پیدا شدن یک حلقه طناب دار در گاراژ بوبا والاس ،تنها راننده سیاه‌پوست مسابقات

بی بی سی :نسکار (محبوب‌ترین مسابقات اتومبیلرانی در آمریکا) اعلام کرده است که تحقیقاتی جدی در مورد قضیه پیدا شدن یک حلقه طناب دار در گاراژ بوبا والاس، راننده سیاه‌‌پوست آمریکایی انجام می‌دهد.

والاس تنها راننده تمام وقت سیاه‌پوست در رقابت‌های نسکار است. او مدتی پیش کارزاری موفق برای ممنوعیت استفاده از پرچم کنفدراسیون آمریکا (پرچم ایالت‌های حامی برده داری در زمان جنگ داخلی آمریکا) در این مسابقات راه انداخت.

استفاده از این پرچم موضوعی عادی در پیست‌های مسابقه نسکار است، ولی بسیاری آن را به عنوان نمادی که یادآور برده‌داری و نژادپرستی است، تلقی می‌کنند.

نسکار ماجرایی که در آلاباما رخ داد را "شنیع" دانست و در بیانیه‌ای اعلام کرد: "اواخر بعد از ظهر نسکار متوجه شد که یک حلقه طناب دار در گاراژ تیم ۴۳ پیدا شده است. ما بسیار عصبانی و ناراحت هستیم و نمی‌توانیم بگوییم که چقدر تحقیق در مورد این اتفاق شنیع را جدی می‌گیریم. بلافاصله بازرسی را شروع کردیم و هر کاری که بتوانیم انجام می‌دهیم تا شخص یا اشخاصی که این کار را کردند شناسایی کنیم و آن‌ها را از این ورزش حذف کنیم."

در این بیانیه همچنین آمده است: "ما یکصدا می‌گوییم که در نسکار جایی برای نژادپرستی وجود ندارد و این عمل فقط موجب می‌شود که ما عزمی راسخ‌تر برای استقبال از هر انسانی در این ورزش داشته باشیم."

والاس ۲۶ ساله نیز در توییتر این اتفاق را "نژادپرستی نفرت‌انگیز" نامید که او را "به طرزی باورنکردنی ناراحت" کرده و نوشت: "این اتفاق نمی‌تواند من را بشکند. نه تسلیم می‌شوم و نه پا پس می‌کشم."

اوایل ماه ژوئن، نسکار استفاده از پرچم کنفدراسیون آمریکا را در تمامی مسابقاتش ممنوع کرد. این ممنوعیت در نتیجه واکنش جهانی به مرگ جرج فلوید بود. آقای فلوید پس از این یک پلیس سفیدپوست در مینیاپولیس آمریکا نه دقیقه زانویش را روی گردن او فشار دارد، درگذشت.

والاس در حالی برای ممنوعیت پرچم کنفدراسیون تلاش کرد که استفاده از آن در پیست‌های مسابقه نسکار، کاملا معمول بود؛ به خصوص در جنوب این کشور.

والاس به سی‌ان‌ان گفت: "این‌ها را از اینجا بیرون ببرید. جایی برای این پرچم‌ها در مسابقات وجود ندارد. هیچکس نباید وقتی وارد یک مسابقه نسکار می‌شود، معذب باشد. این کار با برچیده شدن پرچم‌های کنفدراسیون آغاز می‌شود."

با این حال قبل از انجام مسابقه روز یکشنبه در تلدیگای آلاباما، هواپیمایی کوچکی از روی محل مسابقه عبور کرد، در حالی که یک پرچم کنفدراسیون و بنری که روی آن نوشته شده بود "بودجه نسکار را قطع کنید" را دنبال خودش می‌کشید.

استیو اودانل، معاون مدیرکل نسکار در رابطه با این اتفاق در توییتر نوشت: "شما دوست ندارید تصویر یک بیشعور را ببینید که پرچمی را بالای پیست مسابقه حمل می‌کند، بلکه می‌خواهید این را ببینید... به این امید که همه از مسابقه امروز لذت ببرند."
+9
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟