سفارت ایران در کاراکاس: کشتی ما برای تأمین اولین سوپرمارکت ایرانی راهی ونزوئلا شده است

 در خردادماه سال جاری پنج نفتکش ایران بیش از یک میلیون و نیم بشکه بنزین و مواد سوختی به ونزوئلا منتقل کردندرادیو فردا :سفارت ایران در ونزوئلا اعلام کرده است که یک کشتی ایرانی حامل مواد غذایی که در حال حرکت به سوی ونزوئلا است، برای تأمین محصولات برای اولین یک سوپرمارکت ایرانی در ونزوئلا راهی آن کشور شده است.

در توئیتی که سفارت ایران درباره این موضوع منتشر کرده، به مالکان این سوپرمارکت اشاره نشده ولی گفته شده که قرار است با ورود کشتی «گلسان» و وارد شدن مواد غذایی، این سوپرمارکت افتتاح شود. در خردادماه سال جاری پنج نفتکش ایران بیش از یک میلیون و نیم بشکه بنزین و مواد سوختی به ونزوئلا منتقل کردند.

علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام روز دوشنبه به خبرگزاری تسنیم گفت «پول بنزین صادراتی به ونزوئلا تحت عنوان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و وزارت نفت به خزانه واریز شده است».

اظهارات وی از تسویه حساب پول بنزین صادراتی ایران و واریز شدن آن به خزانه در حالی است که پیشتر جمهوری اسلامی دریافت ۹ تن طلا به خاطر فروش بنزین و راه‌اندازی برخی واحدهای پالایشگاهی ونزوئلا را تکذیب کرده و حجت‌الله سلطانی نیز گفته بود ایران بجای بنزین صادراتی به ونزوئلا از این کشور محصولات غذایی، از جمله قهوه و کاکائو وارد خواهد کرد.

وی گزارش‌ها درباره تسویه بدهی محموله‌های بنزین ایران با طلای ونزوئلا را رد کرد و گفت بنزین ایران با کالاهای ونزوئلا دادوستد پایاپای خواهد شد.

ایران و ونزوئلا، هر دو تحت تحریم‌های شدید آمریکا قرار دارند. آمریکا طی هفته‌های اخیر در راستای یک برنامه گسترده برای قطع ارتباط نفتی ایران و ونزوئلا ده‌ها نفتکش را تحریم کرده است.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا به کشورها، بندرها، شرکت‌های ترابری و بیمه‌گذاران نیز هشدار داده است در صورتی که به نفتکش‌های ایرانی حامل مواد نفتی به ونزوئلا خدمات ارائه کنند، تحریم می‌شوند.

از سوی دیگر، ۲۶ خرداد امسال، الکس ساب موران، تاجر کلمبیایی وابسته به دولت ونزوئلا با درخواست دولت آمریکا بازداشت شد.

آقای ساب در کشور کوچک دماغه سبز، در نزدیکی سواحل غربی آفریقا، هنگام توقف هواپیما برای سوخت‌گیری در مسیر پرواز به سوی ایران بازداشت شد.

او متهم به مشارکت فعال در شبکه‌های فساد مالی وابسته به حکومت ونزوئلا است.
+11
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  همانگونه که عنقلابتان تلفیقی از چپول و اسلامی از هر نوعش بود .اکنون هم بخاطر پول بهترین دوستانتان چپولهای به اصطلاح اتیست.
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
  نظر شما چیست؟