تجارت گوشت سگ در ویتنام همچنان پرسود است

یورونیوز :تجارت گوشت سگ در ویتنام برغم درخواست دو سال پیش مقامات این کشور برای خودداری از مصرف آن همچنان پرسود است.

رسانه‌های محلی درهانوی گزارش دادند که یک زوج ویتنامی به تازگی به جرم مسموم کردن ده‌ها سگ و گربه برای فروش گوشت آنها به مشتریان بازداشت شده‌اند.

ساکنان روستایی کوچک در دویست کیلومتری جنوب هانوی، پایتخت ویتنام روز یکشنبه پلیس را در جریان کشف اجساد حدود یکصد سگ و گربه در خیابان قرار دادند.

ماموران پلیس زمانی به محل رسیدند که زوج مجرم در حال جمع‌آوری اجساد حیوانات و قرار دادن آنها در کیسه‌های پلاستیکی بودند. پلیس پس از دستگیری این زوج ویتنامی مقادیری سیانور و نیز وسایل قصابی در بازرسی از منزل آنها پیدا کرد.

به گزارش رسانه‌های محلی،‌ مجرمان سپس اعتراف کردند که سگ‌ و گربه‌های زیادی را در روستاهای مختلف با همین روش مسموم کرده‌اند.

گوشت سگ کباب شده، آب‌پز یا بخار‌پز همچنان از محصولاتی است که در بسیاری از بازارها و فروشگاه‌های مواد غذایی در ویتنام و به خصوص در هانوی، پایتخت این کشور به فروش می‌رسد.

بسیاری از مردم ویتنام این غذا را به صورت سنتی و با نوشیدنی‌هایی چون شراب برنج و یا آب‌جو صرف می‌کنند.

مقامات ویتنام در سال ۲۰۱۸ با این استدلال که مصرف گوشت سگ ضمن افزایش خطر شیوع بیماری هاری،‌ چهره این کشور را نیز مخدوش می‌کند، خواستار پایان مصرف آن شده بودند.
+2
رأی دهید
-34

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  سوسک پرورش بدهند سوسک بخورند مگه چاه فاضلاب تو ویتنام وجود نداره!؟ پرورش سوسک کم هزینه است و زاد و ولدش هم زیاده
  2
  26
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  چه آدمای مزخرفی. ایشالا بشر زاییده حشر زودتر عاقل بشه و به سمت گیاهخواری بره. من خودم هنوز به خاطر دردسرهای گیاهخواری نتونستم. اما در آینده حتما خواهم شد.
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  هر چند من عاشق سگ ها هستم ولی در عالم واقعیت وقتی کسی گوشتخوار هست فرق چندانی بین گوشت گاو و خر و اسب و سگ وجود ندارد و فقط بستگی به عادت و وفور ان حیوان در ان اقلیم دارد و گرنه گوشت گوشت هست
  2
  12
  ‌پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۲
  نظر شما چیست؟