ادعای نماینده قم در مجلس مبنی بر عضویت اکبر طبری در سازمان مجاهدین خلق

 رادیو فرانسه :علیرضا زاکانی، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی، گفته است که اکبر طبری معاون مالی قوه قضائیه ایران در دهه های گذشته عضو سازمان مجاهدین خلق ایران بوده و به همین خاطر نیز دستگیر و زندانی شده بود.

علیرضا زاکانی مدعی شده است که اکبر طبری، پس از آزادی از زندان  به دلیل "ساده انگاری عده ای فرماندار شهرستان نور مازندان شد و سپس با رابطه وارد قوه قضائیه گردید و با زبان‌بازی پله های ترقی و خیانت را یکی پس از دیگری طی کرد."

پیش از این حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای، معاون اول دستگاه قضایی ایران، گفته بود که برای او و رئیس پیشین قوه قضائیه، جواد آملی لاریجانی، و معاونان وی از جمله رئیس کنونی قوه قضائیه، ابراهیم رئیسی، هرگز ثابت نشده بود که اکبر طبری، فردی فاسد بوده و در فساد مالی گسترده در این دستگاه دست داشته است.

اکبر طبری که هم اکنون به همراه بیست و یک تن دیگر از همدستان و مباشران خود به اتهام فساد گسترده مالی محاکمه می شود طی چند دوره معاون امور مالی رؤسای قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران بوده است.

حجت الاسلام علیرضا منصوری، قاضی پیشین دستگاه قضایی ایران که هفته گذشته به طرز مشکوکی در هتل محل اقامتش در بخارست کشته شد، یکی از متهمان پرونده فساد اکبر طبری بوده است. رسانه های جمهوری اسلامی از جمله رسانه های وابسته به سپاه پاسداران قتل غلامرضا منصوری را به سازمان مجاهدین خلق ایران نسبت دادند.

با این حال، حسام الدین آشنا، مشاور حسن روحانی تلویحاً مرگ مشکوک علیرضا منصوری را به سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران نسبت و هشدار داد که مبادا اکبر طبری نیز به سرنوشت سعید امامی در حمام زندان اوین دچار شده و برای پاک کردن رد پای دیگر پرونده های فساد در زندان کشته شود.
+9
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  paksan - ایران، ایران
  مجلل ترین حوزه های علمیه رو برای چندین تن از مقامات و آیت الله های نوظهور ساخته یا حداقل تامین مالی کرده براشون یکی توضیح بده رابطه این آقا با مصباح یزدی بعنوان یار غار چی هستش و اطلاعات سپاه یا همون طائب بعنوان یکی از اضلاع ضدوبندهای این آقا چرا انقدر ترسیده که منصوری رو ترور میکنه؟ شک نکنید اون منصوری تهدیداتی داشته و مثل اون مهندسی که واسه سپاه کار میکرد و در ترکیه ترورش کردند حتما قرار بوده مسائل مهمتری رو برملا کنه که سربه نیستش کردند.
  1
  10
  دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
  ۵۵
  ایرانی‌ دبش - تهران، ایران
  اینو یا میکشنش میگن خودکشی کرد یا میگن سکته کرد مرد اما از پولها خبری نمی‌شه قول میدم خود ریسی هم اسمش تو لیست این طبری هست اما کسی صداش رو در نمیاره
  3
  10
  دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  ایرانی دبش. تهران. زمانی که اینگونه افراد را پشت میز محاکمه میاورند که از قبل تمام حساب و کتاب هایشان را تحت نظر داشته و بسیاری از حساب ها را هم توقیف میکنند . انطور نیست که بگذارند اساس کار از دستشان خارج شود و عمده دارایی اینها معمولا اموال غیر منقول است که تمام انها را هم بلوکه میکنند. البته مقداری زیادی هم ریخت و پاش میشود ولی نه انطور که اینها بتوانند هر غلطی بکنند.معمولا میگویند از حلقوم اینها بیرون کشیده میشود
  0
  5
  دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  مثلا مقدار رشوه 500 هزار یورویی را ما خیال میکنیم پول زیادی است . نه اصلا این کمترین مبلغ است چون تمام این مبلغ قیمت هزار متر زمین در لواسانات است
  0
  3
  دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
  نظر شما چیست؟