سرت کم اوردی؟ یه کلمه بگو شکر اضافی خوردم خیال خودت رو راحت کن از سن و سالت خجالت بکش کسی‌ که از سردسته تروریست‌های جهان دفاع می‌کنه باید هم انقدر پست باشه که سریع به غلط کردن هم بیفته
  1
  26
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
  ۲۰
  آرون کوهن - دیمونا، اسرائیل
  این بنده خدا دیگه پیر شده و مغزش نمیکشه گاهی اینوریه و گاهی اونوری مثل یک روح سرگردانه و شده گوشکوب دست اخوندا
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۲
  نظر شما چیست؟