حسن نصرالله گفت جمهوری اسلامی، بدون نیاز به دلار، حاضر است همه مایحتاج مردم لبنان را تامین کند

رادیو پیام اسرائیل :آخرین سخنان آخوند حسن نصرالله در لبنان که گفت ملت آن کشور نباید نگران بحران اقتصادی باشند، و رژیم ایران همه مایحتاج آنان را بدون دریافت دلار تامین خواهد کرد، در شبکه های اجتماعی فارسی زبان با واکنش های پر تمسخری روبرو شد.

اکنون چند هفته است که اوضاع در لبنان به شدت بحرانی است و مردم در تظاهرات خود، از جمله خواستار برچیدن انبارهای تسلیحاتی حزب الله و قطع عملیات تروریستی آن هستند، تا اقتصاد لبنان بتواند سر پای خود بایستد.

این واقعیت که حزب الله لبنان، به صورت یک نهاد مزدور حکومت ایران در منطقه عمل می کند و به فعالیت های تروریستی می پردازد موجب گردید که نه تنها ایالات متحده، بلکه بسیاری از کشورهای اروپایی نیز این گروه را در فهرست تروریستی قرار داده و آن را تحریم کنند.

این تحریم، به سیستم مبادلات بانکی لبنان نیز زیان سنگینی وارد ساخته، و در واقع اقتصاد آن کشور را فلج کرده است.

در تظاهرات هفته های اخیر، معترضین لبنانی بارها خواستار شده اند که حزب الله رابطه خود را با رژیم ایران قطع کند و انبارهای اسلحه ای را که از ایران به لبنان قاچاق شده برچیند و به صورت یک نهاد سیاسی در آید.

از جمله اتهاماتی که به حزب الله وارد می آید، قاچاق مواد مخدر در آمریکای جنوبی، و از طریق آن به داخل آمریکا می باشد.

اکنون حسن نصرالله به مردم لبنان وعده می دهد که اگر آن ها دلار برای واردات مایحتاج خود ندارند، کشورهایی هستند که می تواند بدون دلار از آنها خرید کرد. او حتی ادعا می کند که رژیم ایران، بدون نیاز به دلار، حاضر است همه مایحتاج مردم لبنان را تامین کند. پیشتر نیز نصرالله خطاب به اعضای حزب الله لبنان گفته بود که نسبت به پرداخت حقوق خود، به دنبال بحران مالی در لبنان، نگران نباشند – زیرا همه هزینه آن ها و حتی آب و آذوقه و اسلحه مورد نیاز حزب الله را رژیم ایران تامین می کند.

ولی آیا سخنان این بار حسن نصرالله درباره دریافت مایحتاج رایگان از حکومت ایران، می تواند واقعی باشد>

در شبکه های اجتماعی فارسی زبان نوشته شده که آیا رژیم قصد دارد از نان شب ایرانیان ببرد و آن را برای حزب الله و مردم لبنان بفرستد؟

آیا در شرایط کنونی، که رژیم ایران نمی تواند حتی نان شب شهروندان خود را تامین کند، خواهد توانست لقمه را از دهان مردم ایران بگیرد و آن را برای عناصر حزب الله در لبنان بفرستد؟

ده سال پیش، هنگامی که در جنگ حزب الله لبنان علیه اسرائیل، نیمی از محله شیعه نشین بیروت منهدم شد، حکومت ایران پانصد میلیون دلار پول نقد برای بازسازی این محله، برای حزب الله فرستاد. ولی در آن هنگام، درآمد سالانه نفت ایران به یکصد میلیارد دلار و حتی بیشتر می رسید. ولی اکنون می توان گفت که این درآمد، به صفر بسیار نزدیک شده است.
+5
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه

  اون بنزینی که رژیم اسلام فاسد به ونزوئلا فروخت و پیش آپیش پولش را به طلا گرفت برای همین منظور بود که حسن خرس الله شکم مردم لبنان سیر کند و اخیرا هم عراق گفته بدهی های ایران را به مواد غذایی و دارویی پرداخت میکند که این مواد غذایی و دارویی مستقیم به شکم حشد الشعبی سوریه و لبنان است زیرا ایران یکی از صادر کنندگان مواد غذایی به عراق است چطور ممکن است مواد غذایی که به عراق صادر میشود دوباره بعنوان بدهی ایران به خود ایران صادر شود مواد غذایی و دارویی که از ایران به عراق صادر میشود بعنوان بدهی عراق به ایران به حشد الشعبی سوریه و لبنان داده میشود
  2
  36
  شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۵
  ۴۲
  keyanrad - منچستر، انگلستان
  رژیم جمهوری کثیف ایران .. خورده با دهن تو بی‌همه چیز جمهوری کثیف ایران از کجا تامین می‌کنه بی‌ناموس دزد
  1
  15
  شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  از دیدن چهره ی این دزد و قاتل حرفه ای تهوع تهوع. خرس الله عرعرها ..انقدر از پول دزدیده شده ی ملایان ننه بابا عرعر خورد تا دقیقا مثل بشکه ی پر از فضولات شتر شد.
  1
  13
  شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
  ۵۴
  ادوینو - گوالف، کانادا
  بله شما راست میگید خواهران در راه جهاد نکاح را صادر میکنند برای کسب درآمد شما و لذت شیخهایه حاشیه .
  1
  9
  شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
  نظر شما چیست؟