پدر پویا بختیاری: با «تهدیدو ارعاب خانواده» مرا مجبور به شرکت در مراسم قاسم سلیمانی کردند

رادیو فردا :منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ۹۸ می‌گوید او و برادرش به «اجبار» در مراسم بزرگداشت قاسم سلیمانی، مراسم فرمانده سابق سپاه قدس ایران شرکت کرده‌اند.

آقای بختیاری در ویدیویی که از وی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، گفته شرکت وی در این مراسم مربوط به زمانی بوده که وی و خانواده‌اش در «بند مزدوران» بوده‌اند.

آن‌طور که وی اعلام کرده، افرادی که وی به نام‌شان اشاره‌ای نکرده، با «تهدیدو ارعاب خانواده»، او را به شرکت در این مراسم مجبور کرده‌اند. توضیحات منوچهر بختیاری پس از آن بیان می‌شود که در روزهای اخیر، ویدیو و تصاویری از وی منتشر شد که با در دست داشتن عکس قاسم سلیمانی، در سخنانی از وی تقدیر می‌کرد.

این ویدیو به یکی از سوژه‌های جنجالی در شبکه‌های اجتماعی فارسی‌زبان تبدیل شده بود. منوچهر بختیاری در توضیحات تازه خود تاکید کرده که «دادخواه مغز متلاشی‌شده» فرزندش است و از جمهوری اسلامی، «عبور» کرده است.

او قاسم سلیمانی را نیز «مزدور نظام و عاشق سینه‌چاک رهبر عامل کشتار هزاران زن و کودک و آواره شدن میلیون‌ها انسان» توصیف کرده است.
+108
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  nelital - تهران، ایران
  لطفا خبر بازداشت شارمین میمندی نژاد موسس جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی و مرتضی کی منش مسئول رسانه‌ای جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی هم بازتاب بدهید آقای شارمین میمندی نژاد شخص فرهیخته و آدمی هستند که با ایجاد جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی یک سازمان غیردولتی و مستقل دانشجویی و مردمی تلاش در کمک به کودکان و زنان در مناطق محروم ایران بودند که به وسیله نیروهای امنیتی بازداشت شدند و دفترشان را هم گویا پلمپ کرده اند. خواهشمندم به کسانی که عمرشان را برای کمک به مردم گذاشته و می گذارند اهمیت خبری بیشتری بدهید. با سپاس
  6
  21
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  پس تاج سیرو خورشید پرچم کو حاجی، این پرچم شیرو خورشید بدون تاج را باند مردار المنافقین منسعود بعثی و مریم کپک ازش سوء استفاده میکنند که ادعا کنند ایرانی هستند و توله قاجار و لهافکش صدام نیستند، اگر میخواهی پرچم ملی ایران را بلنمد کنی پس همراه با تاج دولت شاهنشاهی ایران
  28
  13
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
  ۳۲
  khyar - اوپسالا، سوئد

  ۵۰ میلیون توی اون مراسم با دل و جون شرکت کردن آخه تو کی‌ که بخوان تورو با زور ببرن.خون پسرت را کلاهی کردی واسه خودت،ننگ بر چنین پدری.
  85
  7
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  [::ordak - بن، آلمان::]. شوربختانه ، مه مه را لولو برد ، در عین حال همینکه این پدر داغدار شجاعت کرده قابل تقدیر است ،
  4
  30
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  پدری که سیاسی نبوده و نیست پدری که عصبانیه ،پدری که ظلم شده بهش ،پدری که از همه چیزش گذشته و زندگی براش دیگه اهمیتی نداره. فرق این حکومت با صدام چیه؟ واقعا حکومت و نظامی هایی که مردم غیر مسلح رو بکشند به هر بهانه ای که باشه هیچ فرقی با صدام و سایر دشمنان ایران و مردم ایران ندارند. امروز سپاه منفور هستش چون علنا دستش به خون هزاران ایرانی آغشته اس . مجاهدین خلق اسلحه برداشتند و مردانه اعلام کردند که قصد جنگ دارند و خوب هر دو طرف همدیگر رو کشتند ولی چیزی که سپاه رو منفور کرده اینه که سپاه رفت سراغ خانواده های افراد مجاهدین رفت سراغ کسانی که نقشی در مثلا تصمیم پسر یا دخترشون در مبارزه نداشتند و این یعنی بزدلی . شما دقت کنید همین کارا رو هم با مردم غیر مسلح هم میکنند. حق اعتراض چرا باید جرم باشه؟اصلا کی گفته حق نداریم حتی به شاه و ولی فقیه فحش داد؟چرا اینا باید برای خودشون قداست درست کنند؟قاسم سلیمانی دو چهره داشت یکی مبارز خارج مرزها و دیگری سرکوبگر بی رحم مردم غیر مسلح. یقیناً او مردم زیادی رو به کشتن داد تا به اهداف کثیف و بی ارزشی در حد قدرتنمایی در مقابل آمریکا برسه.
  2
  17
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  [::khyar - اوپسالا، سوئد::] تعجب میکنم انگار شماها از سیاره دیگه ای آمدید. این دنیا گرد هستش و شک نکن کار خدا طوری هستش که کسی که درد و رنج دیگران رو نمی بینه و در ظلم کور میشه و ظلم رو برای خودش و دیگران دسته بندی میکنه به آن گرفتار خواهد شد. این روز رو به خاطر داشته باش که روزی خواهد رسید که به هر علتی و یا بهانه ای از بد روزگار همین بلا سر شما خواهد آمد و خواهی دید که سپاه مستکبران با بی رحمی تمام چطور تو و خانواده ات رو مجبور به کاری خواهد کرد در حالی که تو شاید زمانی از طرفداران یا حتی مقامات حکومت بوده باشی . یک انسان باید بدون حکومتی که بر مبنای ظلم بخواد پابرجا بمونه صددرصد نابود خواهد شد . حکومتی که وقتی خودش مردمش رو میکشه بهانه های خنده دار میاره ولی اگر بقیه ممالک بکشند بیست و چهارساعته هزینه میکنند و سخنرانی برای حمایت از مثلا مظلوم این حکومت ریا و تذویر هستش. چطور اسرائیل یک مسلمان رو بکشه زمین به آسمون آمده ولی این همه حکومت مثلا مسلمان و اسلامی بخصوص ولایت فقیه مردم مسلمان خودشون رو میکشند انگار نه انگار؟ظلم از هر کس و هر طرفی که باشه . محکومه به تابلوها توجه نکن
  1
  15
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۷
  ۴۹
  bachchetehroon - ونکوور، کانادا

  [::khyar - اوپسالا، سوئد::]. واقعا که خیاری! تو پنجاه میلیون را میتونی صفراشو بشماری که بعد به پدر شجاع و غیور شهید پویا توهین میکنی؟ واقعا درد و بلای بزرگمردایی مثل پویا بختیاری و پدر شجاعش بر سر کاسه لیسان وقاحت
  3
  46
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  عیبی نداره عوضش بعد سرنگونی این حکومت ابلیسان و شیاطین میتونی 3روز دسشویی نری و بعد بری سر قبر این جانی متوهم و همه رو اونجا تخلیه کنی. مطمئن باش تا حدی جبران میشه.
  4
  15
  ‌سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۷
  نظر شما چیست؟