مرگ دو کودک حبس شده در اتومیبل والدینشان

دو کودک سه و چهار ساله هرسینی به دلیل محبوس‌شدن داخل خودرو و خفگی بر اثر گرما جان خود را از دست دادند.

پس از اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ مبنی بر مرگ دو کودک خردسال در یکی از روستاهای شهرستان «هرسین» تیمی از مأموران به محل اعزام شدند.

با حضور پلیس در محل و تحقیقات لازم مشخص شد که دختربچه‌ای سه ساله به نام دلنیا و پسربچه‌ای چهار ساله به نام حسین که دخترخاله و پسرخاله بودند، پس از غفلت والدین خود سوار بر خودرو سمندی که متعلق به یکی از اعضای خانواده بود، شده بودند.

این دختر و پسر خردسال مشغول بازی داخل خودرویی بودند که زیر تابش آفتاب قرار داشت. این دو کودک بعد از دقایقی بازی‌کردن قصد خروج از خودرو را داشتند که در را به روی خود بسته دیدند.

تلاش و تقلای بی‌حاصل دختر و پسر خردسال و خستگی از یک سو و گرمای آفتاب از سوی دیگر باعث از حال رفتن این دو کودک داخل خودرو شد.

با گذشت بیش از دو ساعت والدین دلنیا و حسین متوجه غیبت این دو کودک شدند. آنان پس از جست‌وجو کودکان معصوم خود را درحالی‌که بی‌حال و بی‌حرکت داخل خودرو افتاده بودند، پیداکردند.

دختر خردسال پیش از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد. کار احیای پزشکان روی پسر چهار ساله نیز موثر واقع نشد و هر دو کودک در اوج مظلومیت جان باختند.

سرهنگ محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با ابراز تاسف از وقوع این حادثه تلخ و تأسف‌بار گفت: «گاهی اوقات لحظه‌ای غفلت و تنها گذاشتن کودکان خردسالی که هیچ شناختی از محیط پیرامون خود ندارند، حوادث غیرقابل جبرانی به وجود می‌آورد. در این حادثه تکان‌دهنده شاید اگر والدین دقایقی زودتر متوجه غیبت آنان شده بودند، می‌توانستند جان این دو کودک معصوم را نجات دهند، اما متأسفانه بی‌خبری طولانی‌مدت آنان از فرزندان خردسال‌شان عمری افسوس و حسرت برایشان به ارمغان آورد. با فرا رسیدن فصل گرما خوب است والدین بیش از پیش مراقب فرزندان خود باشند و تحت هیچ شرایطی حتی برای دقایقی کوتاه آنان را تنها نگذارند تا دیگر شاهد چنین حوادث تلخ و تاسف‌باری نباشیم.»
+10
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.