آیا حسن روحانی اقدام به ساخت منزل مسکونی با زیر بنای ۴۰۰۰ متر در نیاوران کرده است؟

دویچه وله :روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری ایران با صدور اطلاعیه‌ای اخبار مربوط به ساخت منزل مسکونی برای رئیس جمهوری را کذب محض دانست. تکذیبیه این نهاد پس از شکایت اهالی جماران درباره ساخت و ساز غیرقانونی در این منطقه منتشر شد.

در اطلاعیه‌ای که روز شنبه ۳۱ خرداد (۲۰ ژوئن) از سوی روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری صادر شده توضیح داده شده است که ملک جماران اداری و متعلق به نهاد ریاست جمهوری بوده و ساخت آن در هماهنگی کامل با شهرداری تهران انجام گرفته است.

نهاد ریاست‌جمهوری در اطلاعیه خود تاکید کرده است ملک جماران به هیچ وجه مالکیت شخصی ندارد، کاربری ملک اداری است و انتشار خبر ساخت منزل مسکونی برای رئیس‌جمهوری در عین کذب بودن یک "شیطنت آشکار و کاملاً با اغراض مشخص" است.

این تکذیبیه پس از شکایت اهالی درباره ساخت و ساز غیرقانونی در پایگاه ریاست جمهوری ایران انتشار یافته است.

مصطفی فقیهی، روزنامه‌نگار و مدیر سایت انتخاب روز شنبه ۳۱ خرداد در توییتی با عنوان "روحانی و ساخت۴۰۰۰متر بنای غیرقانونی در نیاوران!" نوشت: «قبل‌تر گفته بودم، روحانی قصد مهاجرت به جماران دارد؛ اما او اینک درحال ساخت چهار هزار متر بنا بدون اخذ جواز از شهرداری و در زمینی دارای کاربری باغ است، آن‌هم بدون رعایت ضوابط و مقرارت و ۱۰۰ درصد سطح اشغال!»

مدیر سایت انتخاب در ادامه توییت خود طومار اهالی جماران به شهرداری منطقه یک را نیز منتشر کرده که در آن اهالی جماران این ساخت و ساز را "نقض حقوق شهروندی" و "ضایع شدن حقوق حقه ساکنین" و "امری خلاف قانون و شرع" تلقی کردند. نویسندگان این طومار از شهرداری محل خواستند جلوی عملیات ساختمانی ملک جماران را بگیرد.
توضیح شهردار منطقه یک تهران
حمید موسوی، شهردار منطقه یک تهران هم در گفت‌وگو با ایرنا توضیح داده است مجوز گودبرداری در ملکی متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری در جماران حدود شش سال پیش صادر و در نهایت یک گود ۱۴ متری در محوطه آن حفاری شده است.

به گفته شهردار منطقه یک، نهاد ریاست‌جمهوری اواخر سال گذشته نسبت به تکمیل ساخت‌وساز و درخواست اخذ پروانه اقدام کرد و سازنده آن بنیاد مسکن است. شهردار منطقه یک تاکید کرد برخلاف برخی اخبار منتشره در شبکه‌هابی اجتماعی این ملک باغ نیست.

شهردار منطقه یک تهران گفت طرح ارائه شده برای این ملک به صورت دوطبقه روی زمین و سه طبقه زیرزمین ارائه شده که منطبق بر ضوابط طرح تفصیلی‌ است.

موسوی همچنین خبر داد که در حین اجرای کار، مأموران شهرداری متوجه ساخت یک "نیم" طبقه برخلاف ضوابط مصوبه شورای شهر شدند که عصر روز گذشته (جمعه ۳۰ خرداد)، مأموران اجرائیات نسبت به تخریب آن اقدام کردند.

محمد جواد حق شناس، عضو شورای شهر تهران هم با انتشار یک عکس از تخریب بنای طبقه غیرمجاز نهاد ریاست جمهوری در توییتر خود نوشت: «تخریب بنای طبقه غیر مجازنهاد ریاست جمهوری با نظارت همکارانم در شورای اسلامی شهر» حق شناس همچنین نوشته است: «خبر را بررسی کردم. متاسفانه حقیقت دارد! دو تن از اعضاء شورا از محل بازدید کردند، با تذکری که داده شد پروانه به تاریخ ۲۹خرداد صادر شد! وجود برخی تخلفات محرز است. انشاء الله اطلاع رسانی بیشتر انجام خواهد شد.»
+16
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  « انشاء الله اطلاع رسانی بیشتر انجام خواهد شد.» یعنی منظورش اینه که بی خیالشین . بسپرین به خدا . از دست ما کاری ساخته نیست
  1
  13
  یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  البته این ملک اموال عمومی هست ولی فعلا دارند برای خصوصی ها با مخارج عمومی ها کاخ میسازند
  0
  16
  یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۷
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  عجیبه ملت چشم ندارند که یک آخوند خانه داشته باشه اگه خیلی حرف بزنید شکایت میکنند از دسته شما به امامو اینا ودر اون دنیا سوسک میشوید یا گرز تیغدار. میکنن در ماته تتان خلاصه حواستان جمع باشد شکایت مکایت نکنید از این اربابان و شاگردان شیطان که هم در این دنیا عذاب میبینید وهم دراون دنیا خلاصه انتخاب با خودتان است خودمونیم اگه این همه فساد حکومتی در زمان شاه بود تا حالا چندین بار انقلاب شده بود خدا بیامرزه شاه بیچاره راکه مردم اون موقع نفهمیدن چه گوهری را از دست دادن و چه گو ..ی نسیبشان شد.
  1
  4
  یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
  نظر شما چیست؟