فردی به اتهام اختلاس ۲۰۰ میلیارد تومانی ارز در تبریز بازداشت شد

العربیه :رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی از بازداشت یک فرد به اتهام اختلاس 200 میلیارد تومانی خبر داد که هم اکنون تحت نظارت است.

در حالی که اولین اختلاس در ایران از سال 1991 آغاز شد با عدم نظارت کافی این اختلاس‌ها همچنان ادامه دارد.

این بار در تبریز یک فرد به اتهام اختلاس ارز بازداشت شده است. بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، یکشنبه 21 ژوئن 2020 موسی خلیل‌اللهی در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد که این فرد بازداشت شده ارز دولتی را برای واردات انواع کالا‌های اساسی و مورد نیاز مردم دریافت کرده و بدون اینکه ریالی از آن برای این منظور هزینه کند، از مبالغ یاد شده برای نیات شخصی استفاده کرده است.

به گفته او این متهم معادل ریالی ارز‌های خارجی به ارزش 200 میلیارد تومان را از سه بانک مختلف دریافت کرده است.

بر اساس گزارش سالانه سازمان شفافیت بین‌المللی در سال 2020 ایران از لحاظ فساد مالی، در میان 180 کشور، رتبه 146 را به خود اختصاص داده‌است که نسبت به سال گذشته 8 پله سقوط کرده ‌است.

در تاریخ 6 مارس 2019، رسانه‌های ایران از تشکیل دادگاه برای بزرگترین اختلاس به مبلغ 6.6 میلیارد یورو خبر دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، اتهام 14 متهم این پرونده مشارکت و معاونت در اخلال کلان اقتصادی در حوزه پتروشیمی و توزیع ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی به میزان 6 میلیارد و 656 میلیون یورو بود.
+12
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  berahneh - پاریس، فرانسه
  چه شیر تو‌شیری شده این مملکت ! دارم وسوسه می‌شم برم یه اختلاس گنده بکنم و برگزدم فرانسه !والاااا...! کی‌به کیه ! کافیه یه بار جلو دوربین ۲۰:۳۰ بگی حضرت آقا و چند تا هندونه بذاری زیر بغل سردارای بی‌لیاقت سپاه ! یه ماهه ۵۰۰ ،۶۰۰ میلیاردی به جیب می‌زنی ! ولی واقعا این جور پولها خوردن داره ! دیر و‌زود باید تقاص پس بدی بابت خوردن مال مردم بی‌دفاع ایران( چیزایی که گفتم جنبه شوخی داست ، لطفا جدی نگیرید ! ) من ترجیح می‌دم تو همین فرانسه شب و روز کار کنم و نون بازوم رو بخورم ولی به آخوند جماعت باج ندم ! تحت هیچ شرایطی ...
  0
  3
  یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  این مختلس ۲۰۰ میلیاردی با زالوزاده های(دزد های هزاران میلیاردی) نسبتی ندارد.برای زالوزاده ها اختلاس ۲۰۰ میلیاردی افت دارد.
  1
  3
  یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  حق و حساب طرف نرسیده.دوم اینکه نمیدانم چرااین مختلسین اسم و فامیل و قیافه ندارن که مردم هم بتوانند آنان را شناسائی کنند؟از طرفی هم نباید این مسائل برملا شود که بتوانند براحتی کلاه مردم رت بردارند
  1
  1
  یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۰
  نظر شما چیست؟