آیا ورزش شدید برای قلب خطرناک است؟

دویچه وله :مطالعه جدیدی که در مجموعه مقالات کلینیک مایو منتشر شده، نشان می‌دهد ورزش شدید می‌تواند خطر ابتلا به آریتمی قلبی یا ضربان قلب نامنظم را افزایش دهد.

به گزارش نشریه واشنگتن پست اگرچه شیوه زندگی فعال می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به چاقی، بیماری‌های قلبی، دیابت نوع ۲ و سایر بیماری‌های مزمن کمک کند، اما محققان این مطالعه گفته‌اند، افراد تنها درصورتی که میزان توصیه شده ورزش را رعایت کنند، از این مزایا بهره مند می‌شوند. وزارت بهداشت ایالات متحده (HHS) توصیه کرده که بزرگسالان باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش با شدت متوسط ​​یا ۷۵ دقیقه فعالیت هوازی شدید انجام دهند.

فعالیت‌های ورزشی شدید شامل دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا و رقص است. پیاده‌روی، گلف، تمرین‌های خانگی و باغبانی از جمله فعالیت‌ها بدنی با شدت متوسط ​​هستند.

مطالعه جدید تاکید می‌کند افرادی که هر هفته ورزش شدید بیشتر از میزان توصیه شده انجام می‌دهند، احتمالاً دچار کلسیفیکاسیون عروق کرونر (CAC) می‌شوند. سطح بالای ورزش به مرور زمان باعث ایجاد استرس در عروق و افزایش خطر ابتلا به کلسیفیکاسیون عروق خواهد شد.

این بیماری حاکی از وجود پلاک‌های حاوی کلسیم در شریان‌های قلب است. محققان با مطالعه بر روی ۳ هزار و ۲۰۰ نفر، دریافتند افرادی که برای ۴۵۰ دقیقه یا حداقل هفت ساعت و نیم در هفته فعالیت ورزشی با شدت متوسط دارند، (یعنی ۳ برابر میزان توصیه شده)، ۲۷ درصد بیشتر از سایرین به کلسیفیکاسیون عروق کرونر مبتلا می‌شوند. این خطر برای مردان کمی بیشتر از زنان است. این بیماری خطر ابتلا به حمله قلبی را چند برابر می‌کند.
+5
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟