روح الله حسینیان : انگشت اتهام به سوی پلیس بین‌الملل است که متهمان را چنان شکنجه می‌کند که بسیاری از آنها جان می‌دهند

روح‌الله حسینیان، عضو جبهه پایداری:انگشت اتهام در مرگ منصوری به سمت پلیس بین‌الملل است/ برای جمهوری اسلامی زنده‌بودن آقای منصوری مهم بود
 
نامه نیوز : مرگ مشکوک غلامرضا منصوری، قاضی متهم به فساد مالی گویا سوژه خوبی برای رسانه‌های غربی است تا بار دیگر به جمهوری اسلامی ایران حمله کنند و بکوشند نابسمانی‌های گسترده داخلی را به دست فراموشی بسپارند اما در این میان به باور کارشناسان و تحلیلگران از یک‌سو نفع منطقی در کشتن منصوری برای جمهوری اسلامی وجود ندارد و از سوی دیگر باتوجه به تجربیات تاریخی مهم‌‌ترین انگشت اتهام به سمت سرویس‌های اطلاعاتی-امنیتی غربی و حتی شاید سازمان منافقین باشد.

روح‌الله حسینیان درباره علت جوسازی رسانه‌های غربی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: «به‌طور کلی غربی‌ها در این موقعیت زمانی به‌دنبال موج‌سواری بر خبری هستند که بتوانند تظاهرات‌ها و نابسمانی‌های داخلی خود را تحت‌الشعاع قرار دهند. واقعیت این است که غربی‌ها نشان داده‌اند تحمل مخالفان خود را ندارند و مردم کشورهای غربی به شدت از دولت‌هایشان ناراضی هستند. طبیعی است که آنها می‌خواهند با هجمه به سمت جمهوری اسلامی و داغ‌کردن یک خبر پرسروصدا بحران‌های عظیم خود را به حاشیه ببرند».

او در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توان گفت سرویس‌های امنیتی-اطلاعاتی غرب قاضی منصوری را کشته باشند، اظهار کرد: «من که شخصا در چندین کنفرانس بین‌المللی شرکت کرده‌ام از رفتار پلیس بین‌الملل با متهمان اطلاع دارم. پلیس بین‌الملل متهمان را چنان شکنجه می‌کند که بسیاری از آنها زیر آن شکنجه‌ها جان می‌دهند. به صورت می‌توان گفت که پلیس بین‌الملل در مواردی برای کسب اطلاع از موضوعی به خصوص آن قدر متهمان را مورد ضرب و ستم و آزارواذیت قرار داده است که آنها جان خود را از دست داده‌اند. من تصور می‌کنم کشته‌شدن آقای منصوری هم مربوط به پلیس بین‌الملل است و انشگت اتهام به سمت این نهاد است».

حسینیان درباره علت آنکه جمهوری اسلامی هیچ دلیلی برای کشتن منصوری نداشته است، تصریح کرد: «برای جمهوری اسلامی زنده‌بودن آقای منصوری مهم بود زیرا در صورتی که او به کشور بازمی‌گشت یا به کشور آورده می‌شد، امکان آن وجود داشت که شواهد و قرائنی در پرونده مالی مطروحه کشف شود و حتی اموال برده شده به بیت‌المال بازگردد و چه‌بسا اگر منصوری دادگاهی می‌شد بسیاری از زوایای پنهان پرونده اقتصادی اخیر کشف می‌شد. جمهوری اسلامی هیچ انگیزه عقلایی برای کشتن منصوری نداشت و اتفاقا یکی از انگیزه‌ آنهایی که منصوری را کشته‌اند از بین بردن منافع جمهوری اسلامی بوده است».

این شخصیت سیاسی در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر آنکه چه‌قدر این فرضیه که نیروهای منافقین در کشتن منصوری نقش داشته‌اند، گفت: «به هرحال راه تحلیل بسته نیست و می‌تواند یکی از تحلیل‌ها این باشد که باتوجه به تجربه تاریخی منافقین در قتل منصوری دست داشته‌اند اما به نظر من متهم اصلی در این پرونده پلیس بین‌الملل است».

او در پایان درخصوص فسادهای اقتصادی که در چندوقت اخیر در کشور زیاد شده که منجر به ایجاد بحران‌های امثال منصوری و طبری می‌شود یادآور شد: «یک نکته را فراموش نکنید که فساد را نمی‌توان به طور کلی نابود کرد زیرا تا زمانی که انسان، پول، قدرت باشد و نفس عماره باشد، برخی فریب می‌خورند و دچار فساد مالی می‌شوند. من قبول دارم که حاکمیت باید زمینه‌های فساد را کم کند و تمام تلاش مسئولان مقابله با فساد باشد اما واقعیت این است که در تمام کشورها فساد اقتصادی وجود دارد. پیش از انقلاب یکی از همراهان شاه در سوئیس با خود مواد مخدر داشت. او را می‌گیرند و دربار ایران با پرداخت پول به رئیس شهربانی سوئیس او را آزاد می‌کند. این مثال به خوبی نشان می‌دهد که از گذشته حتی در کشوری مانند سوئیس که ادعای مبارزه شدید با فساد دارد هم فساد دیده می‌شود. در بسیاری از کشورهای دیگری که سالیان دراز در سابقه مبارزه با فساد دارند، فساد وجود دارد اما این موضوع رافع مسئولیت مسئولان برای مقابله با فساد نیست».
+2
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  shirzan - برلین، آلمان
  خوب شما ببخشید برا اینکه اونها حکومت اسلامی ندارند و از رافت اسلامی خبر ندارند.
  1
  3
  دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  حسینیان در قتل های زنجیره ای و جریان سونای زعفرانیه و قتل خانم قایم مقامی و ضمنا پسرش هم در یک قتل (در رابطه با خرید ماشین) و هزاران قتل دیگر دست داشته است.ضمنا سود قتل منصوریان برای سران ج.ا خیلی زیاد است چون منصوریان در دزدی ها و رشوه ها بتنهایی عمل نمیکرد بلکه با کمک بالایی ها بخصوص سران قوه قضاییه مسائل را حل و فصل میکرد،و سران نظام بخصوص قوه قضاییه منتخب شخص خامنه ای میباشد
  1
  8
  دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  البته حسینیان با فلاحیان فرقی ندارد،هر دو قاتل هستند
  1
  6
  دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸
  ۵۱
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد
  کافر همه را به کیش خود پندارد...
  1
  7
  دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲
  ۴۵
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  ...او در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توان گفت سرویس‌های امنیتی-اطلاعاتی غرب قاضی منصوری را کشته باشند، اظهار کرد: «من که شخصا در چندین کنفرانس بین‌المللی شرکت کرده‌ام از رفتار پلیس بین‌الملل با متهمان اطلاع دارم....احتمالا تمام سیاستمدارها و مامورام اینترپول و وووو هر کدام ۵۰۰۰۰۰ یورو به این اقا قاضی دادند حالا را کسی نمیدونه که سهم امام بوده سهم جانشین اسمام بوده سهم دربان امام بوده یا کنیز و کلفت امام، چون طوری اقا گفتن تمام دنیا شیعه ۱۲ الاغی شده
  0
  1
  دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  مردیکه مثل اینکه خواب میبینی یا فکر کردی مردم خرندکجایه دنیا از زندانی در هتل پذیرایی میکنند البته در ایران هم چندتا هتل اما شبیه زندان هست و نسبت به جرم ویا فقط مظنون در سلول انفرادی در بعضی کیسها ماه ها بدون تفهیم اتهام از شما پذیرایی میکنند بیدار شو اینایی که گفتی در ایران اتفاق می افتد مثل زهرا کاظمی که خدا میداند با چی
  0
  2
  دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷
  نظر شما چیست؟